logo

LG ARENA získal zlatou cenu iF za design

LG Electronics získala prestižní mezinárodní cenu iF za design v oblasti komunikace (iF Communication Design Award) za rok 2009 za prostorové uživatelské rozhraní 3D S-Class, kterým je vybaven její nejnovější mobilní telefon LG ARENA (LG KM900).

Telefon LG ARENA zvítězil v kategorii výrobků, která zahrnuje veškerá grafická uživatelská rozhraní. LG je třetím největším výrobcem mobilních telefonů na světě.

Cena iF za design v oblasti komunikace se udílí inovativním výrobkům, u nichž se obzvláště dobře podařilo skloubit funkčnost s komfortem a estetikou. O Zlatou cenu iF se letos ucházelo 1368 přihlášených. Mobilní telefon LG ARENA je prvním produktem, který získal ocenění v kategorii rozhraní výrobků, nově vytvořené divize Ceny iF za design v oblasti komunikace.

"Toto ocenění je pro nás opět důkazem toho, že pro uživatele je důležitý nejen design a vyspělé technologie, ale i intuitivní a zábavné ovládání," uvedl Vít Šubert, výkonný ředitel LG Electronics CZ.

Modelu LG ARENA se během prvních tří měsíců od uvedení na evropský trh prodalo půl milionu kusů. Značná část této pozornosti se přitom soustřeďuje na trojrozměrné uživatelské rozhraní třídy S společnosti LG, které výrazně zjednodušuje navigaci a usnadňuje využívání multimediálních funkcí. Uplatněním prostorových efektů a přechodů se virtuální prvky chovají a vypadají více jako skutečné fyzické objekty. Uživatelské rozhraní třídy S se v podstatě chová tak, jak by od něj člověk očekával. Díky němu je totiž obsluha přístroje velmi intuitivní a zkracuje se doba, za níž se uživatel naučí přístroj ovládat.

Společnost LG standardně vybavuje trojrozměrným uživatelským rozhraním třídy S mobilní telefony nejvyšší třídy, kdy toto rozhraní rozšířila i na modely Viewty Smart (LG-GC900), LG-GM730 a LG-GD900 Crystal. Každý z těchto telefonů je navržen tak, aby vyhověl jiným potřebám, přičemž rozhraní je uzpůsobeno na míru, aby uživateli pomohlo získat z každého telefonu maximum.

Další články k tématům - ARENA - design - Electronics - iF - LG - mobilní - telefon - Vít Šubert

Článek ze dne 22. července 2009 - středa

Další články od LG Electronics CZ s.r.o.