logo

3G mobilohodinky LG GD910

LG Electronics oznamuje, že Francie bude prvním trhem, na němž bude široké veřejnosti poprvé představen netrpělivě očekávaný mobilní telefon LG GD910. Tento unikátní přístroj vypadá jako hodinky a je vybaven celodotykovým displejem a funkcí pro videohovory.

Mobilní telefon LG GD910 je víc než jen prototyp s cenovkou. Zaujme především mnoha funkcemi a z hlediska stylu, komfortu a odolnosti konkuruje nejluxusnějším značkovým hodinkám. Technika, která umožnila výrobu modelu LG GD910 – zejména dotyková technologie – nemá v telekomunikačním odvětví obdoby.

LG patří dlouhodobě mezi špičku v oblasti dotykové technologie, která je základním prvkem tohoto jedinečného přístroje. V roce 2007 uvedla LG na trh první telefon s plně dotykovým displejem na světě, model LG PRADA, a tuto technologii od té doby neustále zdokonalovala. Model LG GD910 je výsledkem celého výzkumu a vývoje LG v této rychle se rozvíjející oblasti.

Zkonstruovat tak malý dotykový displej, jaký mají 3G mobilohodinky, je mnohem obtížnější než v případě větší obrazovky. Aby displej byl prakticky použitelný, musí být mnohem preciznější a citlivější než dosud dostupná technologie. Pro tento model se LG podařilo vyvinout displej o velikosti 1,4 palce (3,55 cm) s velmi vysokým rozlišením, který je snadno čitelný a citlivý vůči příkazům uživatele.

Dotyková technologie nebyla jediným technickým úskalím. Miniaturizace součástek kladla sama o sobě nároky, které vyžadovaly převratné řešení. Výsledný kompaktní model obsahuje všechny funkční prvky obsažené v vyspělejších mobilních telefonech současnosti. Tedy kompatibilita se sítěmi 3G HSDPA, videohovory, MP3 přehrávač nebo hlasitý odposlech. Zabudovanou funkcí Bluetooth se LG GD910 odlišuje od všech ostatních miniaturních telefonů, které byly v minulosti koncipovány.

Na rozdíl od filmových scén není držení náramkového telefonu u úst během hovoru ani trochu praktické a pohodlné. Technologie Bluetooth je klíčovým prvkem, díky němuž 3G mobilohodinky představují praktické moderní řešení, které je při volání na veřejnosti méně nápadné. Mobilní telefon je rovněž vybaven nejmodernější hlasovými technologiemi, které umožňují hlasové příkazy a hlasité předčítání textových zpráv.

LG GD910 se v prodeji poprvé objeví v polovině července. Už teď se LG GD910 zapisuje do historie jako první 3G telefon ve formě hodinek na světě a stává se splněným snem dřív známým jen ze špionážních filmů.

Po svém debutu ve Francii budou 3G mobilohodinky postupně zaváděny na ostatní světové trhy. O tom, zda se tato novinka objeví také v Česku a na Slovensku, dosud nebylo rozhodnuto.

Další články k tématům - 3G - Bluetooth - GD910 - LG - mobilohodinky - telefon

Článek ze dne 9. června 2009 - úterý

Další články od LG Electronics CZ s.r.o.