logo

LG Viewty je zpět a lepší než kdykoliv předtím

LG Electronics, třetí největší výrobce mobilních telefonů na světě, dnes představil Viewty Smart (LG-GC900), zbrusu nový telefon s fotoaparátem a s inteligentním režimem fotografování, který usnadňuje zachycení scény pomocí automatické analýzy a odpovídajícího nastavení fotoaparátu.

Viewty Smart je následníkem prvního LG Viewty, jehož se prodalo více než 6,5 milionu kusů. Nástupce nabízí mnoho vylepšených funkcí a inteligentní režim focení. Mezi nejzajímavější vlastnosti nového mobilního telefonu patří 8megapixelový snímač s citlivostí až 1600 ISO, celodotykový WGA displej s vyšším rozlišením, chytřejší obrazový procesor a uživatelsky přívětivé intuitivní rozhraní S-Class, které získalo velký ohlas už v telefonu LG ARENA.

"LG Viewty Smart je fotomobil, s nímž uživatel díky moderním funkcím pořídí vysoce kvalitní fotografie, aniž by se musel zatěžovat složitým nastavením v menu," řekl Vít Šubert, výkonný ředitel LG Electronics CZ.

Inteligentní režim fotografování a pokročilé funkce fotoaparátu

Jednou z hlavních výhod LG Viewty je jeho inteligentní režim fotografování, který automaticky analyzuje fotografovanou scénu, pozadí a světelné podmínky a porovnává je se sedmi předprogramovanými scénáři, aby dosáhl perfektních snímků za všech situací.

Tato vlastnost, dosud ojedinělá i u samostatných high-endových kompaktních digitálních fotoaparátů, se vůbec poprvé objevuje u fotoaparátů v mobilech pochlubit se jí může jen LG.

Tento režim, jinak také zvaný Shot Mode, zcela eliminuje potřebu zkontrolovat nastavení před stisknutím spouště a poskytuje dokonce okamžitou zpětnou vazbu, která přesně ukazuje, jak přístroj analyzuje konkrétní scénu v reálném čase.

S 8megapixelovým rozlišením jsou snímky z LG Viewty Smart vhodné nejen pro sdílení na Internetu, ale také dostatečně ostré pro tisk a zarámování. S maximálním nastavením 1600 ISO lze nyní záběry, dříve považované za příliš slabé nebo tmavé, zachytit i bez blesku. LG Viewty Smart přidává několik nových funkcí fotoaparátu, včetně multidetekce obličeje a nahrávání videa v DVD kvalitě.

Přináší také další dokonalé vlastnosti a funkce, známé z předchozích modelů LG. Patří mezi ně Touch Shot, Art Shot, Beauty Shot, Panorama Shot a Continuous Shot.

Uživatelské rozhraní S-Class rozšířilo funkce fotoaparátu

S Viewty Smart je snadné využít uživatelské rozhraní 3D S-Class, které mělo premiéru v telefonu LG ARENA, uvedeném na trhu v březnu letošního roku. LG ušilo rozhraní S-Class pro Viewty Smart přesně na míru s volbami přímo na obrazovce pro okamžité přepínání režimů fotografování a náhledy, které zobrazuje nedávno pořízené snímky bez nutnosti přepínání do fotogalerie. LG Viewty Smart poskytuje i jednodušší způsob přiblížení nebo oddálení: stačí pohybovat prstem ve směru hodinových ručiček pro přiblížení a proti směru pro oddálení, stejně jako otáčením zoom kroužku na SLR fotoaparátu.

LG Viewty Smart je optimální i pro sdílení fotografií. Jeho široký a ostrý 3palcový WVGA displej nabízí plné rozlišení 800 x 480, které je ideální pro sledování každého detailu fotky nebo filmu. Se sítí 7,2 Mbps HSDPA a Wi-Fi kompatibilitou lze rychlým širokopásmovým připojením nahrát snímky na internetové servery. S geotaggingem na bázi A-GPS mohou přátelé dokonce vidět přesné místo, kde byla fotografie pořízena. Na Viewty Smart lze rovněž ukládat fotky do jeho 1,5GB vnitřní paměti nebo na MicroSD karty o kapacitě až 32 GB.

LG Viewty Smart je se svou hloubkou pouhých 12,4 mm nejútlejším 8 MP fotoaparátem v telefonu, který je na trhu k dispozici, a vejde se tak do každé kapsy. Nicméně s jeho úžasným designem jej jen málokdo bude chtít skrývat.

LG Viewty Smart bude k dispozici prostřednictvím operátorů v Evropě od letošního května a poté bude uveden i na ostatní trhy ve světě. S velkou pravděpodobností se oficiálně objeví i v českých a slovenských obchodech za cenu přesahující 12 tisíc Kč (430 EUR).

Další články k tématům - analyzuje - ARENA - fotografování - inteligentní - LG - S-Class - Shot - Smart - snímky - Viewty - Vít Šubert

Článek ze dne 20. května 2009 - středa

Další články od LG Electronics CZ s.r.o.