logo InterSystems B.V., organizační složka

Koordinace plánů urgentní péče se službou Coordinate My Care

Společnost InterSystems byla vybrána jako dodavatel inovativního softwaru pro koordinaci urgentní péče pro systém Coordinate My Care. Služba je plně integrována s poradenskou zdravotnickou telefonní linkou NHS 111.

Díky technologiím InterSystems může služba Coordinate My Care (CMC) zajistit, že pacienti s vážným chronickým onemocněním či pacienti v paliativní péči obdrží takovou péči, jakou ve spolupráci se svými lékaři a sestrami sami schválili.

"Společnost InterSystems těší, že může být partnerem projektu Coordinate My Care a zapojovat pacienty do péče, takže si s pomocí svých lékařů a ošetřovatelů budou moci zvolit péči podle svých přání. Koordinovat péči v Londýně, kde je velká a komplikovaná síť zdravotnických zařízení, je opravdovou výzvou. Platforma HealthShare, která má inovativní technologii pro sdílení plánů zdravotní péče, přispěje k propojenému zdravotnictví tím, že zdravotnickým profesionálům umožní porozumět přáním pacientů týkajícím se urgentní péče a respektovat je," říká Steve Garrington, Vice President pro mezinárodní aktivity v InterSystems.

Od svého spuštění v roce 2012 zaznamenal systém CMC, provozovaný trustem britské Národní zdravotní služby The Royal Marsden NHS Foundation Trust, osobní plány urgentní péče pro více než 20000 pacientů v Londýně a regionu Surrey Downs. Plány obsahují informace a pokyny pro urgentní péči a umožňují, aby se mimo ordinační hodiny (což představuje dvě třetiny týdne) jednotlivým pacientům dostalo přesně takové péče, pro niž se sami rozhodli.

V plánech je např. uvedeno, kde si pacient přeje zemřít či příkazy DNR (Do Not Resuscitate), kdy není indikováno zahájení neodkladné resuscitace. Do dnešního dne umožnily urgentní plány CMC 79 procentům pacientů v souladu s jejich přáním zůstat v domácím prostředí, nikoli v nemocničním zařízení.

Systém CMC zkvalitní a rozšíří služby díky InterSystems HealthShare, přední platformě pro zdravotnickou informatiku, která usnadňuje sdílení informací a koordinaci zdravotní péče. V první fázi CMC vytvoří pomocí HealthShare nový software pro urgentní péči určený velkému množství zainteresovaných subjektů s velkými nároky na sdílení informací. Nový systém CMC Integrated Care Exchange, který bude využívat HealthShare jako platformu pro sdílení informací, zjednoduší interoperabilitu v rámci NHS i mezi poskytovateli sociálních služeb v Londýně a okolí.

Služba CMC je plně integrována s poradenskou zdravotnickou telefonní linkou NHS 111. Mezi autorizované uživatele patří oddělení urgentního příjmu, ambulance a praktiční lékaři sloužící pohotovost, což je důležité, neboť urgentní péče je nezbytná 24 hodin denně. CMC se svými plány péče dokáže zajistit, že zdravotničtí profesionálové v situacích, kdy je zapotřebí urgentní péče, mají informace o přáních pacienta, což snižuje tlak na služby urgentní medicíny.

Péče o pacienty v závěru života (end-of-life care) je jednou z 12 aktivit iniciativy QIPP (Quality, Innovation, Productivity and Prevention; Kvalita, inovace, produktivita a prevence), která usiluje o prosazování přístupu „kvalitní péče pro všechny“ v současné ekonomické situaci. Většina starších pacientů se dostává během posledního roku svého života třikrát neplánovaně do nemocnice. Pokud by se zamezilo jen jediné nechtěné hospitalizaci u 10% těchto pacientů, ušetřilo by se 120 milionů liber, což stačí na provoz 80 nemocničních pokojů.

Další články k tématům - ambulance - HealthShare - pacient - zdravotnictví - Steve Garrington

Článek InterSystems B.V., organizační složka ze dne středa 27. května 2015

Další články od InterSystems B.V., organizační složka

Zpráva agentury KLAS oceňuje interoperabilitu InterSystems HealthShare

Akutní péče o pacienty pod dohledem InterSystems TrakCare

Koordinovaná osobní zdravotní péče s podporou služby CMC

InterSystems opět v kvadrantu lídrů pro transakční databázové platformy

InterSystems patří mezi 100 předních inovátorů v oblasti softwaru

Efektivně využitelné IT pro zdravotnictví

Pokroky propojené zdravotní péči v regionu střední Evropy

Koordinace plánů urgentní péče se službou Coordinate My Care

HealthShare Personal Community zapojuje pacienty do zdravotní péče

Středoevropská zdravotnická konference 2015

Symposium InterSystems 2015

Průzkum HIMSS Analytics potvrzuje potřebu více zapojit pacienty do péče

Caché 2015 - datová platforma pro nejnáročnějšími požadavky zdravotnických aplikací

HealthShare zabezpečuje standardizovaný tok zdravotnických informací

Platforma Ensemble zajišťuje lepší konektivitu mezi různorodými aplikacemi FN Ostrava

Systém sdílení informací CP-IS pomáhá chránit ohrožené děti

InterSystems je zařazen do kvadrantu lídrů

HealthShare pomáhá zajišťovat propojenou zdravotní péči pro NHS Foundation Trust

HealthShare je základem regionálního rejstříku pacientů nemocnic v anglickém Leedsu

InterSystems Zen Mojo zrychluje vývoj aplikací pro mobilní zařízení i PC

SD Times zařadil InterSystems mezi 100 předních inovátorů v oblasti softwaru

Monitoring chronického onemocnění ledvin pro UK Renal Registry zajišťuje HealthShare

InterSystems HealthShare je lídrem na trhu softwaru pro výměnu zdravotnických informací