logo HEWLETT-PACKARD s.r.o.

HP rozšiřuje portfolio konvergované infrastruktury

Společnost HP uvádí nová řešení konvergované infrastruktury z oblasti sítí, zabezpečení a škálovatelných výpočetních systémů, která významně zkvalitní poskytování aplikačních služeb pro firmy.

Konvergovaná infrastruktura je ideální základnou pro poskytování aplikačních služeb - nabízí společnou, otevřenou, vysoce optimalizovanou a jednotně řízenou architekturu. Zákazníci tak mohou ladit svoje IT infrastruktury zcela na míru konkrétních požadavků jejich prostředí.

Nová řešení jsou založena na konvergované infrastruktuře HP obsahující integrované servery, datová úložiště, síťové prvky a software.

Novinky zahrnují :

"Firmy si uvědomují, že aplikace jsou dobré jen tak, jak je kvalitní infrastruktura, na níž běží," řekl Dave Donatelli, výkonný viceprezident a ředitel divize HP Enterprise Servers, Storage and Networking. "Konvergovaná infrastruktura HP přináší značné výhody z hlediska rychlosti nasazení, výkonu, spolehlivosti a správy aplikací. Poskytuje tak firmám měřitelné výhody oproti tradičním prostředím."

Optimalizované poskytování aplikací pro pobočku

Pobočky firem obvykle mají k dispozici pouze omezené IT týmy, jež musí zajistit nasazení a zabezpečení aplikací, správu technologií i spolehlivé připojení k síti. Pokud jsou však aplikace poskytovány přes vzdálené připojení, může rychle nastat situace, kdy budou trpět nedostatečnou přenosovou kapacitou sítě a tím i nižším výkonem.

Nové řešení na klíč HP Branch Office Networking Solution, které je složeno z hardwaru, softwaru, aplikací a připojení, zaručuje vyšší kvalitu vzdáleně poskytovaných služeb. Toto řešení díky své otevřené architektuře integruje špičkové technologie a konsoliduje vybavení pobočkových kanceláří, které se tak obejdou bez místních IT zdrojů. Jsou v něm integrovány technologie různých partnerů, například Avaya Aura Session Border Controller postavený na technologii Acme Packet, Citrix Netscaler VPX, Microsoft Lync, NetScout nGenius Integrated Agent for HP a Riverbed Optimization System (RiOS).

Zákazníci mohou vůbec poprvé snadno konvergovat a vzdáleně spravovat různé síťové technologie: LAN, WAN, bezdrátovou síť, sjednocenou komunikaci, IP telefonii a zabezpečení. Výsledkem je efektivní model poskytování aplikací a vyšší produktivita práce zaměstnanců.

Zákazníci jistě ocení také prvotřídní služby a podporu společnosti HP i jejích autorizovaných partnerů, kteří slouží jako jediný bod prodeje, servisu a odpovědnosti.

Vyšší dostupnost kritických aplikací a zaručená integrita sítě

Využívání webových aplikací typu LinkedIn nebo YouTube zvyšuje síťový provoz a nepříznivě ovlivňuje výkon aplikací i produktivitu zaměstnanců. V některých se navíc objevují služby nebo programy třetích stran se škodlivým obsahem. Řízení přístupu a používání těchto aplikací je v podnikovém prostředí tradičně obtížné.

Nová služba HP Application Digital Vaccine (AppDV) poskytuje zvláštní filtry pro HP TippingPoint Intrusion Prevention System (IPS), které umožňují snadno řídit přístup a definovat využívání nepodnikových aplikací. Navíc dokážou blokovat přístup k celým vybraným webům nebo jejich částem, například k videím nebo sledovacím nástrojům třetích stran, omezit tak bezpečnostní rizika a zajistit vyšší výkon sítě.

Zjednodušením procesu kontroly aplikací pomůže HP firmám udržet integritu jejich sítě a spolehlivě zajistit konzistentní dostupnost kritických podnikových aplikací i systémových služeb.

Vyšší výkon a efektivita aplikací pro poskytovatele služeb

Při podpoře obchodního modelu založeného na poskytování služeb ve velkém měřítku musí poskytovatelé služeb brát v úvahu každý procesor, milisekundu, watt, korunu či metr čtvereční, aby vytvořili skutečnou konkurenční výhodu na trhu.

Nový škálovatelný systém HP ProLiant SL6500 lze díky společné modulární architektuře škálovat z jednoho uzlu až na tisíc. Poskytuje přitom průlomovou energetickou účinnost a výkon až jeden teraflops na jedinou rackovou jednotku. Tato standardizovaná platforma může být vysoce přizpůsobena individuálním firemním požadavkům a vyladěna pomocí serverů HP ProLiant SL390s G7 a HP ProLiant SL170s G6 pro potřeby různých aplikací, například vysoce výkonných výpočetních úloh, webových služeb, cloud computingu nebo služeb hostingu.

Díky možnosti kombinovat podle potřeby výpočetní, úložné a grafické uzly ve skříni o velikosti čtyř rackových jednotek mohou poskytovatelé služeb zavést jednu systémovou platformu jako standard pro celou řadu aplikačních služeb. Jednoduchým "zasunutím" nových uzlů mohou firmy přidávat další aplikace či služby v závislosti na svém růstu. Navíc lze jednotlivé uzly také odebírat bez nutnosti odstávek systému.

Pro poskytovatele služeb, kteří chtějí postupně rozšiřovat kapacitu datového centra, uvedla společnost HP první montážní linku HP POD-Works pro výrobu integrovaných datových center HP POD. Ta jsou o 37 % energeticky úspornější a o 45 % levnější, než tradiční „kamenná“ datová centra. Nová linka POD-Works urychluje nasazení soběstačného IT prostředí až o 88 % oproti tradičním montážním procesům.

Dostupnost

Všechna řešení jsou již aktuálně k dispozici v přímém obchodním kanálu společnosti HP i u jejích autorizovaných obchodních partnerů. HP spolupracuje i s partnery, kteří mají zájem používat technologie HP pro výrobu originálního vybavení (OEM). Prostřednictvím programu HP OEM Sales Partnership mají partneři přístup k celému portfoliu HP spolu s nejlepšími cenami, zárukou a službami, jaké jsou dnes k dispozici.

Článek HEWLETT-PACKARD s.r.o. ze dne pondělí 25. října 2010

Další články od HEWLETT-PACKARD s.r.o.

Umělá inteligence má potenciál zlepšit náš vztah k práci

Nová řada velkoformátových tiskáren HP Latex 630

HP Indigo 200K otevírá dveře dalším zpracovatelům tisku flexibilních obalů

Nová tisková řešení HP Color LaserJet 4000

Předplatný tisk HP Instant Ink přináší výhody českým domácnostem

Nová HP řešení pro hybridní práci

Inkoustové a laserové tiskárny HP v cashback akci

Trendy v oblasti komerčního tisku pro rok 2023

Získejte předplatné služby HP Instant Ink na tři měsíce zdarma

Lepší ochrana koncových zařízení s HP Wolf Security

Nové HP LaserJet multifunkce pro kvalitní a levný tisk

HP PageWide Advantage 2200 podporuje rozvoj podnikání v oblasti komerčního tisku

Moderní pokladní systém pro malé a střední obchody a pohostinství

Pracovní stanice pro profesionály za výhodnou cenu

Pavel Klimuškin - nový obchodní ředitel HP pro segment SMB v regionu CEE

Jan Zadák: nový president pro podnikové služby HP v regionu EMEA

ProLiant Gen8: nová generace serverů HP

Alza.cz: Partner roku 2011 a absolutní vítěz prodeje produktů a služeb HP

Software HP ALM 11 urychluje práci s aplikacemi

PaulMcCartney.com: pohodlný přístup k obsahu i funkcím digitální knihovny

Kateřina Braithwaite: nová alianční manažerka HP

Microsoft a HP společně ve vývoji i nabídce řešení privátního a veřejného cloudu

Spolupráce SAP a HP přináší zrychlení přechodu do cloudu

HP Peer Motion: software pro sdružené ukládání

Výzkum HP odhaluje nárůst nákladů v souvislosti s počítačovou kriminalitou

HP Always On Support: nový model spolupráce s partnery

Servery HP ProLiant zlepšují podmínky výzkumu v oblastech energetiky a astrofyziky

HP POD 240a: energeticky nejúspornější modulární datové centrum na světě

IT služby pro NASA zajistí HP

HP Get Thin Guarantee: služba s garancí snížení požadavků na kapacitu úložných systémů

Digitální knihovna bezpečně uchová duševní majetek Paula McCartneyho

Always On Support: nový portál zákaznické podpory HP

HP Prepaid Card Services: bezpečné a finančně efektivní řešení předplacených karet

HP A-series 10500: výkonný přepínač pro video a mobilní aplikace

HP FlexNetwork: jednotná architektura připravuje firmy na budoucnost

Petr Skořepa: nový ředitel divize HP Networking pro ČR

Jan Zadák: nový výkonný viceprezident HP v divizi Enterprise Business

ISO 20000 pro HP Enterprise Services

Senta Čermáková: vítěz ankety Manažer roku 2010

Coca-Cola využije technologické služby HP

HPstorage.cz: zaměřeno na úložné systémy HP

HP ESM: řešení pro správu zdrojů energie

Spolupráce HP a VMware při vývoji bezpečnostních technologií pro cloud

HP je celosvětovou i českou jedničkou prodeje serverů v roce 2010

HP Mobile Access Solution: řešení pro vysokorychlostní mobilní přístup nové generace

HP TippingPoint: řešení pro dokonalejší zabezpečení sítí

HP Critical Facilities Implementation: nová služba pro návrh a budování datových center

Síťové technologie HP pro výzkumné centrum CERN

HP Hybrid Delivery: nová éra cloud computingu

Pražského Národní divadlo s novou IT infrastrukturou od HP