logo

LG chce být do roku 2014 jedničkou mezi výrobci domácích spotřebičů

Společnost LG Electronics představila na výstavě CES 2011 v americkém Las Vegas vize domácích spotřebičů až do roku 2014. LG předpokládá v roce 2011 dvouciferný růst a prodeje v celkové hodnotě 20 miliard USD.

Do roku 2014 se chce společnost stát jedničkou mezi výrobci domácích spotřebičů. Cílem k tomu má být udržení klíčových pozic v tradičních oblastech, jako jsou pračky a ledničky, ale také v nových segmentech, jako jsou čističky vody, vestavěné spotřebiče nebo prémiové kuchyňské spotřebiče.

"Tento rok vstupujeme do zcela nové éry domácích spotřebičů. Dostali jsme se do okamžiku, kdy spotřebiče získávají komponenty, které dříve byly jen doménou počítačů. Tak jako se IT dostávalo do automobilů v minulých letech, se právě teď IT dostává do domácích spotřebičů. LG je přitom jedním z motorů, které novou éru inteligentních spotřebičů započaly." uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

I v roce 2011 se bude LG soustředit na technologie, které dávají společnosti výrazný náskok před konkurencí. U praček se jedná o technologii Direct Drive, u lednic je to pak Lineární kompresor. Dále společnost plánuje zvýšit energetickou účinnost všech přístrojů o více než 30 %. Tím překročí veškeré ekologické požadavky platné po celém světě, včetně Severní Ameriky a Evropy.

"Uživatelský přínos produktů společnosti LG, a v první řadě i reference našich spokojených zákazníků jsou pro nás velice důležité. Díky tomuto přístupu se nejen naplňuje motto společnosti LG - Life’s Good, ale značka samotná se stává pro mnoho lidí srdcovou záležitostí." uvedl Jaroslav Holcman, produktový manažer na bílou techniku společnosti LG Electronics CZ.

LG plánuje růst v segmentu vestavěných spotřebičů, především v USA a Evropě. V tomto segmentu předpokládá LG tržby ve výši 1 bilionu korejského Wonu (cca 900 miliónů USD) již v roce 2015. LG rovněž plánuje rozšířit své portfolio v segmentu prémiových domácích spotřebičů. Smělé cíle společnost podporuje značným rozšířením marketingového oddělení a také pracovníků z výzkumu a vývoje. LG také neustále přezkoumává příležitosti pro strategickou spolupráci s partnery z celého světa.

Jak budou vypadat spotřebiče budoucnosti, to ukazuje již dnes společnost LG na výstavě CES 2011. Domácí spotřebiče s technologií THINQ se skládají celkem z pěti klíčových funkcí - Smart Grid, Smart Diagnosis, Smart Access, Smart Adapt a Food Management.

LG THINQ je technologie, která nemá obdoby a úplně mění způsob používání domácích spotřebičů. I při nasazení moderních technologií však na prvním místě zůstává uživatelský komfort a důraz na jednoduché ovládání. První inteligentní spotřebiče budou dostupné již během roku 2011.

Další články k tématům - CES - Smart - THINQ - vývoj - Martin Malý - Jaroslav Holcman

Článek ze dne 11. ledna 2011 - úterý

Další články od LG Electronics CZ s.r.o.