logo Canon CZ s.r.o.

Fototiskárna Canon PIXMA iP4950: vysoká kvalita a rychlost tisku

Canon představuje svou nejnovější fototiskárnu PIXMA iP4950, která je ideální pro profesionály i rodiny, které touží po špičkové kvalitě tištěných dokumentů i fotografií a působivé rychlosti. PIXMA iP4950 je následovníkem velmi úspěšného modelu fototiskárny PIXMA iP4850.

PIXMA iP4950 nahrazuje velmi úspěšný model PIXMA iP4850 a přináší jedinečné technologie tisku a inovativní funkce, včetně tisku fotografií z Full HD videa a softwaru Easy-PhotoPrint EX. Speciální funkce, jakou jsou Ekologické informace a automatický oboustranný tisk, zaručují ještě větší snižování dopadu tisku na životní prostředí.

Vylepšené funkce a kreativita

PIXMA iP4950 je vybavena řadou výjimečných funkcí, které v uživateli probudí kreativního ducha. Vylepšená funkce tisku z Full HD videa nyní uživatelům umožňuje vytisknout momenty z videí zachycených na kompaktní digitální fotoaparáty a digitální zrcadlovky Canon a vdechnout jim život a vytvořit iluzi pohybu. Nově představený režim "Layout Print" umožňuje uživatelům vybrat krátký filmový klip a vytvořit z něj tištěný komiksový příběh.

Software Easy-PhotoPrint EX nabízí snadný tisk fotografií, kalendářů a alb a nově obsahuje i efekt Zábavný filtr (Fun Filter), který přidává zábavné efekty, včetně rozmazaného pozadí, změkčení či efektu rybího oka. Fotografie lze dokonce proměnit s efektem Miniatura, takže na obrázku objekty vypadají jako malé modely, a nebo použít efekt Fotoaparát na hraní, který dodává barevný nádech typický pro dětské fotoaparáty.

Snižuje dopad na životní prostředí

PIXMA iP4950 šetří životní prostředí. Funkce automatického oboustranného tisku pomáhá omezit zbytečné plýtvání. Novinkou je funkce Ekologické informace, která na displeji zobrazuje, kolik CO2 a papíru šetří volba automatického oboustranného tisku. PIXMA iP4950 rovněž používá 5 samostatných inkoustových zásobníků, které umožňují snadnou výměnu inkoustu dle potřeby. Snižuje tak celkové plýtvání inkoustu a pomáhá udržet nízké náklady.

PIXMA - jedinečná kvalita

PIXMA iP4950 obsahuje tiskovou technologii Canon FINE s velikostí kapiček 1pl a rozlišením až 9600 dpi. Tištěné dokumenty jsou proto vždy v profesionální kvalitě a s ostrým textem. Tisk fotografií a dokumentů je velmi rychlý, PIXMA iP4950 se totiž může pochlubit vylepšenou rychlostí tisku ISO ESAT - 12,5 obr./min. pro černobílý a 9,3 obr./min. pro barevný tisk. Fotografie 10 x 15 cm bez okrajů tiskne přibližně 20 vteřin.

PIXMA iP4950 nabízí také vylepšený přímý potisk disků s novými šablonami pro nálepky a obaly, takže vytvoření vlastní CD a DVD kolekce je až nečekaně snadné.

Dostupnost

PIXMA iP4950 bude dostupná v Evropě od září 2011.

PIXMA iP4950 - hlavní funkce:

PIXMA iP4950 - VYSVĚTLENÍ TECHNOLOGIÍ

Auto Duplex

Funkce Auto Duplex umožňuje automatický oboustranný tisk a kopírování dokumentů v profesionální kvalitě, což šetří spotřebu papíru.

Auto Photo Fix II

Technologie Auto Photo Fix II pomocí multizónové korekce expozice analyzuje a opravuje nedostatky na digitálních fotografiích, a zajišťuje tak jejich optimální verzi pro tisk, a to i v případě podexponovaných fotografií. U portrétních snímků detekuje obličeje a provádí úpravy tónů pleti a jasu a v případě krajinných fotografií klade důraz na dosažení optimálního kontrastu a sytosti. Když jsou pak na snímku zachyceni lidé i scenérie, technologie provede úpravy v obou těchto oblastech.

ChromaLife100+

Systém ChromaLife 100+ je tvořen třemi složkami, jimiž jsou technologie Canon FINE, originální fotopapíry a inkousty Canon. Při jejichž společném použití je zaručen kvalitní tisk krásných fotografií s dlouhou životností.

Přímý tisk na disky

S pomocí funkce přímého potisku disků mohou uživatelé tisknout přímo na kompatibilní potisknutelné disky DVD, CD a Blu-ray.

Easy-PhotoPrint EX

Easy-PhotoPrint EX je všestranný software pro tisk fotografií, kalendářů a alb. Easy-PhotoPrint EX nyní poskytuje přímý přístup k vysoce kvalitním veřejně dostupným snímkům z webového serveru Flickr, na němž uživatelé mohou pomocí klíčových slov snímky vyhledat a okamžitě je tisknout. Easy-PhotoPrint EX nyní nově obsahuje funkci Fun Filter Effect, umožňující použití různých zábavných a uměleckých efektů, včetně rozmazaného pozadí, změkčení či efektu rybího oka, miniatury a fotoaparát na hraní.

Easy-WebPrint EX

Easy-WebPrint EX je aplikace, která umožňuje snadný výběr hlavních částí webové stránky, jejich "vyříznutí", umístění do jednoho dokumentu a tisk. K jeho inteligentním funkcím patří například automatický nebo ruční výběr hlavního obsahu webové stránky nebo funkce umístění několika jednotlivých výřezů na stránku a jejich přizpůsobení podle její velikosti. Uživatelé mohou rovněž využít funkce tisku brožury sestávající z jednotlivých výřezů.

ECO informace

Nová ECO informace je součástí řešení Menu EX (viz níže) a umožňuje uživatelům zjistit, kolik papíru a CO2 uspoří funkcí automatického oboustranného tisku.

Full HD Movie Print

Funkce tisku fotografií z Full HD videa (Full HD Movie Print Function) uživatelům umožňuje tisknout z vybraných políček Full HD záznamů zachycených na digitálních zrcadlovkách Canon a HD videa z kompaktních digitálních fotoaparátů Canon krásné fotografie s vynikajícím podáním detailů. Software umí navíc zvýšit rozlišení snímků a také snížit hladinu obrazového šumu, což je zvláště užitečné pro záběry pořízené při nízkých hladinách osvětlení.

Full HD Movie Print se dočkalo vylepšení a uživatelé nyní mohou použít kreativní efekty na své brázky, včetně režimu Sloučení obrázků, kde je možné kombinovat více snímků a vytvořit dojem pohybu. Režim "Layout Print" umožňuje uživatelům vybrat krátký filmový klip a vytvořit z něj tištěný komiksový příběh.

Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering (FINE)

FINE je unikátní výrobní proces vyvinutý společností Canon, který využívá nanotechnologie k výrobě vysoce přesných tiskových hlav. Všechny části tiskové hlavy jsou vyráběny pomocí fotolitografických procesů s použitím polovodičových expozičních systémů, které zaručují mimořádnou přesnost rozměrů trysek a polohy otvorů vystřelujících inkoust a topných tělísek. Díky této skutečnosti hlavy generují mikroskopické kapičky inkoustu o předepsaném objemu a zajišťují jejich přesné nanášení na média.

Solution Menu EX

Ovladač Solution Menu EX používá přehledný systém obrázkových ikon, který maximálně usnadňuje navigaci softwarem a funkcemi. Nabízí rovněž možnost přizpůsobení plochy podle potřeb uživatele, kdy se na ploše zobrazují nejčastěji používané položky, a uživatel tak k nim má ještě snadnější přístup.

Článek Canon CZ s.r.o. ze dne úterý 23. srpna 2011

Další články od Canon CZ s.r.o.

Canon slaví úspěch s novými modely řady varioPRINT 6000 TITAN

Udržitelná kancelář pohleden českých firem

Prodloužená záruka pro velkoformátové tiskárny řady Colorado M

Dokumentový skener Canon imageFORMULA DR-S250N

Velkoformátové tiskárny pro tisk CAD výkresů a plakátů

Texturované efekty a reliéfní nápisy na tiskárnách Arizona

Canon na veletrhu Reklama Polygraf Obaly 2023

Canon imagePROGRAF TC-20M - A1+ velkoformátová stolní tiskárna se skenerem A4

Nová řada UVgel tiskáren Canon Colorado M typu roll-to-roll

ImagePROGRAF TC-20 zajistí kvalitní velkoformátový tisk i v malé kanceláři

Inovace produkčních tiskáren série varioPRINT 140 QUARTZ

Digitalizace středoevropských kanceláří

Neustálé papírování zpomaluje digitalizaci

Nová řada produkčních tiskáren imagePRESS V1350 a V900

Plnění cílů udržitelného rozvoje vyžaduje zapojení velkých společností

Inovace udržitelných barevných Canon tiskáren řady i-SENSYS

Specializovaný skener pro snadné restaurování a digitalizaci fotografií

Canon na Expu v Dubaji představil své nápady a vize pro budoucnost

Canon imagePRESS V1000 rozšiřuje možnosti produkčního tisku

Profesionální tisková řešení pro interiérové dekorace a signmaking

Nová verze webové aplikace PosterArtist pro tisk plakátů

UV LED lakování ve spojení s tiskárnami řady varioPRINT iX

Roste zájem o digitalizaci firemního archivu a digitální podatelnu

Nové barevné A3 multifinkce Canon pro hybridní pracovní prostředí

PRISMAprepare Go přináší novou úroveň automatizace a profesionality produkčního tisku

Future Promotion Forum 2021 - platforma pro výměnu odborných informací o komunikaci se zákazníky

Instalace Canon varioPRINT iX na polygrafických trzích po celém světě

Arizona 135 GT - nová UV flatbed tiskárna

Certifikace Fogra59 pro inkoustovou produkční tiskárnu Canon ProStream 1800

Automatický odstraňovač sponek zrychluje digitalizaci dokumentů

Nová řada všestranných tiskáren Colorado 1630

O budoucnosti produkčního tisku na online Canon festivalu Make It

Automatizační moduly pro digitální barevné tiskárny řady imagePRESS C10010VP

Nová řada Canon ColorStream 8000 pro velkoobjemový produkční tisk

Digitální interiérový tisk UVgel Wallpaper Factory představuje převratné možnosti

imagePROGRAF TZ-30000 pro vysokorychlostní produkční tisk velkých objemů

Nová řada Canon imagePROGRAF TX pro rychlý tisk CAD výkresů a plakátů ve vysokém rozlišení

Multifunkce imageRUNNER ADVANCE DX C5800 - skutečné centrum pro bezproblémovou digitalizaci

Nová multifunkce Canon imagePRESS C170

Nové portfolio repasovaných multifunkcí Canon imageRUNNER ADVANCE

Multifunkce Canon pomáhají v neziskovkách

Nová řada imagePRESS C10010VP zvyšuje produktivitu vysokorychlostního archového tisku

Nová řada tiskáren Arizona 2300 s technologii Arizona FLOW

Pracujte z libovolného místa s podporou uniFLOW Online

Multifunke Canon s nativní podporou správy tisku Universal Print

Digitální tisk zakázkových tapet

První instalace produkčních tiskáren Canon varioPRINT iX

Nová řada inkoustových produkčních tiskáren Canon varioPRINT iX

Technologické trendy pro digitální kancelář 2020

Multifunkce imageRUNNER ADVANCE DX jako centrum digitální transformace firmy