logo

Cloud 2015: Intel představuje nový cíl pro cloud computing

Společnost Intel představuje nové iniciativy pod souborným názvem Cloud 2015, které usilují o vyšší interoperabilitu, bezpečnost a jednoduchost počítačového provozu ve formátu cloud-computing.

Cloud 2015 se opírá o tři klíčové prvky :

Společnost Intel hodlá tyto cíle podpořit zabudováním nových funkcí do procesorů Intel Xeon, které zahrnují rysy, jako je virtualizační technologie (Intel Virtualization Technology, Intel VT) a Intel Trusted Execution Technology (Intel TXT), jež dnes tvoří základ formátu cloud computing.

Open Data Center Alliance

Jakožto vykročení ke Cloud 2015 se společnost Intel podílela na vytvoření Open Data Center Alliance. Jde o koalici více než sedmdesáti předních firem, které dohromady investují do IT přes 50 miliard USD ročně a realizují projekty typu cloud computing. Členy řídicího výboru jsou mimo jiné BMW, China Life, Deutsche Bank, J. P. Morgan Chase, Lockheed Martin, Marriott International Inc., National Australia Bank, Shell, Terremark a UBS.

Společnost Intel se ztotožňuje s cíli Open Data Center Alliance a chce nabídnout produkty a řešení, jež s těmito cíli budou konzistentní. Intel bude spolupracovat s výrobci hardwaru i softwaru a pomáhat celému odvětví v inovaci otevřených standardů, rozvoji internetu a vývoji otevřeného, interoperabilního a bezpečného cloud computingu, jenž bude sloužit nové generaci byznysu, filmů, her, hudby, sociálních médií a dalších webových služeb, které se v budoucnu objeví.

"Máme jako odvětví jedinečnou příležitost urychlit rozvoj potenciálu formátu cloud computing a dosáhnout prostřednictvím této transformace ještě lepších ekonomických výsledků," říká Kirk Skaugen, viceprezident a generální manažer Intel Data Center Group. "Open Data Center Alliance dokázala soustředit špičkové světové firmy, které aktivně spolupracují se společností Intel i hi-tech průmyslem a hledají efektivní a rychlá řešení problémů spojených s formátem cloud computing. Serverové odvětví prošlo od uvedení procesorů Intel Pentium Pro v roce 1995 obrovskou revolucí. Naším cílem je zajistit, že cloud computing bude nabízet špičkové výsledky vycházející ze stejného principu - inovace na otevřených, interoperabilních standardech."

Intel Cloud Builders

Cílem programu Intel Cloud Builders je připravit cestu k realizaci vize Cloud 2015. Společnost Intel oznámila významné rozšíření tohoto programu, které svede dohromady přední poskytovatele systémů i softwarových řešení, aby společně vytvářeli recepty a návody k instalaci, údržbě a optimalizaci infrastruktury cloud computing.

Budoucí požadavky na infrastrukturu bude definovat zmíněná aliance, nicméně program Intel Cloud Builders pomůže již teď tyto požadavky uvádět do praxe prostřednictvím komplexních řešení. Program nyní disponuje 20 referenčními architekturami, přičemž další se ještě rýsují. Program Intel Cloud Builders představuje komunitu těch nekritičtějších poskytovatelů technologií ve formátu cloud, přičemž všichni pracují na tom, aby cloud byl maximálně otevřenou platformou. Členy rozšířeného programu Cloud Builders jsou mimo jiné Canonical, Cisco, Citrix, Dell, EMC, Enomaly, Eucalyptus Systems, Gproxy, HP, IBM, Intel, Joyent, Microsoft, NetApp, NetSuite, Novell, Parallels, Red Hat, Univa a VMware.

Další články k tématům - 2015 - bezpečnost - cloud - computing - iniciativa - NetApp - NetSuite - virtualizace - Kirk Skaugen

Článek ze dne 29. října 2010 - pátek

Další články od Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

Technologické trendy roku 2011

Intel představuje novou řadu SSD disků Intel 310

Intel Anti-Theft: kladivo na zloděje notebooků

Intel Atom E600C: první konfigurovatelná řada procesorů

SSD disky Intel: ceny klesají

Softwarové vývojové středisko Intel v Rumunsku

Cloud 2015: Intel představuje nový cíl pro cloud computing

IDF 2010: Intel Software Apps Store a nové čipy Intel Atom

IDF 2010: Intel nabídne ideální uživatelský komfort pro inteligentní zařízení

Intel odkoupí divizi bezdrátových řešení Infineon

Nokia Joint Innovation Center: vývojové středisko Intel a Nokia

První optické datové propojení za použití integrovaných laserů a technologie Hybrid Silicon Laser

Energeticky úsporné technologie výrazně snižují firemní náklady na provoz datových center

Intel vPro zastaví plýtvání energií ve firemních IT

Intel představuje plány pro segment superpočítačů

Google TV, nová platforma ve spolupráci Google, Logitech a Sony

Procesory Intel CoreTM pro ultratenké notebooky

Intel ISEF, studenti z ČR na největší světové soutěži pro mladé vědce

Nová platforma procesorů Intel AtomTM pro smartphony a tablety

Intel představil svou vizi budoucnosti

Intel plánuje nový systém-na-jednom-čipu

Procesor Intel Xeon 7500

Intel Xeon 5600, procesor pro nejzabezpečenější datová střediska

Intel X25-V Value SATA SSD, nové dostupné SSD řešení i pro netbooky a PC

Intel Classmate PC, nová verze školního PC

Intel na CeBITu 2010

NEWTONDictate, diktování do počítače s přepisem řeči se díky výkonnějším procesorům stává realitou

Itanium 9300, nové procesory Intel

Intel Core vPro procesory pro profesionální počítače

Intel a Micron uvádějí nejmenší a nejpokročilejší výrobní technologii v oblasti polovodičů

S počítačem je učení zábava

Čtvrtletní čistý zisk Intelu je 2,3 mld. Dolaru

Intel uvádí novou řadu procesorů Intel Core pro rok 2010