logo

HP prolomilo desetitisícovou hranici u notebooku

Společnosti Hewlett-Packard se u notebooků podařilo prolomit cenovou hranici 10 tisíc korun bez daně. Stalo se tak v aktuální vánoční nabídce modelu HP 530 v sestavě označené GU327AA. Počítač se za cenu 9900 Kč bez DPH bude prodávat včetně operačního systému Vista® Home Basic.

HP 530 v uvedené konfiguraci nabídne kromě širokoúhlého 15.4-palcového monitoru, kterým disponují všechny modely této řady, procesor Intel® Celeron® M 420, paměť DDR2 512 MB 667 MHz, pevný disk 80 GB a optickou jednotku DVD+/- RW.

HP se stále daří ukrajovat konkurenci procenta podílu na trhu ať na celosvětové a nebo lokální úrovni, což dokázaly nedávno zveřejněné finanční výsledky.

Řada notebooků HP 530, která získala řadu ocenění v odborném IT tisku, je ceněna za design, kvalitu provedení plastů a víka displeje a v neposlední řadě za poměr cena/výkon.

"Tento poměr se prolomením desetitisícové hranice bez DPH opět zvyšuje," uvedl marketingový manažer Divize osobních počítačů (Personal Systém Group), HP Česká republika, Petr Trešl.

Článek ze dne 29. listopadu 2007 - čtvrtek

Další články od HEWLETT-PACKARD s.r.o.