logo

Iniciativa Buď Cyber Fit! cílí na zvýšení povědomí ohledně rizik v kyberprostoru

Iniciativa společnosti ZEBRA SYSTEMS je reakcí na situaci, kdy málokdo vědomě zanedbává péči o své zdraví ve skutečném světě, avšak podceňuje rizika ve světě digitálním, která mohou mít stejně závažné důsledky na jeho osobní i pracovní život.

"Automaticky používáme bezpečnostní pásy v autech, cyklistickou helmu na kole, bezpečnostní zařízení ve svém domě či bytě, stojíme na červenou atd., ale ve virtuálním světě se většina lidí takto nezabezpečuje vůbec nebo jen minimálně. Přitom s tím, jak stále více životních záležitostí přesouváme do digitálního prostoru, se ztráty z kybernetických incidentů postupně blíží ztrátám způsobeným tradičními metodami či nehodami v reálném světě," říká Zdeněk Bínek, ředitel společnosti ZEBRA SYSTEMS.

Na webu iniciativy Buď Cyber Fit (budcyberfit.cz) se zájemci z řad jednotlivců ale i firem mohou dozvědět více o aktuálních rizicích v kybernetickém prostoru.

Je zde rovněž jednoduchý formulář, který respondentovi po vyplnění sdělí, jaké je jeho Cyber Fit skóre, a možnost případně kontaktovat tým odborníků k nezávazné konzultaci o jeho zlepšení.

Tak jako je zvykem chodit k lékaři na preventivní zdravotní prohlídky, iniciativa Buď Cyber Fit! má za cíl fungovat jako prostor, kam jednotlivci a firmy chodí na preventivní prohlídky svého kybernetického zdraví.

Iniciativa oslovuje tyto skupiny uživatelů:

Další články k tématům - CyberFit - kyberbezpečnost - kyberprostor - prevence - Zdeněk Bínek

Článek ze dne 22. září 2020 - úterý

Další články od ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.