logo

IDF 2010: Intel Software Apps Store a nové čipy Intel Atom

Během prezentací na konferenci Intel Developer Forum - IDF, představili vedoucí pracovníci společnosti Intel několik softwarových i hardwarových iniciativ spojených se zvyšováním plánů na výrobu SoC (System-on-a-Chip) produktů postavených na rodině procesorů Intel Atom.

Vzhledem k tomu, že v blízké budoucnosti se k internetu připojí miliardy nových zařízení, Renee Jamesová, viceprezidentka a generální manažerka divize Intel Software and Services Group, a Doug Davis, viceprezident a generální manažer Embedded and Communications Group, hovořili o expanzi těchto procesorů do oblastí s vysokým tempem růstu, jako jsou netbooky, tablety, CE, integrované aplikace a inteligentní telefony.

Renee Jamesová během své prezentace v sanfranciském Moscone Center nastínila, jak úzce integrovaný a optimalizovaný software nabídne novou úroveň výkonu, a to spolu se zcela novými funkcemi. Rovněž poukázala na nutnost vytvářet inovativní uživatelské zážitky napříč kontinuem výpočetní techniky. To znamená od osobních počítačů přes inteligentní telefony po tablety a automobily plus řadu dalších spotřebitelských zařízení připojených k internetu.

Viceprezidentka Jamesová zdůraznila, že je třeba, aby uživatelé mohli mezi jednotlivými operačními systémy bez problémů přecházet, a představila nové středisko Intel AppUp. Toto centrum nabízí jak bezplatné, tak placené aplikace pro zábavu, sociální sítě, hry i pro vytváření obsahu. Všechny tyto aplikace jsou optimalizované pro mobilitu a velikost displeje netbooku. Intel AppUp chce uživatele inspirovat k tomu, aby zkoušeli nové aplikace, proto nabízí taková řešení, díky nimž si uživatel může aplikaci před koupí nejprve vyzkoušet zdarma. Zákazníci poté často sáhnou po aplikacích, které by je jinak třeba nenapadlo koupit. Spuštění tohoto centra bylo doprovázeno nabídkou aplikací Adobe AIR a dále aplikacemi od společností Accuweather, Barnes & Noble, Funkitron, Gibson Guitars, iWin, Kaplan, KONAMI a Lifetime.

Ve své prezentaci Renee Jamesová upozornila na Intel AppUp Developer Program. Ten byl navržen tak, aby podporoval inovativní aplikace pro koncové uživatele a poskytoval nové tržní příležitosti pro nezávislé vývojové a softwarové firmy, které mohou profitovat z programů, jako je Intel Million Dollar Development. Rick Vanner ze společnosti The Game Creators získal cenu za nejinovativnější aplikaci v soutěži Intel Atom Developer Challenge. Ocenění získal za svou hru Goals. Generální manažerka divize Intel Software and Services Group rovněž představila ISV identifier On Intel AppUp. Díky němu mohou vývojáři inzerovat své aplikace v centru Intel AppUp.

Renee Jamesová uznala, že jednolitá uživatelská zkušenost je pouze jednou částí rovnice. Otevřené operační systémy, jako je MeeGo vyvíjený společnostmi Intel a Nokia a hostovaný Linux Foundation, umožňují vývojářům vytvářet, vynalézat a inovovat. Jamesová poukázala na to, jak pro systém začali vyrábět lídři trhu. Zmínila rozvoj ekosystému MeeGo a zdůraznila rozmanitost zařízení postavených na této platformě, stejně jako to, jak software vyvíjený třetími stranami a MeeGo Web runtime (bude spuštěn v říjnu) umožní snadné psaní aplikací pro tato zařízení. Zástupce průkopníka internetové televize, společnosti Amino*, vystoupil společně s Renee Jamesovou a ukázal, jak společnost využívá flexibilitu a otevřenost MeeGo k vytváření inteligentní TV.

Doug Davis ve své prezentaci představil tzv. Tunnel Creek, novou řadu procesorů Intel Atom E600 SoC, navrženou speciálně pro integrované aplikace, jako jsou infotainmentové aplikace pro automobily, zařízení pro inteligentní síť a IP telefony. SoC integruje v čipu další funkce a obsahuje otevřený interkonekt, který dodává zařízení větší flexibilitu. Díky tomu je vývoj a úprava nových produktů snazší a společnosti jako OKI Semiconductor, Realtek Semiconductor a STMicroectronics mohou nabídnout čipové sady s interkonektem. Další produkty od firem jako Dialog Semiconductor a ROHM Co nabídnou regulaci napětí a synchronizaci hodin.

Davis rovněž představil procesor Intel Atom CE4200, dříve kódově označovaný Groveland. Jeho cílem je zajistit snadnou integraci TV a internetu.

SoC obsahuje podporu 3D a možnost šifrování H.264, kterou lze využít pro synchronizaci mezi spotřební elektronikou a přenosnými zařízeními. Stejně tak podporují vstupní stream, takže je možné s jejich pomocí projektovat efektivní aplikace pro brány.

Další články k tématům - 3D - AppUp - Atom - CE4200 - E600 - Embedded - IDF - ISV - iWin - KONAMI - Linux - MeeGo - netbook - ROHM - SoC - System-on-a-Chip - šifrování - televize - TV - zdarma - Renee Jamesová - Doug Davis

Článek ze dne 15. září 2010 - středa

Další články od Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

Technologické trendy roku 2011

Intel představuje novou řadu SSD disků Intel 310

Intel Anti-Theft: kladivo na zloděje notebooků

Intel Atom E600C: první konfigurovatelná řada procesorů

SSD disky Intel: ceny klesají

Softwarové vývojové středisko Intel v Rumunsku

Cloud 2015: Intel představuje nový cíl pro cloud computing

IDF 2010: Intel Software Apps Store a nové čipy Intel Atom

IDF 2010: Intel nabídne ideální uživatelský komfort pro inteligentní zařízení

Intel odkoupí divizi bezdrátových řešení Infineon

Nokia Joint Innovation Center: vývojové středisko Intel a Nokia

První optické datové propojení za použití integrovaných laserů a technologie Hybrid Silicon Laser

Energeticky úsporné technologie výrazně snižují firemní náklady na provoz datových center

Intel vPro zastaví plýtvání energií ve firemních IT

Intel představuje plány pro segment superpočítačů

Google TV, nová platforma ve spolupráci Google, Logitech a Sony

Procesory Intel CoreTM pro ultratenké notebooky

Intel ISEF, studenti z ČR na největší světové soutěži pro mladé vědce

Nová platforma procesorů Intel AtomTM pro smartphony a tablety

Intel představil svou vizi budoucnosti

Intel plánuje nový systém-na-jednom-čipu

Procesor Intel Xeon 7500

Intel Xeon 5600, procesor pro nejzabezpečenější datová střediska

Intel X25-V Value SATA SSD, nové dostupné SSD řešení i pro netbooky a PC

Intel Classmate PC, nová verze školního PC

Intel na CeBITu 2010

NEWTONDictate, diktování do počítače s přepisem řeči se díky výkonnějším procesorům stává realitou

Itanium 9300, nové procesory Intel

Intel Core vPro procesory pro profesionální počítače

Intel a Micron uvádějí nejmenší a nejpokročilejší výrobní technologii v oblasti polovodičů

S počítačem je učení zábava

Čtvrtletní čistý zisk Intelu je 2,3 mld. Dolaru

Intel uvádí novou řadu procesorů Intel Core pro rok 2010