logo InterSystems B.V., organizační složka

InterSystems HealthShare je lídrem na trhu softwaru pro výměnu zdravotnických informací

Podle výsledků zákaznického hodnocení platformy pro zdravotnickou informatiku InterSystems HealthShare, kterou zpracovávala agentura KLAS, je HealthShare jediným produktem, který všichni oslovení zákazníci označili za součást svých dlouhodobých plánů a uvedli, že by si jej pořídili znovu.

Výzkumná agentura KLAS, která se soustřeďuje na informační technologie ve zdravotnictví, prostřednictvím 257 rozhovorů s 219 poskytovateli zdravotní péče zkoumala současný stav na trhu s řešeními pro výměnu zdravotnických informací (health information exchange, HIE) a zajímala se o to, jak jsou hodnoceny z hlediska spolehlivosti, relevance a transformace.

Na základě údajů od zákazníků získala platforma InterSystems HealthShare celkový výsledek 86,6, který poukazuje na silnou pozici v kategorii "relevance" i v kategorii "spolehlivost".

Dle získaných údajů od poskytovatelů zdravotní péče se ve zprávě uvádí: "Společnost InterSystems zřejmě nabízí jeden z nejlepších poměrů mezi tím, co poskytovatelé zdravotní péče očekávají od služby samotné, a tím, jak bude tento software schopen reagovat na jejich měnící se potřeby."

InterSystems HealthShare je platforma, kterou jako první začaly využívat veřejné systémy pro výměnu zdravotnických informací, a jejími tradičními přednostmi jsou nástroje pro tvorbu rozhraní (Ensemble), databáze (Caché) a mezinárodní zkušenosti.

Co se týče spolehlivosti prodejce: "Společnost InterSystems je popisována jako partner orientovaný na potřeby klientů, ovšem výkon a flexibilita poskytovaných technologií je vždy na prvním místě," dodává zpráva KLAS.

"Hodnocení agentury KLAS je považováno za velmi spolehlivé, protože se opírá o průzkumy prováděné mezi poskytovateli zdravotní péče, nikoli mezi prodejci IT řešení pro zdravotnictví. Jsme velmi rádi, že jsme v oblasti technologií pro výměnu zdravotnických informací získali od našich klientů tak vysoké skóre a že budeme moci dále uspokojovat jejich potřeby v oblasti výměny zdravotnických informací díky naší platformě pro zdravotnickou informatiku, která poskytuje strategickou interoperabilitu a analytické funkce, na jejichž základě lze jednat," říká Paul Grabscheid, viceprezident InterSystems pro strategické plánování.

KLAS definuje HIE jako aktivní výměnu údajů o pacientech i jiných informací (jednosměrně nebo obousměrně) mezi alespoň dvěma organizacemi poskytujícími zdravotní péči. Informace musí být sdíleny mezi organizacemi, které nejsou součástí téže vlastnické struktury, tj. mezi samostatnými organizacemi. Do této studie nejsou zahrnuty systémy, v nichž aktivní výměna dat zatím nebyla zahájena.

O agentuře KLAS

Klas je výzkumná firma, která si klade za cíl celosvětově zlepšovat poskytování zdravotní péče tím, že poskytovatelům zdravotní péče nabízí možnost vyjadřovat a uplatňovat své názory. Ve spolupráci s mnoha tisíci zdravotnických pracovníků a lékařů shromažďuje údaje o softwaru, službách, zdravotnických systémech a infrastruktuře a na jejich základě vytváří aktuální zprávy, přehledy o současných trendech a statistiky.

Tento výzkum přímo odráží názory poskytovatelů zdravotní péče a působí na prodejce IT řešení, aby své systémy zdokonalovali.

Další články k tématům - databáze - infrastruktura - interoperabilita - software - výzkum - zdravotnictví

Článek InterSystems B.V., organizační složka ze dne pátek 20. června 2014

Další články od InterSystems B.V., organizační složka

Zpráva agentury KLAS oceňuje interoperabilitu InterSystems HealthShare

Akutní péče o pacienty pod dohledem InterSystems TrakCare

Koordinovaná osobní zdravotní péče s podporou služby CMC

InterSystems opět v kvadrantu lídrů pro transakční databázové platformy

InterSystems patří mezi 100 předních inovátorů v oblasti softwaru

Efektivně využitelné IT pro zdravotnictví

Pokroky propojené zdravotní péči v regionu střední Evropy

Koordinace plánů urgentní péče se službou Coordinate My Care

HealthShare Personal Community zapojuje pacienty do zdravotní péče

Středoevropská zdravotnická konference 2015

Symposium InterSystems 2015

Průzkum HIMSS Analytics potvrzuje potřebu více zapojit pacienty do péče

Caché 2015 - datová platforma pro nejnáročnějšími požadavky zdravotnických aplikací

HealthShare zabezpečuje standardizovaný tok zdravotnických informací

Platforma Ensemble zajišťuje lepší konektivitu mezi různorodými aplikacemi FN Ostrava

Systém sdílení informací CP-IS pomáhá chránit ohrožené děti

InterSystems je zařazen do kvadrantu lídrů

HealthShare pomáhá zajišťovat propojenou zdravotní péči pro NHS Foundation Trust

HealthShare je základem regionálního rejstříku pacientů nemocnic v anglickém Leedsu

InterSystems Zen Mojo zrychluje vývoj aplikací pro mobilní zařízení i PC

SD Times zařadil InterSystems mezi 100 předních inovátorů v oblasti softwaru

Monitoring chronického onemocnění ledvin pro UK Renal Registry zajišťuje HealthShare

InterSystems HealthShare je lídrem na trhu softwaru pro výměnu zdravotnických informací