logo

HP rozšiřuje portfolio konvergované infrastruktury

Společnost HP uvádí nová řešení konvergované infrastruktury z oblasti sítí, zabezpečení a škálovatelných výpočetních systémů, která významně zkvalitní poskytování aplikačních služeb pro firmy.

Konvergovaná infrastruktura je ideální základnou pro poskytování aplikačních služeb - nabízí společnou, otevřenou, vysoce optimalizovanou a jednotně řízenou architekturu. Zákazníci tak mohou ladit svoje IT infrastruktury zcela na míru konkrétních požadavků jejich prostředí.

Nová řešení jsou založena na konvergované infrastruktuře HP obsahující integrované servery, datová úložiště, síťové prvky a software.

Novinky zahrnují :

"Firmy si uvědomují, že aplikace jsou dobré jen tak, jak je kvalitní infrastruktura, na níž běží," řekl Dave Donatelli, výkonný viceprezident a ředitel divize HP Enterprise Servers, Storage and Networking. "Konvergovaná infrastruktura HP přináší značné výhody z hlediska rychlosti nasazení, výkonu, spolehlivosti a správy aplikací. Poskytuje tak firmám měřitelné výhody oproti tradičním prostředím."

Optimalizované poskytování aplikací pro pobočku

Pobočky firem obvykle mají k dispozici pouze omezené IT týmy, jež musí zajistit nasazení a zabezpečení aplikací, správu technologií i spolehlivé připojení k síti. Pokud jsou však aplikace poskytovány přes vzdálené připojení, může rychle nastat situace, kdy budou trpět nedostatečnou přenosovou kapacitou sítě a tím i nižším výkonem.

Nové řešení na klíč HP Branch Office Networking Solution, které je složeno z hardwaru, softwaru, aplikací a připojení, zaručuje vyšší kvalitu vzdáleně poskytovaných služeb. Toto řešení díky své otevřené architektuře integruje špičkové technologie a konsoliduje vybavení pobočkových kanceláří, které se tak obejdou bez místních IT zdrojů. Jsou v něm integrovány technologie různých partnerů, například Avaya Aura Session Border Controller postavený na technologii Acme Packet, Citrix Netscaler VPX, Microsoft Lync, NetScout nGenius Integrated Agent for HP a Riverbed Optimization System (RiOS).

Zákazníci mohou vůbec poprvé snadno konvergovat a vzdáleně spravovat různé síťové technologie: LAN, WAN, bezdrátovou síť, sjednocenou komunikaci, IP telefonii a zabezpečení. Výsledkem je efektivní model poskytování aplikací a vyšší produktivita práce zaměstnanců.

Zákazníci jistě ocení také prvotřídní služby a podporu společnosti HP i jejích autorizovaných partnerů, kteří slouží jako jediný bod prodeje, servisu a odpovědnosti.

Vyšší dostupnost kritických aplikací a zaručená integrita sítě

Využívání webových aplikací typu LinkedIn nebo YouTube zvyšuje síťový provoz a nepříznivě ovlivňuje výkon aplikací i produktivitu zaměstnanců. V některých se navíc objevují služby nebo programy třetích stran se škodlivým obsahem. Řízení přístupu a používání těchto aplikací je v podnikovém prostředí tradičně obtížné.

Nová služba HP Application Digital Vaccine (AppDV) poskytuje zvláštní filtry pro HP TippingPoint Intrusion Prevention System (IPS), které umožňují snadno řídit přístup a definovat využívání nepodnikových aplikací. Navíc dokážou blokovat přístup k celým vybraným webům nebo jejich částem, například k videím nebo sledovacím nástrojům třetích stran, omezit tak bezpečnostní rizika a zajistit vyšší výkon sítě.

Zjednodušením procesu kontroly aplikací pomůže HP firmám udržet integritu jejich sítě a spolehlivě zajistit konzistentní dostupnost kritických podnikových aplikací i systémových služeb.

Vyšší výkon a efektivita aplikací pro poskytovatele služeb

Při podpoře obchodního modelu založeného na poskytování služeb ve velkém měřítku musí poskytovatelé služeb brát v úvahu každý procesor, milisekundu, watt, korunu či metr čtvereční, aby vytvořili skutečnou konkurenční výhodu na trhu.

Nový škálovatelný systém HP ProLiant SL6500 lze díky společné modulární architektuře škálovat z jednoho uzlu až na tisíc. Poskytuje přitom průlomovou energetickou účinnost a výkon až jeden teraflops na jedinou rackovou jednotku. Tato standardizovaná platforma může být vysoce přizpůsobena individuálním firemním požadavkům a vyladěna pomocí serverů HP ProLiant SL390s G7 a HP ProLiant SL170s G6 pro potřeby různých aplikací, například vysoce výkonných výpočetních úloh, webových služeb, cloud computingu nebo služeb hostingu.

Díky možnosti kombinovat podle potřeby výpočetní, úložné a grafické uzly ve skříni o velikosti čtyř rackových jednotek mohou poskytovatelé služeb zavést jednu systémovou platformu jako standard pro celou řadu aplikačních služeb. Jednoduchým "zasunutím" nových uzlů mohou firmy přidávat další aplikace či služby v závislosti na svém růstu. Navíc lze jednotlivé uzly také odebírat bez nutnosti odstávek systému.

Pro poskytovatele služeb, kteří chtějí postupně rozšiřovat kapacitu datového centra, uvedla společnost HP první montážní linku HP POD-Works pro výrobu integrovaných datových center HP POD. Ta jsou o 37 % energeticky úspornější a o 45 % levnější, než tradiční „kamenná“ datová centra. Nová linka POD-Works urychluje nasazení soběstačného IT prostředí až o 88 % oproti tradičním montážním procesům.

Dostupnost

Všechna řešení jsou již aktuálně k dispozici v přímém obchodním kanálu společnosti HP i u jejích autorizovaných obchodních partnerů. HP spolupracuje i s partnery, kteří mají zájem používat technologie HP pro výrobu originálního vybavení (OEM). Prostřednictvím programu HP OEM Sales Partnership mají partneři přístup k celému portfoliu HP spolu s nejlepšími cenami, zárukou a službami, jaké jsou dnes k dispozici.

Článek ze dne 25. října 2010 - pondělí

Další články od HEWLETT-PACKARD s.r.o.

Nový ethernetový standard HP IEEE Energy Efficient Ethernet

HP Visual Collaboration: nové řešení pro HD videokonference

HP rozšiřuje portfolio konvergované infrastruktury

HP CSE for DMaaS: řešení podpory služby správy mobilních zařízení v cloudu

Paul McCartney: HP zpřístupní jeho digitální knihovnu prostřednictvím privátního cloudu

HP dodá aplikační služby sledování spotřeby energie v domácnostech pro ČEZ

Memristor, nový paměťový prvek pro rychlejší a energeticky úspornější počítačová zařízení

Spolupráce VMware a HP podporuje služby privátního cloudu

Spolupráce HP a Microsoft na platformě Windows Azure

Spolupráce HP Enterprise Services a General Motors

Společné řešení HP a Alcatel-Lucent pro jednotnou spolupráci a komunikaci

HP posiluje zabezpečení fyzických i virtuálních prostředí

HP a Avaya společně zdokonalují jednotnou firemní komunikaci

HP zahajuje výrobu serverů a datových úložišť v ČR

HP Converged Infrastructure sníží náklady na údržbu firemní IT infrastruktury

Nová HP řešení pro malé a střední firmy

Triky pro filmový hit Avatar s podporou HP technologií

Datové centrum poháněné kravským hnojem v podání výzkumníků HP Labs

HP a Shell vyvinou řešení pro snímání seizmické aktivity

Iniciativa HP ten.to.one usnadňuje růst a provoz středně velkých firem

HP nabízí nové možnosti v oblasti IT inovací

Jan Jiskra a Tomáš Kubát, nové posily v týmu divize HP ESSN

Nová HP řešení zahajují transformaci trhu síťových prvků

Nové pojetí HP přístupu koncových uživatelů k IT

HP dokončilo akvizici 3Com a urychluje strategii v oblasti konvergované infrastruktury

Jan Zadák, nový senior viceprezident a výkonný ředitel divize HP Enterprise Business v regionu EMEA

ProLiant, nová generace serverů HP

HP software urychluje transformaci podnikových IT procesů

HP UCC zajistí transformaci podnikové komunikace

HP Agile Accelerator pomůže firmám lépe vést projekty

Pavel Uttendorfský, majitel vítězného nejstaršího serveru HP

Služby HP zvyšují provozní efektivitu a řeší omezené zdroje v datových centrech

HP rozšiřuje nabídku služeb zaměřených na cloud

HP TRIM 7 zdokonaluje možnosti transparentní správy záznamů

HP představuje řešení konvergované infrastruktury pro prostředí společnosti Microsoft

HP rozšiřuje portfolio produktů o flexibilitu datových center

VoIP HP řešení rozvíjí prosperitu internetové telefonie i navzdory recesi

PricewaterhouseCoopers, novým členem sdružení HP Agility Alliance

HP rozšiřuje program HP ProCurve ONE

Nové produkty HP pomohou firmám lépe chránit data a spolehlivěji čelit hrozbám

Global Crossing vybrala řešení HP pro zdokonalení platformy jednotné komunikace

Ahold podepsal se společností HP novou dohodu o infrastrukturních a aplikačních službách

HP a Microsoft zjednoduší technologická prostředí firem

Nadace HP věnovala finanční pomoc obětem zemětřesení na Haiti

HP získalo ocenění STAR za inovativní služby podpory

HP představuje nové produkty a řešení pro zlepšení IT zázemí v malých a středních firmách

HP Data Protector Notebook Extension, nové řešení obnovy dat