logo

Fototiskárna Canon PIXMA iP4950: vysoká kvalita a rychlost tisku

Canon představuje svou nejnovější fototiskárnu PIXMA iP4950, která je ideální pro profesionály i rodiny, které touží po špičkové kvalitě tištěných dokumentů i fotografií a působivé rychlosti. PIXMA iP4950 je následovníkem velmi úspěšného modelu fototiskárny PIXMA iP4850.

PIXMA iP4950 nahrazuje velmi úspěšný model PIXMA iP4850 a přináší jedinečné technologie tisku a inovativní funkce, včetně tisku fotografií z Full HD videa a softwaru Easy-PhotoPrint EX. Speciální funkce, jakou jsou Ekologické informace a automatický oboustranný tisk, zaručují ještě větší snižování dopadu tisku na životní prostředí.

Vylepšené funkce a kreativita

PIXMA iP4950 je vybavena řadou výjimečných funkcí, které v uživateli probudí kreativního ducha. Vylepšená funkce tisku z Full HD videa nyní uživatelům umožňuje vytisknout momenty z videí zachycených na kompaktní digitální fotoaparáty a digitální zrcadlovky Canon a vdechnout jim život a vytvořit iluzi pohybu. Nově představený režim "Layout Print" umožňuje uživatelům vybrat krátký filmový klip a vytvořit z něj tištěný komiksový příběh.

Software Easy-PhotoPrint EX nabízí snadný tisk fotografií, kalendářů a alb a nově obsahuje i efekt Zábavný filtr (Fun Filter), který přidává zábavné efekty, včetně rozmazaného pozadí, změkčení či efektu rybího oka. Fotografie lze dokonce proměnit s efektem Miniatura, takže na obrázku objekty vypadají jako malé modely, a nebo použít efekt Fotoaparát na hraní, který dodává barevný nádech typický pro dětské fotoaparáty.

Snižuje dopad na životní prostředí

PIXMA iP4950 šetří životní prostředí. Funkce automatického oboustranného tisku pomáhá omezit zbytečné plýtvání. Novinkou je funkce Ekologické informace, která na displeji zobrazuje, kolik CO2 a papíru šetří volba automatického oboustranného tisku. PIXMA iP4950 rovněž používá 5 samostatných inkoustových zásobníků, které umožňují snadnou výměnu inkoustu dle potřeby. Snižuje tak celkové plýtvání inkoustu a pomáhá udržet nízké náklady.

PIXMA - jedinečná kvalita

PIXMA iP4950 obsahuje tiskovou technologii Canon FINE s velikostí kapiček 1pl a rozlišením až 9600 dpi. Tištěné dokumenty jsou proto vždy v profesionální kvalitě a s ostrým textem. Tisk fotografií a dokumentů je velmi rychlý, PIXMA iP4950 se totiž může pochlubit vylepšenou rychlostí tisku ISO ESAT - 12,5 obr./min. pro černobílý a 9,3 obr./min. pro barevný tisk. Fotografie 10 x 15 cm bez okrajů tiskne přibližně 20 vteřin.

PIXMA iP4950 nabízí také vylepšený přímý potisk disků s novými šablonami pro nálepky a obaly, takže vytvoření vlastní CD a DVD kolekce je až nečekaně snadné.

Dostupnost

PIXMA iP4950 bude dostupná v Evropě od září 2011.

PIXMA iP4950 - hlavní funkce:

PIXMA iP4950 - VYSVĚTLENÍ TECHNOLOGIÍ

Auto Duplex

Funkce Auto Duplex umožňuje automatický oboustranný tisk a kopírování dokumentů v profesionální kvalitě, což šetří spotřebu papíru.

Auto Photo Fix II

Technologie Auto Photo Fix II pomocí multizónové korekce expozice analyzuje a opravuje nedostatky na digitálních fotografiích, a zajišťuje tak jejich optimální verzi pro tisk, a to i v případě podexponovaných fotografií. U portrétních snímků detekuje obličeje a provádí úpravy tónů pleti a jasu a v případě krajinných fotografií klade důraz na dosažení optimálního kontrastu a sytosti. Když jsou pak na snímku zachyceni lidé i scenérie, technologie provede úpravy v obou těchto oblastech.

ChromaLife100+

Systém ChromaLife 100+ je tvořen třemi složkami, jimiž jsou technologie Canon FINE, originální fotopapíry a inkousty Canon. Při jejichž společném použití je zaručen kvalitní tisk krásných fotografií s dlouhou životností.

Přímý tisk na disky

S pomocí funkce přímého potisku disků mohou uživatelé tisknout přímo na kompatibilní potisknutelné disky DVD, CD a Blu-ray.

Easy-PhotoPrint EX

Easy-PhotoPrint EX je všestranný software pro tisk fotografií, kalendářů a alb. Easy-PhotoPrint EX nyní poskytuje přímý přístup k vysoce kvalitním veřejně dostupným snímkům z webového serveru Flickr, na němž uživatelé mohou pomocí klíčových slov snímky vyhledat a okamžitě je tisknout. Easy-PhotoPrint EX nyní nově obsahuje funkci Fun Filter Effect, umožňující použití různých zábavných a uměleckých efektů, včetně rozmazaného pozadí, změkčení či efektu rybího oka, miniatury a fotoaparát na hraní.

Easy-WebPrint EX

Easy-WebPrint EX je aplikace, která umožňuje snadný výběr hlavních částí webové stránky, jejich "vyříznutí", umístění do jednoho dokumentu a tisk. K jeho inteligentním funkcím patří například automatický nebo ruční výběr hlavního obsahu webové stránky nebo funkce umístění několika jednotlivých výřezů na stránku a jejich přizpůsobení podle její velikosti. Uživatelé mohou rovněž využít funkce tisku brožury sestávající z jednotlivých výřezů.

ECO informace

Nová ECO informace je součástí řešení Menu EX (viz níže) a umožňuje uživatelům zjistit, kolik papíru a CO2 uspoří funkcí automatického oboustranného tisku.

Full HD Movie Print

Funkce tisku fotografií z Full HD videa (Full HD Movie Print Function) uživatelům umožňuje tisknout z vybraných políček Full HD záznamů zachycených na digitálních zrcadlovkách Canon a HD videa z kompaktních digitálních fotoaparátů Canon krásné fotografie s vynikajícím podáním detailů. Software umí navíc zvýšit rozlišení snímků a také snížit hladinu obrazového šumu, což je zvláště užitečné pro záběry pořízené při nízkých hladinách osvětlení.

Full HD Movie Print se dočkalo vylepšení a uživatelé nyní mohou použít kreativní efekty na své brázky, včetně režimu Sloučení obrázků, kde je možné kombinovat více snímků a vytvořit dojem pohybu. Režim "Layout Print" umožňuje uživatelům vybrat krátký filmový klip a vytvořit z něj tištěný komiksový příběh.

Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering (FINE)

FINE je unikátní výrobní proces vyvinutý společností Canon, který využívá nanotechnologie k výrobě vysoce přesných tiskových hlav. Všechny části tiskové hlavy jsou vyráběny pomocí fotolitografických procesů s použitím polovodičových expozičních systémů, které zaručují mimořádnou přesnost rozměrů trysek a polohy otvorů vystřelujících inkoust a topných tělísek. Díky této skutečnosti hlavy generují mikroskopické kapičky inkoustu o předepsaném objemu a zajišťují jejich přesné nanášení na média.

Solution Menu EX

Ovladač Solution Menu EX používá přehledný systém obrázkových ikon, který maximálně usnadňuje navigaci softwarem a funkcemi. Nabízí rovněž možnost přizpůsobení plochy podle potřeb uživatele, kdy se na ploše zobrazují nejčastěji používané položky, a uživatel tak k nim má ještě snadnější přístup.

Článek ze dne 23. srpna 2011 - úterý

Další články od Canon CZ s.r.o.

Canon EOS C300: nová digitální videokamera pro produkci filmů ve Full HD

Antonín Brož: nový obchodní ředitel přímého prodeje Canon

Canon lídrem v magickém kvadrantu tiskáren a multifunkcí

Tiskárny Canon PIXMA s podporou pro bezdrátový tisk z iPadu, iPhonu a iPodu touch

Canon PIXMA PRO-1: inkoustová A3 tiskárna pro fotografy

Canon EOS-1D X: profesionální zrcadlovka nové generace

Partnerský program Canon je úspěšný

imageFORMULA DR-M140: stolní skener pro vytížené kanceláře

Canon rozšiřuje řadu designových kalkulaček X MARK I

Speciální licence na oceňované řešení Canon uniFLOW

Canon platforma uniFLOW i pro mobilní zařízení

Canon PowerShot SX40 HS: kompaktní fotoaparát s ultrazoomem

Canon PowerShot S100: vyjimečná kvalita a kreativita do kapsy

Océ VarioPrint DP a Canon imageRUNNER ADVANCE C9000S PRO: nové produkční systémy

X MARK I MOUSE Slim: nová multifunkční kalkulačka Canon

Canon LV-8235 UST: projektor s ultra krátkou projekční vzdáleností

imageRUNNER 1700: nová řada vysokorychlostních multifunkčních A4 zařízení Canon

Nová řada generace laserových tiskáren Canon i-SENSYS a strojů imageRUNNER

i-SENSYS LBP7680Cx a LBP7660Cdn: nová řada laserových tiskáren Canon

Canon rozšiřuje řady fotoaparátů IXUS, PowerShot a tiskáren PIXMA

PIXMA MG2150 a PIXMA MG3150: nové kompaktní a cenově dostupné tiskárny Canon

Canon PIXMA MG5350: špičková kvalitu tisku s Wi-Fi konektivitou

PIXMA MG6250 a MG8250: špičkový tisk s Canon pro náročné fotografy

i-SENSYS LBP7010C, LBP7018C a MF3010: nové laserové tiskárny a multifunkce Canon

Canon IXUS 230 HS: super tenký fotoaparát s 8x optickým zoomem

Canon IXUS 1100 HS: nejtenčí fotoaparát ve své třídě s 12x optickým zoomem

Canon PowerShot SX150 IS: intuitivní superzoom pro celou rodinu

Fototiskárna Canon PIXMA iP4950: vysoká kvalita a rychlost tisku

Prestižní ceny EISA pro Canon

Svět plný barev: kampanň Canon na inkoustové tiskárny PIXMA

Čtyři ocenění pro Canon od nezávislé organizace BLI

Canon uspořádal svou první konferenci pro vývojáře a systémové integrátory

imageRUNNER ADVANCE C2025i: nové multifunkční zařízení Canon

Software Drivve LLC pro snímání dokumentů nyní i pro síťové skenery Canon ScanFront 300 a 300P

Canon F-718SGA: SW emulátor vědecké kalkulačky

EF-S 55-250mm: teleobjektiv pro začínající fotografy

Canon-Océ imagePRESS C7010VPS: zákazníci oceňují novou řadu digitálních produkčních tiskových strojů

Laserový tisk zlepšuje výkonnost na pracovištích

Konfigurace zabezpečení multifunkčních zařízení Canon imageRUNNER ADVANCE

Canon imagePROGRAF MFP: nové univerzální velkoformátové multifunkční řešení

Canon LV-8320: nejlepší projektor Canon řady LV

Canon imageFORMULA CR-50: skener šeků, poukázek a kuponů

Canon imagePROGRAF iPF8300: nejlepší fotografická tiskárna podle asociací EDP

Laserové technologie snižují náklady tisku

Čtyři ocenění TIPA 2011 pro produkty Canon

imagePROGRAF iPF6300S a iPF8300S: velkoformátové tiskárny pro produkční tisk a POS grafiku

Canon Total Service Care: komplexní servisní služby pro velkoformátová řešení

eCopy ShareScan 5: integrované řešení pro síťové skenery Canon imageFORMULA ScanFront 220e a 220eP

Canon Bonus Program 2011

PRINTexpo: Canon představí komplexní řešení pro zpracování obrazu a novinku v obalové technice