logo HEWLETT-PACKARD s.r.o.

HP Laboratory Masterclass 2008

Společnost HP udělala další krok pro uspokojení potřeb svých zákazníků a nabídla jim odpovídající produkty pro tisk a zpracování obrazu na akci HP Laboratory Masterclass – Real World Printing v irském Dublinu, která proběhla ve dnech 23. – 24. června 2008.

Společnost HP předvedla, jak inovace založené na pochopení zvyklostí a potřeb zákazníků formují její portfolio produktů pro tisk a zpracování obrazu, určeného individuálním zákazníkům a malým podnikům.

Přední technologové a inženýři HP vysvětlili inovace v oblasti mechanismu tisku, inkoustů, papírů a mobilního tisku. Umožnili tak účastníkům nahlédnout do budoucích technologií HP, kterými budou vybaveny produkty, uvedené na trh v roce 2008 a dalších letech.

"HP neustále usilovně pracuje na vývoji tiskových technologií, které budou produkovat špičkové výsledky při reálném využití," uvedl Bill DeLacy, senior viceprezident a generální manažer IPG EMEA, HP. "Vše, co vyrábíme – od podavačů papírů po komplexní tiskové systémy – je navrženo s ohledem na skutečné potřeby zákazníků. V průběhu této akce jsme chtěli zástupce tisku seznámit s úlohou výzkumu a vývoje HP a výsledných inovací na tvorbě tiskových systémů, které jsou základem budování důvěry a věrnosti zákazníků."

Jedním z výsledků inovací je snadná obsluha

Při vývoji nových tiskáren pro individuální uživatele a domácí kanceláře HP vždy důsledně vychází z reálných potřeb těchto zákazníků. Proto jsou výsledné produkty snadno ovladatelné a jsou vybaveny prvky jako např. barevný dotykový displej, který nabízí uživatelům velmi intuitivní a snadno použitelné uživatelské rozhraní.

Mezi další prvky zvyšující uživatelský komfort zákazníků patří vyhrazené zásobníky na fotografické papíry s automatickou aktivací, které výrazně usnadňují a urychlují tisk fotografií na formáty 10 x 15 cm a 13 x 18 cm.

Řada nových tiskáren a multifunkčních zařízení HP střední a vyšší třídy využívá tiskových systémů se samostatnými zásobníky inkoustu s možností tisku v rozlišení až 9 600 dpi, takže zákazníci mohou snadno dosahovat špičkových výsledků a doplňovat podle potřeby pouze ty inkousty, které jsou skutečně spotřebovány.

Novinky roku 2008 – tiskárna HP Deskjet D2560 Printer a multifunkční zařízení HP Photosmart F4280 – používají nové inkoustové kazety HP 300 s inkousty HP Vivera, které produkují černý text v laserové kvalitě a špičkové barvy, odolné proti rozpíjení a rozmazání.

Nová tiskárna HP Photosmart D5460 je založena na tiskovém systému s 5 inkousty v samostatných kazetách HP 364 a produkuje fotografie vynikající kvality i černý text, srovnatelný s laserovým tiskem. Tato nová řada tiskáren je rovněž vybavena barevným displejem s úhlopříčkou 3,8 cm, sloty paměťových karet a zásobníkem na fotografické papíry s automatickou aktivací. Také umožňuje přímý tisk fotografií i textu na disky CD a DVD.(1)

Bezdrátový tisk (WiFi) je stále žádanější

V celém regionu EMEA se těší bezdrátové (WiFi) sítě stále větší oblibě. Podle výzkumu agentury IDC vzrostl v Evropě počet domácích bezdrátových sítí v roce 2007 o 41 %. 
Bezdrátový WiFi tisk HP představuje skvělé propojení online a offline prostředí bez použití kabelů. Společnost HP využila svých bohatých zkušeností z oblasti sítí a vyvinula integrované WiFi řešení, které se snadno konfiguruje i používá. Jsou jím vybaveny např. multifunkční zařízení HP Photosmart C8180.

Inkoustový tisk pro domácí kancelář

Inkoustový tisk HP nabízí konkurenční výhodu. Nová řada produktů HP Officejet byla vyvinuta tak, aby umožnila malým a domácím kancelářím snížit náklady a současně dosahovat při tisku kvality srovnatelné s laserovými tiskárnami stejné cenové úrovně. Zásobníky inkoustu HP Officejet s vysokou kapacitou umožňují tisknout s náklady na stránku až o 50 % nižšími ve srovnání s laserovými tiskárnami.(2) Díky laserové kvalitě textu a špičkovým barvám se nová zařízení HP Officejet skvěle hodí k produkci marketingových materiálů vlastními prostředky.

Nové multifunkční zařízení HP Officejet J4580 s novými inkoustovými kazetami HP 901 Officejet produkuje profesionální barevné dokumenty a kromě praktického tisku nabízí také kopírování, faxování a skenování na plochém skeneru v rámci jediného zařízení.

Inkoustové technologie HP pro vyšší kvalitu tisku

Nové inkousty HP pro individuální uživatele a domácí kanceláře či malé podniky soustavně zvyšují kvalitu každodenního tisku fotografií i dokumentů. I ty nejlevnější tiskárny dnes nabízejí špičkovou kvalitu tisku díky nové technologii dual-drop. S novou technologií bylo dosaženo zmenšení kapičky inkoustu na 1,3 pl a rozšíření barevného gamutu, takže se systémem 5 inkoustů lze dosáhnout takové kvality fotografií, jaká byla dříve možná jen na systémech se šesti barevnými inkousty.

Výhodou nového systému nejsou jen zářivější a realističtější barvy, ale také rychlejší zasychání výtisků a při tisku na papíry HP Advanced Photo Paper i zvýšená odolnost proti rozmazání a rozpíjení. Výrazně sníženo bylo také blednutí výtisků na světle.(3) Nový pigmentový černý inkoust navíc umožňuje dosahovat i na běžném papíře laserové kvality černého textu. Ještě lepší kvality dokumentů lze dosáhnout při tisku na papíry označené logem ColorLok.

Inkoustové kazety HP 364 jsou základem nového tiskového systému s pěti barvami, který zvyšuje kvalitu tisku a nabízí výhody samostatných zásobníků. Tento nový tiskový systém HP, kterým je jako první vybavena tiskárna HP Photosmart D5400, nabízí kvalitu tisku srovnatelnou se staršími tiskovými systémy s 6 inkousty a současně sytou čerň, na kterou jsou zákazníci zvyklí již z tří a čtyřinkoustových systémů HP.

Zásobníky s vysokou kapacitou šetří náklady na tisk

Každý uživatel má jiné tiskové návyky a potřeby. Uživatelé, kteří tisknou často, uvítají možnost ušetřit náklady prostřednictvím nových kazet HP XL s vysokou kapacitou. S volitelnými velkokapacitními zásobníky HP lze například vytisknout 3x více černobílých a 2x více barevných stránek než se standardními kazetami dodávanými k tiskárnám HP Deskjet.(4)

Článek HEWLETT-PACKARD s.r.o. ze dne pátek 27. června 2008

Další články od HEWLETT-PACKARD s.r.o.

HP Indigo 200K otevírá dveře dalším zpracovatelům tisku flexibilních obalů

Nová tisková řešení HP Color LaserJet 4000

Předplatný tisk HP Instant Ink přináší výhody českým domácnostem

Nová HP řešení pro hybridní práci

Inkoustové a laserové tiskárny HP v cashback akci

Trendy v oblasti komerčního tisku pro rok 2023

Získejte předplatné služby HP Instant Ink na tři měsíce zdarma

Lepší ochrana koncových zařízení s HP Wolf Security

Nové HP LaserJet multifunkce pro kvalitní a levný tisk

HP PageWide Advantage 2200 podporuje rozvoj podnikání v oblasti komerčního tisku

Moderní pokladní systém pro malé a střední obchody a pohostinství

Pracovní stanice pro profesionály za výhodnou cenu

Pavel Klimuškin - nový obchodní ředitel HP pro segment SMB v regionu CEE

Jan Zadák: nový president pro podnikové služby HP v regionu EMEA

ProLiant Gen8: nová generace serverů HP

Alza.cz: Partner roku 2011 a absolutní vítěz prodeje produktů a služeb HP

Software HP ALM 11 urychluje práci s aplikacemi

PaulMcCartney.com: pohodlný přístup k obsahu i funkcím digitální knihovny

Kateřina Braithwaite: nová alianční manažerka HP

Microsoft a HP společně ve vývoji i nabídce řešení privátního a veřejného cloudu

Spolupráce SAP a HP přináší zrychlení přechodu do cloudu

HP Peer Motion: software pro sdružené ukládání

Výzkum HP odhaluje nárůst nákladů v souvislosti s počítačovou kriminalitou

HP Always On Support: nový model spolupráce s partnery

Servery HP ProLiant zlepšují podmínky výzkumu v oblastech energetiky a astrofyziky

HP POD 240a: energeticky nejúspornější modulární datové centrum na světě

IT služby pro NASA zajistí HP

HP Get Thin Guarantee: služba s garancí snížení požadavků na kapacitu úložných systémů

Digitální knihovna bezpečně uchová duševní majetek Paula McCartneyho

Always On Support: nový portál zákaznické podpory HP

HP Prepaid Card Services: bezpečné a finančně efektivní řešení předplacených karet

HP A-series 10500: výkonný přepínač pro video a mobilní aplikace

HP FlexNetwork: jednotná architektura připravuje firmy na budoucnost

Petr Skořepa: nový ředitel divize HP Networking pro ČR

Jan Zadák: nový výkonný viceprezident HP v divizi Enterprise Business

ISO 20000 pro HP Enterprise Services

Senta Čermáková: vítěz ankety Manažer roku 2010

Coca-Cola využije technologické služby HP

HPstorage.cz: zaměřeno na úložné systémy HP

HP ESM: řešení pro správu zdrojů energie

Spolupráce HP a VMware při vývoji bezpečnostních technologií pro cloud

HP je celosvětovou i českou jedničkou prodeje serverů v roce 2010

HP Mobile Access Solution: řešení pro vysokorychlostní mobilní přístup nové generace

HP TippingPoint: řešení pro dokonalejší zabezpečení sítí

HP Critical Facilities Implementation: nová služba pro návrh a budování datových center

Síťové technologie HP pro výzkumné centrum CERN

HP Hybrid Delivery: nová éra cloud computingu

Pražského Národní divadlo s novou IT infrastrukturou od HP

HP zajistí globálně hostingové služby pro BP

Jindřiška Sládková: nová personální ředitelka HP ČR