logo InterSystems B.V., organizační složka

HealthShare je základem regionálního rejstříku pacientů nemocnic v anglickém Leedsu

Sdružení univerzitních nemocnic v anglickém městě Leeds používá InterSystems HealthShare. Integrovaný systém elektronické zdravotní dokumentace pacientů zajišťuje kvalitu záznamů v rámci specializované péče.

Cílem sdružení nemocnic v anglickém Leedsu (Leeds Teaching Hospitals NHS Trust) je dosáhnout co nejvyšší kvality specializované a integrované péče. To předpokládá zejména bezpečnou výměnu údajů o pacientech v rámci celého regionu pomocí integrovaného, interoperabilního systému elektronické zdravotní dokumentace pacientů. Sdružení proto vytvořilo integrovaný systém elektronických zdravotních záznamů (integrated digital care record, IDCR), pro nějž má zásadní význam tzv. regionální rejstřík pacientů (regional master pacient index, RPMI).

Leeds Teaching Hospitals NHS Trust pokrývá velkou část hrabství Yorkshire a je tedy jedním z největších sdružení NHS v zemi. Má přibližně 2500 nemocničních lůžek a další kapacity akutní a jednodenní péče. V šesti zařízeních zaměstnává celkem 14000 osob a ročně poskytne péči více než jednomu milionu pacientů. Špičkoví lékaři tohoto významného sdružení univerzitních nemocnic mají přístup k řadě nejmodernějších technologií, takže co do úspěšnosti léčby patří sdružení k nejlepším v Anglii.

Platforma HealthShare, která je klíčovou složkou celkové IT strategie projektu, používá mezinárodně uznávané standardy a má otevřenou architekturu. RMPI využívá komponentu Patient Index v HealthShare umožňující jednoznačně identifikovat pacienty z různých zdravotnických aplikací a pracovišť v celém regionu. Na regionální úrovni sdružení rovněž používá funkci Spine Mini Services v HealthShare pro přístup k demografickým informacím umístěným v celostátním registru.

Integrovaný systém elektronických zdravotních záznamů (IDCR) obsahuje v současné době 1,3 milionu demografických údajů o pacientech a v blízké budoucnosti by měl tento počet dosáhnout 5 milionů. RMPI bude sloužit k tomu, aby sdružení mohlo soustavně zlepšovat kvalitu údajů o pacientech a zdokonalovat řízení léčebných procesů ve všech svých propojených systémech, včetně systémů pro nefrologii a onkologii.

RMPI přináší výhody i pacientům, kteří nemusejí údaje zadávat opakovaně, takže se ušetří čas, nedochází k chybám způsobeným duplicitními záznamy a klesá riziko nežádoucích účinků léčby.

"Sdružení univerzitních nemocnic v Leedsu se rozhodlo pro koncepci strategické interoperability, z níž budou mít prospěch jak pacienti, tak i lékaři. Společnost InterSystems má radost, že si sdružení vybralo právě platformu HealthShare, aby mu pomohla poskytovat lepší a lépe propojenou péči s nižšími náklady," říká Steve Garrington, viceprezident pro mezinárodní aktivity společnosti InterSystems.

"Funkce HealthShare a partnerský přístup InterSystems jsou pro úspěch naší koncepce zdravotnické informatiky velmi důležité. Ačkoli naše základní projekty zatím využívají jen zlomek funkcí HealthShare, můžeme je postupně rozšiřovat a přidávat další funkce pro specializovanou a integrovanou péči, abychom dokázali reagovat na měnící se potřeby našich pacientů," říká Eileen Jessop, zástupkyně ředitele v Leeds Teaching Hospitals NHS Trust.

Článek InterSystems B.V., organizační složka ze dne pondělí 22. září 2014

Další články od InterSystems B.V., organizační složka

Zpráva agentury KLAS oceňuje interoperabilitu InterSystems HealthShare

Akutní péče o pacienty pod dohledem InterSystems TrakCare

Koordinovaná osobní zdravotní péče s podporou služby CMC

InterSystems opět v kvadrantu lídrů pro transakční databázové platformy

InterSystems patří mezi 100 předních inovátorů v oblasti softwaru

Efektivně využitelné IT pro zdravotnictví

Pokroky propojené zdravotní péči v regionu střední Evropy

Koordinace plánů urgentní péče se službou Coordinate My Care

HealthShare Personal Community zapojuje pacienty do zdravotní péče

Středoevropská zdravotnická konference 2015

Symposium InterSystems 2015

Průzkum HIMSS Analytics potvrzuje potřebu více zapojit pacienty do péče

Caché 2015 - datová platforma pro nejnáročnějšími požadavky zdravotnických aplikací

HealthShare zabezpečuje standardizovaný tok zdravotnických informací

Platforma Ensemble zajišťuje lepší konektivitu mezi různorodými aplikacemi FN Ostrava

Systém sdílení informací CP-IS pomáhá chránit ohrožené děti

InterSystems je zařazen do kvadrantu lídrů

HealthShare pomáhá zajišťovat propojenou zdravotní péči pro NHS Foundation Trust

HealthShare je základem regionálního rejstříku pacientů nemocnic v anglickém Leedsu

InterSystems Zen Mojo zrychluje vývoj aplikací pro mobilní zařízení i PC

SD Times zařadil InterSystems mezi 100 předních inovátorů v oblasti softwaru

Monitoring chronického onemocnění ledvin pro UK Renal Registry zajišťuje HealthShare

InterSystems HealthShare je lídrem na trhu softwaru pro výměnu zdravotnických informací