logo

IDF 2010: Intel nabídne ideální uživatelský komfort pro inteligentní zařízení

Intel rozšiřuje své návrhy čipů, výrobních technik a odborných znalostí v oblasti softwaru, aby mohl nabídnout kompletní hardwarové a softwarové platformy a s tím spojené služby pro nové tržní segmenty.

Paul Otellini, generální ředitel společnosti Intel, vyzdvihl několik trendů a technologií, které vytvořily "nový trh pro všudypřítomné počítače". Podle Otelliniho tyto trendy představují pro počítačové odvětví výzvu, ale zároveň příležitost.

Mezi ně mimo jiné patří prudký nárůst počtu zařízení připojených k internetu, a to včetně osobních počítačů, telefonů a automobilů. Dalším trendem je způsob používání těchto zařízení. Uživatelé se mohou jejich prostřednictvím spojit s přáteli, získávat informace nebo se bavit. Paul Otellini podotkl, že : "Uživatelé si vyberou to zařízení, které jim nabídne nejlepší uživatelský komfort pro daný účel, a že rozhodně vítězem nebude jen jedno jediné".

Společnost Intel se hodlá na tuto změnu na trhu s počítačovými technologiemi připravit a profitovat z ní. Intel posiluje vývoj nových čipů, zdokonaluje výrobní postupy a získává i softwarové zkušenosti. Díky tomu nabídne komplexnější hardwarové a softwarové platformy a další příbuzné služby, které uživatelům zajistí špičkový výkon, bezpečnost a připojení k internetu napříč rozsáhlým a dynamickým spektrem různých přístrojů. Vyvíjí široké spektrum produktů, od čipů pro vysoce výkonné počítače a servery po celou škálu dalších "inteligentních řešení", která se dříve či později budou moci připojit k internetu.

"Počítače se staly nedílnou součástí našeho každodenního života," prohlásil Otellini ve své zahajovací přednášce na konferenci Intel Developer Forum - IDF. "Naší vizí je vytvořit kontinuum uživatelské zkušenosti s počítači a podobnými zařízeními, které uživatelům bude zajišťovat naprostou konzistentnost a umožní jim využívat přístup k internetu kdekoli - v autě, doma, v kanceláři i v terénu."

"Srdcem tohoto kontinua bude technologie Intel, jež zařízení učiní inteligentnější, výkonnější a užitečnější," dodal Otellini. "Měníme způsob jejich vývoje tak, abychom své vizi dostáli."

Společnost Intel investovala mimo oblast osobních počítačů v minulých letech jen omezeně. Nicméně během posledního roku vložila do akvizic téměř deset miliard amerických dolarů (první akvizicí byla firma Wind River). Účelem těchto akvizic bylo posílit schopnosti firmy v dalších segmentech. Paul Otellini zdůraznil, že nedávný odkup Wireless Solutions Business (původní vlastník Infineon) a McAfee Inc. posílí schopnosti Intelu nabízet produkty s širokým výběrem bezdrátových řešení, lépe chráněných před útoky. Plánovaná akvizice divize kabelových modemů od společnosti Texas Instruments zaručí Intelu schopnost nabízet internetové služby pro zařízení spotřební elektroniky.

Generální ředitel společnosti Intel rovněž vysvětlil, jakým způsobem jsou přínosy Mooreova zákona a tranzistorová technologie Intelu použity na různé segmenty počítačového trhu, kde umožňují vyvíjet stále výkonnější a energeticky úspornější procesory. Technologie high-k metal gate snižuje úniky energie až desetkrát a navíc přispívá k vysokému výkonu.

"V oblasti počítačů dnes dochází k úžasné inovaci," říká Paul Otellini a hned uvádí několik příkladů včetně chystané druhé generace procesorů Intel® CoreTM, technologie Intel Wireless Display a řídící technologie pro firemní počítače. "Myslím, že společnost Intel má díky svému bohatému dědictví velkou příležitost uspět i na nových trzích."

Procesory Intel Core, Intel AtomTM a softwarové nástroje vyvinuté společností Intel hrají klíčovou úlohu při transformaci datových středisek, při hostování aplikací v režimu cloud computing a v dalších oblastech, které proměňuje nárůst počtu inteligentních zařízení připojených k internetu. Paul Otellini poukázal na dosavadní pokrok a zmínil několik technologií, které jsou jasným důkazem, že počítačová architektura Intel nabízí konzistentní a kompatibilní uživatelskou zkušenost napříč různými zařízeními.

"Jsme velice rádi, že televizní průmysl přechází od modelu několika málo internetově propojených zařízení ke skutečně integrované práci s internetem. Tuto novou kategorii nazýváme inteligentní TV a na trzích po celém světě se již začínají objevovat první produkty," řekl Paul Otellini.

Otellini představil dva nové produkty pro televizní segment. Oba stojí na procesoru Intel Atom CE4100 a Google TV, jež bude představena na podzim. Sony Internet TV a doplňkový box Logitech Revue elegantně kombinují přístup k internetu se sledováním televize prostřednictvím procesorů Intel a platformy Google Android. Zařízení postavená na bázi procesoru Intel Atom CE4100 představí v dohledné době i D-Link, Telecom Italia a řada dalších společností.

Úspěch společnosti Intel v oblasti integrovaných aplikací pokračuje s dalšími zakázkami z více než třiceti tržních segmentů včetně automobilového průmyslu, zařízení na řízení spotřeby elektrické energie v domácnostech nebo digitálních návěstí. Procesor Intel Atom je aktuálně používán ve více než 3800 integrovaných aplikacích.

Další články k tématům - akvizice - Android - AtomTM - bezpečnost - CE4100 - CoreTM - Display - Google - IDF - platforma - technologie - TV - Paul Otellini

Článek ze dne 15. září 2010 - středa

Další články od Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

Technologické trendy roku 2011

Intel představuje novou řadu SSD disků Intel 310

Intel Anti-Theft: kladivo na zloděje notebooků

Intel Atom E600C: první konfigurovatelná řada procesorů

SSD disky Intel: ceny klesají

Softwarové vývojové středisko Intel v Rumunsku

Cloud 2015: Intel představuje nový cíl pro cloud computing

IDF 2010: Intel Software Apps Store a nové čipy Intel Atom

IDF 2010: Intel nabídne ideální uživatelský komfort pro inteligentní zařízení

Intel odkoupí divizi bezdrátových řešení Infineon

Nokia Joint Innovation Center: vývojové středisko Intel a Nokia

První optické datové propojení za použití integrovaných laserů a technologie Hybrid Silicon Laser

Energeticky úsporné technologie výrazně snižují firemní náklady na provoz datových center

Intel vPro zastaví plýtvání energií ve firemních IT

Intel představuje plány pro segment superpočítačů

Google TV, nová platforma ve spolupráci Google, Logitech a Sony

Procesory Intel CoreTM pro ultratenké notebooky

Intel ISEF, studenti z ČR na největší světové soutěži pro mladé vědce

Nová platforma procesorů Intel AtomTM pro smartphony a tablety

Intel představil svou vizi budoucnosti

Intel plánuje nový systém-na-jednom-čipu

Procesor Intel Xeon 7500

Intel Xeon 5600, procesor pro nejzabezpečenější datová střediska

Intel X25-V Value SATA SSD, nové dostupné SSD řešení i pro netbooky a PC

Intel Classmate PC, nová verze školního PC

Intel na CeBITu 2010

NEWTONDictate, diktování do počítače s přepisem řeči se díky výkonnějším procesorům stává realitou

Itanium 9300, nové procesory Intel

Intel Core vPro procesory pro profesionální počítače

Intel a Micron uvádějí nejmenší a nejpokročilejší výrobní technologii v oblasti polovodičů

S počítačem je učení zábava

Čtvrtletní čistý zisk Intelu je 2,3 mld. Dolaru

Intel uvádí novou řadu procesorů Intel Core pro rok 2010