logo ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.
Marie Baranová

Marie Baranová

Sales manažer řešení GFI Software pro ČR a SK ve společnosti ZEBRA SYSTEMS

LinkedIn

Při nástupu lockdownu v roce 2020 se mnoho kancelářských pracovníků ocitlo na home office, což většina organizací řešila posílením ochrany vlastních sítí. Ale návrat zaměstnanců do kanceláří neznamená, že organizace v ochraně své sítě mohou polevit.

Většina IT správců nadále doporučuje kombinaci opatření, jejímiž klíčovými prvky jsou VPN síť, dvoufaktorová autentizace a školení IT uživatelů.

Např. Kerio Control - řešení pro unifikované zabezpečení firemní sítě, poskytuje odpovědi na současné komplexní potřeby SMB společností, kterým již ke spolehlivé ochraně firemních sítí nestačí jen VPN, ale požadují i další prvky vícevrstvé bezpečnosti.

Chtěla bych poděkovat našim českým a slovenským partnerům za další úspěšný rok a za spolehlivé služby, které poskytují uživatelům řešení GFI Software.

Již nyní portfolio řešení GFI Software obsahuje všechny důležité komponenty k ucelené ochraně podnikových systémů a v tomto roce očekáváme jeho další vylepšení, která zefektivní práci partnerů a zvýší bezpečnost zákazníků.

Elektronická pošta je dlouhodobě komunikačním kanálem, přes který směřuje nejvíce kybernetických útoků. Proto je důležité chránit e-mailový provoz s pomocí vícevrstvého zabezpečení nejen na koncových zařízeních, ale již na poštovním serveru s pomocí antivirových, antispamových a anti-phishingových filtrů.

Vhodným řešením zabezpečení elektronické pošty je Kerio Connect - to dnes využívá více než 30000 zejména SMB firem po celém světě, které potřebují ucelený nástroj e-mailové komunikace, messagingu a spolupráce pro každodenní provoz.

A vedle toho je samozřejmě také potřeba neustále vzdělávat uživatele o nově vzniklých formách e-mailových útoků.

Nedávné útoky na Microsoft Exchange, na který spoléhá převážné množství organizací všech velikostí, poukázaly na vysokou závažnost existence softwarových zranitelností. Pokud firmy a organizace nevyužívají systémy centralizovaného a automatizovaného patch managementu a nechávají aktualizace na svých uživatelích, mohou se do problémů dostat velmi rychle.

Přitom nasazení a provoz takovýchto nástrojů je velmi snadný a dnes dostupný i pro SMB společnosti.

České a slovenské společnosti reagují na nové hrozby posilováním ochrany svých klíčových infrastruktur.

Náš průzkum také ukázal, že se stále velká část firem spoléhá na řešení bez kontinuální údržby, což může být poměrně nebezpečné za situace, kdy nová rizika vznikají velmi rychle a vyžadují aktualizaci bezpečnostních nástrojů.

Stránka 1/2 Další >