logo

Léto je ideální dobou na sebevzdělávání

Počítačová škola Gopas přináší 4 tipy, jak si v létě zvýšit pracovní kvalifikaci a posílit svou pozici ve firmě. Během prázdninových kurzů můžete poznat i nové přátele a získat mnoho cenných kontaktů.

Jestliže cítíte, že Váš profesní rozvoj v zaměstnání pokulhává a potřebujete vylepšit své znalosti a dovednosti, léto je ideální dobou na sebevzdělávání. Především však máte v létě čas dohonit to, co jste v průběhu roku kvůli nedostatku času zameškávali.

Vyzkoušejte kurzy manažerských dovedností

V poslední době se rovněž objevují letní manažerské akademie či kurzy manažerských dovedností. Jsou určené pro nižší a střední vedoucí pracovníky, ale také uchazečům o manažerskou pozici. Budou se hodit rovněž zaměstnancům, kteří z role spolupracovníka přecházejí do role nadřízeného.

Letní kurzy jsou velice často koncipovány neformálním způsobem a slučují v sobě výuku i pobyt na nějakém atraktivním místě v přírodě. Manažerské vzdělávací programy bývají zaměřené například na marketing, finanční řízení, účetnictví, daně nebo komunikační dovednosti.

Inspirujte se u úspěšných byznysmenů

Nejvíce se naučíte od úspěšných lidí, kteří v obchodním světě jednoznačně prokázali své schopnosti. Zkuste si přečíst třeba jejich knihy. Jsou plné osobně prověřených podnikatelských postupů, které v odborné literatuře z akademického prostředí tak často nenajdete.

Jestliže chcete interaktivnější formu vzdělávání, zajděte se podívat na vzdělávací semináře zahraničních byznysmenů, mezi které patří například multimilionáři Robert Kiyosaki nebo Randy Gage. Přednáška posledně zmíněného byznysmena se koná v září 2012 v Praze.

Využijte letní jazykové kurzy

Další zajímavou možností jsou letní jazykové kurzy, které jsou výhodné především pro svoji intenzitu. V podstatě proberete látku ve stejném rozsahu jako na běžném kurzu, avšak mnohem rychleji. Navíc budete mít skutečně intenzivní a pravidelný kontakt s vyučovaným jazykem, což je mnohem efektivnější než nahodilé učení doma, kde nemusíte mít tak silnou disciplínu.

"V létě si obyčejně můžete vybrat z velkého množství termínů, časů a úrovní pokročilosti. Jednotlivé kurzy se dají vzájemně kombinovat a tak můžete strávit studiem jazyků třeba celé léto. Někteří organizátoři jazykových kurzů navíc v tomto období nabízí zajímavé zvýhodněné ceny", podotýká Šárka Fričová, specialistka na lidské zdroje a ředitelka poradenské společnosti BeeConsulting.

Vzdělávejte se on-line

Neuvěřitelné možnosti v oblasti sebevzdělávání vám dává internet. Množství vzdělávacích kurzů totiž můžete absolvovat online prostřednictvím takzvaného e-learningu. Jde o finančně nenáročnou samostudijní formu výuky přes internet nebo za účasti lektora ve virtuální třídě.

Tímto způsobem můžete studovat mnoho oblastí: například cizí jazyky, kancelářskou administrativu, počítačové programy Word, Excel nebo Powerpoint, základy podnikání, telemarketing nebo zkrátka cokoli, co posílí vaše kariérové možnosti.

"Přednosti e-learningu jsou zřejmé: převažují výhody finanční a časové. Protože není nutné docházet do školy, ušetříte za dopravu a ubytování. Levné jsou i samotné kurzy. Studovat můžete klidně doma a sami si určit vhodný čas pro vzdělávání", říká Jan Dvořák z Počítačové školy Gopas.

Další články k tématům - e-learning - kurzy - vzdělávání - seminář - Jan Dvořák - Šárka Fričová

Článek ze dne 9. srpna 2012 - čtvrtek

Další články od GOPAS, a.s.

Nabídka zaměstnání