logo

HP Converged Infrastructure sníží náklady na údržbu firemní IT infrastruktury

Společnost HP navázala na svou dynamickou strategii Converged Infrastructure a představuje novinky, které tvoří první produkty svého druhu v oblasti serverů, datových úložišť, síťových prvků a technologií správy napájení.

HP Converged Infrastructure nabízí plán pro zákazníky, kteří chtějí účinně bojovat s rozrůstáním, složitostí a přílišnými náklady na údržbu jejich IT infrastruktury.Mezi nově uvedené produkty na letošní konferenci HP Tech Forum patří nejvýznamnější inovace produktového portfolia HP BladeSystem za poslední čtyři roky včetně několika nových serverů a zdokonalených technologií HP Virtual Connect a HP BladeSystem Matrix.

HP dále představuje jedinečné technologie správy napájení, které automatizují sledování a ovládání odběru energie napříč IT systémy v datovém centru, a také úložný software, který poskytuje uživatelům novou úroveň jednoduchosti a automatizace prostřednictvím jednotné architektury deduplikace dat.

"Zákazníci žádají řešení, která odstraní z jejich IT prostředí složitost a zbytečné vybavení, aby se mohli místo provozních otázek soustředit na inovace," řekl Pavel Klimuškin, ředitel HP Enterprise Servers, Storage and Networking. "HP neustále rozvíjí a posiluje svoji strategii konvergované infrastruktury převratnými podnikovými řešeními pro všechny oblasti datových center, což pro klienty znamená vyšší úroveň zjednodušení, výkonu a úspor."

Blade počítače a servery HP ProLiant G7 - návratnost investice za pouhých 30 dnů

Schopnost HP přinést tyto a další inovace s podporou oborových norem posílila důvěru zákazníků v portfolio HP ProLiant, o čemž svědčí vedoucí pozice společnosti na trhu - 56,1 % podíl na trhu blade serverů a 39,2 % podíl na trhu serverů x86 podle zprávy IDC Worldwide Quarterly Server Tracker.

Současné podnikové aplikace, jež jsou datově velmi náročné, vedou k masivnímu nárůstu požadavků na škálovatelnost, spolehlivost a výkon. Pro optimální fungování musejí servery disponovat vyváženou architekturou procesorů, vstupních a výstupních rozhraní a paměti.

Tři nové škálovatelné servery HP ProLiant přinášejí řadu inovací z oblasti automatizace, které umožní zákazníkům urychlit poskytování aplikací, efektivněji využívat IT prostředky a dosáhnout lepší návratnosti investic. Tyto rackové servery nabízejí několik oborových prvenství včetně paměťové kapacity až 2 TB (terabajty) a samočinného odstraňování problémů, které maximalizuje provozuschopnost aplikací s 200 % nárůstem dostupnosti. Servery jsou optimalizovány pro datově nejnáročnější úlohy a omezují celkovou stopu datového centra, jeho složitost a provozní náklady konsolidačním poměrem až 91:1.

Sedm nových blade serverů HP ProLiant G7 odpovídá na nejnáročnější požadavky virtualizačních prostředí. Patří sem mj. vůbec první blade na trhu s 1 TB paměti a integrovanou technologií 10Gb Virtual Connect FlexFabric pro škálovatelnost rozhraní. S architekturou, která poskytuje vyvážený výkon procesorů, rozšířenou paměť a kapacitu rozhraní, podpoří tyto systémy až čtyřikrát více virtuálních počítačů než konkurenční blade servery. Přitom jim ale stačí o 66 % méně hardwaru.

HP Virtual Connect: Konvergencí datových a úložných sítí eliminuje rozrůstání sítí

V důsledku explozivního růstu virtuálních počítačů vzrostla složitost a náklady na připojení serverů k sítím a úložným systémům. Rozšířené portfolio HP Virtual Connect poskytuje automatizované připojení k jakékoli síti a eliminuje až 95 % spletitosti propojování na okraji sítě.

Nový modul HP Virtual Connect FlexFabric je v současnosti jediným zařízením, které zajistí připojení serverů k jakékoli síti Fibre Channel, Ethernet a iSCSI. Odpadá tak nutnost používat několik propojovacích technologií. Díky technologii HP Virtual Connect FlexFabric, která je nyní zabudována v blade serverech HP ProLiant G7, mohou zákazníci ušetřit více než 3,85 milionu korun (185 000 dolarů) za síťové vybavení na každou serverovou skříň.

S více než třemi miliony dodaných portů se prodej technologie HP Virtual Connect za první pololetí HP fiskálního roku 2010 meziročně zdvojnásobil. HP Virtual Connect umožňuje klientům rychle a transparentně překonfigurovat připojení k sítím LAN a SAN přesunem pracovních úloh nebo přidáním a nahrazením serverů za chodu.

HP BladeSystem Matrix: Automatizuje nasazení privátního cloudu

Při ručním zavádění aplikací a infrastruktury trvá zprovoznění nových služeb v podniku týdny až měsíce. Zákazníci však potřebují automatizované IT prostředí, aby dokázali rychle reagovat na obchodní změny.

Řešení HP BladeSystem Matrix prostřednictvím nové integrace s řešením HP Server Automation zjednodušuje IT prostředí pohotovým, samoobslužným poskytováním aplikací. Coby první „all inclusive“ nabídka konvergované infrastruktury umožňuje HP BladeSystem Matrix klientům nasadit komplexní IT prostředí privátního cloudu již v řádu minut. Díky tomu mohou zákazníci snížit své celkové náklady na vlastnictví až o 56 % oproti tradičním IT infrastrukturám.

"Náš úspěch závisí na schopnosti dodávat spolehlivé, vysoce kvalitní IT služby, abychom dokázali bez narušení provozu reagovat na výkyvy poptávky a podpořit obchodní růst," řekl Merritte Stidston, ředitel Development Center Strategy & Operations ve společnosti McKesson. "HP BladeSystem Matrix nabízí samoobslužný portál založený na šablonách, který využívá osvědčené postupy společností McKesson a HP a umožňuje nám rychle zprovozňovat nové blade servery - letos jsme jich už zprovoznili více než devadesát a u každého z nich to trvalo pouhou minutu. Můžeme se tak spolehnout na konzistentní a opakovatelné výsledky, které šetří mému týmu čas pro jiné úkoly a zároveň omezují množství chyb."

HP Intelligent Power Discovery: Odstraňuje kapacitní předimenzování datacentra

Přesné a aktuální údaje o spotřebě energie a její kontrola přináší firmám při provozu datových center finanční úsporu v řádu milionů dolarů.

HP Intelligent Power Discovery je vůbec první technologií pro zelená datová centra, jež vytváří automatizovanou, energeticky šetrnou síť mezi servery HP ProLiant, nástroji třetích stran pro správu zařízení a energetickými sítěmi datového centra. Tento software rozšiřuje řešení HP Data Center Smart Grid a poskytuje větší transparentnost i vhled do spotřeby energie prostřednictvím průběžně aktualizované grafické mapy spotřeby energie napříč servery a zařízeními. Přesným přidělováním energie mohou uživatelé prodloužit životnost svých datových center a ušetřit ročně až 104 milionů korun (5 milionů dolarů) na každých 1 000 serverů.

HP StoreOnce - ové pojetí deduplikace dat pro konvergovanou infrastrukturu

Deduplikace snižuje provozní náklady odstraněním několika uložených verzí stejných dat. První generace těchto produktů nutila klienty používat pro různé aplikace a platformy různé procesy a nástroje.

HP StoreOnce je první řešení, které jednotnou architekturou automatizuje deduplikaci dat napříč celým podnikem. Odstraněním složitosti několika deduplikačních procesů a produktů zvyšuje HP StoreOnce produktivitu a efektivitu správy dat. Tato nová třída deduplikačního softwaru postavená na patentovaných inovacích výzkumné divize HP Labs poskytuje výjimečně snadné ovládání, až 20 % zlepšení výkonu a dvakrát výhodnější poměr ceny a výkonu než jiná přední konkurenční řešení.

Software HP StoreOnce je k dispozici s řadou zálohovacích systémů HP D2D včetně nového zařízení HP D2D4312 a umožňuje zákazníkům snížit výdaje za úložnou kapacitu až o 95 %. Je obsažen ve virtuálních zařízeních, zálohovacích klientech či škálovatelných úložných systémech a poskytuje jednotné řešení pro všechny potřeb uživatelů v oblasti deduplikace.

Článek ze dne 23. června 2010 - středa

Další články od HEWLETT-PACKARD s.r.o.

Nový ethernetový standard HP IEEE Energy Efficient Ethernet

HP Visual Collaboration: nové řešení pro HD videokonference

HP rozšiřuje portfolio konvergované infrastruktury

HP CSE for DMaaS: řešení podpory služby správy mobilních zařízení v cloudu

Paul McCartney: HP zpřístupní jeho digitální knihovnu prostřednictvím privátního cloudu

HP dodá aplikační služby sledování spotřeby energie v domácnostech pro ČEZ

Memristor, nový paměťový prvek pro rychlejší a energeticky úspornější počítačová zařízení

Spolupráce VMware a HP podporuje služby privátního cloudu

Spolupráce HP a Microsoft na platformě Windows Azure

Spolupráce HP Enterprise Services a General Motors

Společné řešení HP a Alcatel-Lucent pro jednotnou spolupráci a komunikaci

HP posiluje zabezpečení fyzických i virtuálních prostředí

HP a Avaya společně zdokonalují jednotnou firemní komunikaci

HP zahajuje výrobu serverů a datových úložišť v ČR

HP Converged Infrastructure sníží náklady na údržbu firemní IT infrastruktury

Nová HP řešení pro malé a střední firmy

Triky pro filmový hit Avatar s podporou HP technologií

Datové centrum poháněné kravským hnojem v podání výzkumníků HP Labs

HP a Shell vyvinou řešení pro snímání seizmické aktivity

Iniciativa HP ten.to.one usnadňuje růst a provoz středně velkých firem

HP nabízí nové možnosti v oblasti IT inovací

Jan Jiskra a Tomáš Kubát, nové posily v týmu divize HP ESSN

Nová HP řešení zahajují transformaci trhu síťových prvků

Nové pojetí HP přístupu koncových uživatelů k IT

HP dokončilo akvizici 3Com a urychluje strategii v oblasti konvergované infrastruktury

Jan Zadák, nový senior viceprezident a výkonný ředitel divize HP Enterprise Business v regionu EMEA

ProLiant, nová generace serverů HP

HP software urychluje transformaci podnikových IT procesů

HP UCC zajistí transformaci podnikové komunikace

HP Agile Accelerator pomůže firmám lépe vést projekty

Pavel Uttendorfský, majitel vítězného nejstaršího serveru HP

Služby HP zvyšují provozní efektivitu a řeší omezené zdroje v datových centrech

HP rozšiřuje nabídku služeb zaměřených na cloud

HP TRIM 7 zdokonaluje možnosti transparentní správy záznamů

HP představuje řešení konvergované infrastruktury pro prostředí společnosti Microsoft

HP rozšiřuje portfolio produktů o flexibilitu datových center

VoIP HP řešení rozvíjí prosperitu internetové telefonie i navzdory recesi

PricewaterhouseCoopers, novým členem sdružení HP Agility Alliance

HP rozšiřuje program HP ProCurve ONE

Nové produkty HP pomohou firmám lépe chránit data a spolehlivěji čelit hrozbám

Global Crossing vybrala řešení HP pro zdokonalení platformy jednotné komunikace

Ahold podepsal se společností HP novou dohodu o infrastrukturních a aplikačních službách

HP a Microsoft zjednoduší technologická prostředí firem

Nadace HP věnovala finanční pomoc obětem zemětřesení na Haiti

HP získalo ocenění STAR za inovativní služby podpory

HP představuje nové produkty a řešení pro zlepšení IT zázemí v malých a středních firmách

HP Data Protector Notebook Extension, nové řešení obnovy dat