logo

Nejprestižnější česká herní online soutěž zná své vítěze

Takzvané e-sporty, tedy hraní populárních online her, se začínají profesionalizovat a dostávají se na úroveň sportů, jakými jsou například šachy. Respektovaným profesionálem se dnes tedy může stát třeba úspěšný hráč populárních her s vojenskou tematikou - např. Call of Duty 2.

Čtvrtá sezóna nejprestižnější české online soutěže Intel Call of Duty 2 Liga, jejímž hlavním sponzorem je společnost Intel, skončila. Vítězný tým první ligy - eSuba - si odnesl nejnovější čtyřjádrové procesory Intel® CoreTM i7 920. Svou pozici tak neobhájili vítězové předchozího ročníku, tým We were Immortal, kteří letos skončili druzí. "Co se týče průběhu INTEL ligy, tak můžu říct, že vše probíhalo v naprostém pořádku. Žádné konflikty se soupeři nebyly a nikdy nebyl problém se domluvit například na odložení daného zápasu. Organizace je rok od roku jen lepší a lepší," říká Lukáš Blažek, člen vítězného týmu eSuba.SAPPHIRE.

Soutěž, kterou pořádají herní portál Gamepark.cz a společnost Intel, se těší ještě větší oblibě než v minulé sezóně. Díky změně systému se přihlásilo 965 hráčů, což je oproti loňské sezóně trojnásobný počet hráčů. Celkem bylo do čtvrté sezóny schváleno 112 týmů z celkových 193 přihlášených, což činí přibližně 672 hráčů. Odehráno bylo 288 zápasů. Celková doba hraní byla přibližně 17 280 minut.

Společnost Intel, hlavní sponzor soutěže, věnovala ceny pro tři nejlepší klany. Vítězný tým eSuba si odnesl nejnovější čtyřjádrové procesory INTEL Core i7 920. Výherce druhé ligy, tým Few Gamers, získal dvoujádrové procesory INTEL Core 2 Duo E8400. První místo třetí ligy vybojoval klan G15 a odnáší si dvoujádrové procesory INTEL Core 2 Duo E7300. "Pro náruživé hráče je výkon jejich počítače vším. Právě proto jsme se rozhodli do soutěže nejlepších hráčů věnovat ty nejlepší procesory. Výherci se mohou těšit na nejnovější čtyřjádrové procesory Intel Core i7 společně s nejmodernější základní deskou," řekl Pavel Svoboda, PR manažer společnosti Intel pro střední a východní Evropu. Ostatní výherci si také rozdělí volné hrací hodiny v hernách Battlezone. Celková hodnota cen ve čtvrté sezóně INTEL Call of Duty 2 ligy činila 101 100 Kč.

Online hraní populárních herních titulů se těší stále větší oblibě a stává se respektovanou soutěžní disciplínou, podobně jako jsou uznávaným sportem šachy. "Takzvané e-sporty se začínají profesionalizovat a dostávají se na úroveň klasických sportů. Tento trend se bude stále více prohlubovat. Již dnes se někteří profesionální hráči dostávají na stejnou úroveň jako sportovci - jsou zváni na klíčové turnaje, kterým dodávají prestiž, dostávají nezanedbatelné odměny a někteří se hraním dokonce uživí. Na výherce některých turnajů si je možné i vsadit," říká Pavel Svoboda.

BOX: Profesionalizace hraní počítačových her a vznik e-sportů

Soutěže v hraní počítačových her se pořádají od nepaměti, největší rozmach přineslo masové rozšíření internetu. Vznikají lokální i mezinárodní klany, ve kterých se hráči často poprvé osobně setkávají až při přebírání cen za výhru v soutěži. Jazyková bariéra je v této oblasti zábavy minimální. Hráči porovnávají své síly se soupeři z celého světa. Za účastí na velkých mezinárodních soutěžích se ale také cestuje po celém světě. Například na loňském brněnském veletrhu Invex se utkalo více než dvě stě profesionálních hráčů v jednom z největších světových počítačových herních klání WGT (World GameMaster Tournament). Soutěže jsou opět pomocí internetu sledovány publikem na celém světě. Od roku 1997, kdy se uskutečnil první turnaj s názvem Red Annihilation, se začal zájem o e-sporty zvyšovat. Platí to nejen pro celosvětová klání, ale i pro lokální turnaje.

Další články k tématům - soutěže - procesory - online - Intel - i7 - hraní - eSuba - e-sporty - Duty - čtyřjádrové - Core - Call - Lukáš Blažek - Pavel Svoboda

Článek ze dne 9. července 2009 - čtvrtek

Další články od Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka

Intel představuje Pinetrail, novou platformu pro netbooky

Futuristický procesor Intel může změnit způsob komunikace s počítačem

Intel investuje miliony eur do evropského výpočetního centra

AMÁLKA slaví 10. narozeniny dalšími úspěchy při výzkumu vesmíru

Intel udělil první vPro certifikaci v ČR

Intel a makedonská vláda zlepšují vzdělání v tamních školách

Digitální hnízda změní školní výuku

Intel vpustí 3D televizi do našich obývacích pokojů

Intel Core i7

Mooreův zákon je hnací silou pro neuvěřitelné množství novinek v IT průmyslu

Intel uvedl na trh procesory Core i7, Xeon 3400 a první Core i5

Nejlepším IT manažerem se stala žena

Intel a Micron vyvinuly nejefektivnější NAND produkt na světě

Intel a Facebook umožní každému uživateli počítače podpořit důležité celosvětové projekty

Startuje první česká IT Manager Game

První 34nm Intel SSD sníží ceny o 60 procent

Nejprestižnější česká herní online soutěž zná své vítěze

Jsou digitally cool jen děti, nebo i rodiče

Já a můj počítač

Intel představuje 40 futuristických projektů

World Gamemaster Tournament 2009 právě začíná

Trh se stolními počítači se pomalu mění

Intel představuje novinky z oblasti mobilních zařízení

Ultratenká budoucnost s novými ULV procesory Intel

Dodržujeme naše společenské závazky

Češi zvítězili na největší mezinárodní soutěži Intel ISEF

Prohlášení prezidenta a generálního ředitele společnosti Intel Paula Otelliniho

Světová soutěž pro mladé vědce Intel ISEF začíná

Nový notebook stojí firmu dvacet tisíc korun, ztracený téměř milion

Intel představuje nové procesory

Intel sponzoruje nejprestižnější českou on-line soutěž

Intel se na CeBITu 2009 rozdvojí

Craig Barrett, předseda společnosti Intel, opustí v květnu svou pozici

Nový design Classmate PC změní práci s počítačem při výuce

Intel představil podporu pro internetové služby v televizi

Počítače, které samy zavolají o pomoc

Chcete si zkusit roli IT manažera ?