logo Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

IDF 2010: Intel Software Apps Store a nové čipy Intel Atom

Během prezentací na konferenci Intel Developer Forum - IDF, představili vedoucí pracovníci společnosti Intel několik softwarových i hardwarových iniciativ spojených se zvyšováním plánů na výrobu SoC (System-on-a-Chip) produktů postavených na rodině procesorů Intel Atom.

Vzhledem k tomu, že v blízké budoucnosti se k internetu připojí miliardy nových zařízení, Renee Jamesová, viceprezidentka a generální manažerka divize Intel Software and Services Group, a Doug Davis, viceprezident a generální manažer Embedded and Communications Group, hovořili o expanzi těchto procesorů do oblastí s vysokým tempem růstu, jako jsou netbooky, tablety, CE, integrované aplikace a inteligentní telefony.

Renee Jamesová během své prezentace v sanfranciském Moscone Center nastínila, jak úzce integrovaný a optimalizovaný software nabídne novou úroveň výkonu, a to spolu se zcela novými funkcemi. Rovněž poukázala na nutnost vytvářet inovativní uživatelské zážitky napříč kontinuem výpočetní techniky. To znamená od osobních počítačů přes inteligentní telefony po tablety a automobily plus řadu dalších spotřebitelských zařízení připojených k internetu.

Viceprezidentka Jamesová zdůraznila, že je třeba, aby uživatelé mohli mezi jednotlivými operačními systémy bez problémů přecházet, a představila nové středisko Intel AppUp. Toto centrum nabízí jak bezplatné, tak placené aplikace pro zábavu, sociální sítě, hry i pro vytváření obsahu. Všechny tyto aplikace jsou optimalizované pro mobilitu a velikost displeje netbooku. Intel AppUp chce uživatele inspirovat k tomu, aby zkoušeli nové aplikace, proto nabízí taková řešení, díky nimž si uživatel může aplikaci před koupí nejprve vyzkoušet zdarma. Zákazníci poté často sáhnou po aplikacích, které by je jinak třeba nenapadlo koupit. Spuštění tohoto centra bylo doprovázeno nabídkou aplikací Adobe AIR a dále aplikacemi od společností Accuweather, Barnes & Noble, Funkitron, Gibson Guitars, iWin, Kaplan, KONAMI a Lifetime.

Ve své prezentaci Renee Jamesová upozornila na Intel AppUp Developer Program. Ten byl navržen tak, aby podporoval inovativní aplikace pro koncové uživatele a poskytoval nové tržní příležitosti pro nezávislé vývojové a softwarové firmy, které mohou profitovat z programů, jako je Intel Million Dollar Development. Rick Vanner ze společnosti The Game Creators získal cenu za nejinovativnější aplikaci v soutěži Intel Atom Developer Challenge. Ocenění získal za svou hru Goals. Generální manažerka divize Intel Software and Services Group rovněž představila ISV identifier On Intel AppUp. Díky němu mohou vývojáři inzerovat své aplikace v centru Intel AppUp.

Renee Jamesová uznala, že jednolitá uživatelská zkušenost je pouze jednou částí rovnice. Otevřené operační systémy, jako je MeeGo vyvíjený společnostmi Intel a Nokia a hostovaný Linux Foundation, umožňují vývojářům vytvářet, vynalézat a inovovat. Jamesová poukázala na to, jak pro systém začali vyrábět lídři trhu. Zmínila rozvoj ekosystému MeeGo a zdůraznila rozmanitost zařízení postavených na této platformě, stejně jako to, jak software vyvíjený třetími stranami a MeeGo Web runtime (bude spuštěn v říjnu) umožní snadné psaní aplikací pro tato zařízení. Zástupce průkopníka internetové televize, společnosti Amino*, vystoupil společně s Renee Jamesovou a ukázal, jak společnost využívá flexibilitu a otevřenost MeeGo k vytváření inteligentní TV.

Doug Davis ve své prezentaci představil tzv. Tunnel Creek, novou řadu procesorů Intel Atom E600 SoC, navrženou speciálně pro integrované aplikace, jako jsou infotainmentové aplikace pro automobily, zařízení pro inteligentní síť a IP telefony. SoC integruje v čipu další funkce a obsahuje otevřený interkonekt, který dodává zařízení větší flexibilitu. Díky tomu je vývoj a úprava nových produktů snazší a společnosti jako OKI Semiconductor, Realtek Semiconductor a STMicroectronics mohou nabídnout čipové sady s interkonektem. Další produkty od firem jako Dialog Semiconductor a ROHM Co nabídnou regulaci napětí a synchronizaci hodin.

Davis rovněž představil procesor Intel Atom CE4200, dříve kódově označovaný Groveland. Jeho cílem je zajistit snadnou integraci TV a internetu.

SoC obsahuje podporu 3D a možnost šifrování H.264, kterou lze využít pro synchronizaci mezi spotřební elektronikou a přenosnými zařízeními. Stejně tak podporují vstupní stream, takže je možné s jejich pomocí projektovat efektivní aplikace pro brány.

Další články k tématům - 3D - AppUp - Atom - CE4200 - E600 - Embedded - IDF - ISV - iWin - KONAMI - Linux - MeeGo - netbook - ROHM - SoC - System-on-a-Chip - šifrování - televize - TV - zdarma - Renee Jamesová - Doug Davis

Článek Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka ze dne středa 15. září 2010

Další články od Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

BYOD v českých firmách stále s obavami

SDI řešení Intel zrychlují přechod do firemního cloudu

Připravte se na boj s bezpečnostními hrozbami budoucnosti

Bezplatné kurzy pro profesionální rozvoj s Intel Learning Studio

WiFi Free jen na vlastní nebezpečí

Nová IoT platforma pro chytrá a propojená zařízení

Počítače po práci nevypíná třetina zaměstnanců českých firem

Počítač Intel Education 2in1

Nové procesory Intel Xeon zrychlují zpracování velkého objemu dat

Počítače do kabelky preferují ženy v průzkumu Intel

Mobilní novinky od Intelu

Nová řada procesorů Intel Atom S1200

Ultrabooky s dotykovým ovládáním

Bezdrátová budoucnost: sítě v cloudu s rádiovým přístupem

Čtyřjádrové procesory třetí generace Intel Core

Intel SBA: počítačové řešení pro malé firmy

SSD 520: nejrychlejší a nejvýkonnější SSD disk Intel

Partnerství Intel a Motorola Mobiliy: zaměřeno na vývoj a prodej chytrých telefonů

Procesory Intel Atom: nové funkce a delší životnost baterie

Intel představuje dva nové šestijádrové a dvanáctivláknové procesory pro desktopy

Výpočetní technika pokořuje nové hranice

Ultrabook nabídne nejvyšší uživatelský komfort

Intel a Google spolupracují na optimalizaci budoucích verzí platformy Android

Ultrabook: novou kategorii mobilních počítačů podpoří fond Intel Capital

Česko propadlo sociálním sítím

Intel nabídne do konce roku 2020 výpočetní výkon na exaskalární úrovni

Ultrabook: nová kategorie tenkých a lehkých počítačů pro většinového uživatele

Literární soutěž o nejlepší sci-fi povídku zná své vítěze

Intel zveřejňuje Zprávu o firemní odpovědnosti za rok 2010

Čeští studenti excelovali na největší světové soutěži pro mladé vědce Intel ISEF

3D tranzistor Tri-Gate: úspory elektrické energie a zvýšení výkonu

60 let inovací ve vývoji tranzistorů

Finále celosvětové soutěže Intel ISEF s účastí českých studentů

Intel Challenge Europe 2011: přihlaste se do prvního kola soutěže

NAND Flash 20nm: nejvyspělejší technologie od Intel a Micron

Procesory Intel Xeon: nový standard pro high-endové počítačové aplikace

SSD 320 Series: třetí generace SSD disků Intel

Literární soutěž Intel na téma: Umělá inteligence za čtyřicet let

Intel SSD 510: nová řada SSD disků s podporou SATA s propustností 6Gbps

Intel Thunderbolt: technologie pro nejrychlejší připojení osobního počítače

FAB 42: nová továrna Intel v Arizoně

Intel a PRE společně budují moderní energetické sítě

Intel Medfield: nový procesor pro mobilní telefony vyrobený 32nm technologií

Intel zjednodušuje datová centra

will.i.am: ředitel pro kreativní inovace Intel

Technologické trendy roku 2011

Intel představuje novou řadu SSD disků Intel 310

Intel Anti-Theft: kladivo na zloděje notebooků

Intel Atom E600C: první konfigurovatelná řada procesorů

SSD disky Intel: ceny klesají