logo

LG E2290V: nejtenčí LCD LED monitor na světě

Společnost LG Electronics představila na výstavě CES v americkém Las Vegas mnoho technických novinek, mezi kterými byl i supertenký LCD LED monitor E2290V, který získal od odborné poroty prestižní ocenění Innovations Honoree.

"Toto prestižní ocenění ukazuje na fakt, že LG je skutečným lídrem mezi výrobci LCD monitorů. Oceněný monitor vyniká nejen překrásným štíhlým designem, ale také spoustou inovativních technologií," uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ a zároveň doplnil: "Další nestandardní záležitostí, který tento model má, je snadné zapojení kabelů do podstavce, což nenarušuje vzhled monitoru zezadu."

Porota hodnotí produkty výrobců z celého světa v mnoha kategoriích - od vzhledu, přes inovativnost, kvalitu, speciální funkce až po jednoduchost ovládání.

Model LG E2290V patří do nedávno představené sérii monitorů E90, číslo 22 v názvu naznačuje, že úhlopříčka monitoru činí 22". I přes tento rozměr je tloušťka monitoru neuvěřitelných 7,2 mm. V současné době je LG E2290V nejtenčím monitorem na světě. Takto tenký monitor je možné vyrobit díky unikátní technologii SUPER LED. Ta zajišťuje fantastické parametry obrazu, jako je kontrastní poměr dle Line-up je 10M:1 nebo odezva 2 ms.

Díky Full HD rozlišení se monitor skvěle hodí i pro sledování filmů z Blu-ray. Používáním tohoto monitoru ušetří uživatel životní prostředí: nová technologie podsvícení zaručuje, že monitor spotřebovává o 40 % méně elektrické energie, než konvenční LCD monitory, při běžném používání si tak vystačí s pouhými 23 watty. "Věřím, že nový supertenký monitor E2290V bude svým vzhledem a technickými parametry reprezentovat každý pracovní stůl," dodal Martin Malý.

Oceněný monitor LG E2290V bude od února 2011 dostupný na českém trhu za doporučenou maloobchodní cenu 7400 Kč vč. DPH.

Další články k tématům - CES - E2290V - E90 - HD - LCD - LED - monitor - ocenění - supertenký - Martin Malý

Článek ze dne 25. ledna 2011 - úterý

Další články od LG Electronics CZ s.r.o.