logo ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.
Ondřej Šabata

Ondřej Šabata

Sales Engineer pro řešení N-able společnosti ZEBRA SYSTEMS

LinkedIn

N-able MDR nabízí komplexní řídící centrum pro bezpečnostní operace postavené specificky pro potřeby MSP poskytovatelů.

Je to efektivní, a přitom dostupné řešení pro malé, střední i velké organizace, které potřebují chránit své sítě - ať jíž v lokálním umístění nebo v cloudu - před aktuálními hrozbami z nejrůznějších směrů.

Z dostupných statistik je vidět, že nadále dochází k nárůstu počtu zranitelností ve všech kategoriích, ať již jsou to desktopové či mobilní platformy, operační systémy nebo aplikace. Rostoucí celkový počet i závažnost zranitelností znamená mít aktuální přehled o využívaném softwaru a zařízeních ve firemních sítích, pravidelné skenování a automatizovaný patch management.

A to platí nejen pro velké organizace, ale dnes i pro malé a střední podniky.

Naše lokální dotazování se víceméně shoduje se závěry nedávného průzkumu MSP Horizons firmy N-able, která MSP poskytovatelům předpovídá dvouciferný nárůst MSP trhu do roku 2027. Mezi českými a slovenskými koncovými zákazníky i MSP poskytovateli vidíme, že narůstá potřeba efektivně využít časových možností specificky zaměřených odborníků.

Je to dáno jednak zhoršujícími se kybernetickými hrozbami a zvyšujícím se nedostatkem personálu, který dělá z MSP a MSSP daleko výhodnější možnost, a to především pro malé a střední podniky, kde není možnost většího IT týmu.

Z našich pravidelných setkání, webinářů a průzkumů vidíme, že stále více IT poskytovatelů postupně přechází do MSP světa. Navíc roste podíl i tzv. MSSP služeb oproti běžným RMM službám ve snaze zabezpečit infrastruktury zákazníků proti narůstajícím kybernetickým hrozbám.

Jednoznačným favoritem je v současné době jsou služby EDR, které poskytují komplexní ochranu koncových zařízení a reprezentují velký skok oproti doposud běžné antivirové ochraně.

Zatímco antiviry tradičně spoléhají na virové signatury, EDR nepřetržitě sleduje chování procesů a upozorňuje na možná nebezpečí v reálném čase.

A nyní přibyl další důvod, proč upgradovat svou antivirovou ochranu na EDR: technologie SentinelOne Singularity RANGER rozšiřuje řešení N-able EDR o další vrstvu ochrany, která umožní poskytovatelům služeb místo jednotlivých zařízení chránit celou síť.

Stránka 1/6 Další >