logo

Přesněji odhalit rakovinu prsu umožní nová technologie týmu Navaris Medical

Izraelský tým představil technologii umožňující produkovat bionaftu z mikrořas. Brazilský tým vyvinul navigační systém, který zrakově postiženým pomáhá s orientací. Vědecké týmy se utkaly v soutěži Intel+UC Berkeley Technology Entrepreneurship Challenge.

Týmu vědců se podařilo vytvořit novou technologii založenou na specializované (intra-operativní) 3D zobrazovací metodě, která dokáže odhalit rakovinu prsu dříve a přesněji. Nová technologie přinesla německému týmu pracujícímu na projektu Navaris Medical první místo ve 3. ročníku soutěže Intel+UC Berkeley Technology Entrepreneurship Challenge (IBTEC). Kritériem pro získání hlavní ceny bylo představení nové technologie s největším potenciálem pozitivně ovlivnit lidskou společnost. Intel týmu udělil odměnu v hodnotě 25 tisíc dolarů.

Druhé místo obsadil izraelský tým NRG Duele, který představil technologii umožňující produkovat bionaftu z mikrořas. Třetí se umístil tým z Brazílie se svým vEYE navigačním systémem, který zrakově postiženým umožní získat větší nezávislost. Favoritem publika se stal ruský tým, jenž přišel s technologií umožňující provoz elektroniky bez baterií.

Soutěž, které se účastnilo 21 týmů z 11 zemí, se konala na Haas School of Business v Berkeley v Kalifornii (USA). Vítězný tým získá kromě 25 tisíc dolarů možnost setkat se a komunikovat s více než dvaceti zástupci vedoucích firem disponujících rizikovým kapitálem.

Soutěž IBTEC vznikla v roce 2005 na základě spolupráce UC Berkeley a společnosti Intel. Hlavním posláním soutěže je celosvětově podporovat a propagovat podnikání, a to především v rozvojových zemích. Letošní obchodní plány zahrnovaly mimo jiné takové revoluční novinky, jako je optická myš pro bezpečné elektronické transakce či biosenzory, které vinařům umožňují rozhodovat se v reálném čase přímo na vinicích.

Článek ze dne 11. prosince 2007 - úterý

Další články od Intel Czech Tradings, Inc., organizační složka