logo

LG GD900 Crystal

LG Electronics uvádí na trh první průhledný telefon na světě. Novinka má označení LG GD900 Crystal a ve finální verzi bude představena na veletrhu CommunicAsia 2009 v Singapuru.

Model LG GD900 Crystal je originální telefon s dotykovou obrazovkou, jehož vzhled je založen na průhledném skleněném tělu přístroje. Klávesnice modelu LG GD900 Crystal, jež se nazývá Crystal Touchpad, se vysouvá lehce zpoza displeje (slider) a elegantně září díky jemnému světle modrému podsvícení. Klávesnice Crystal Touchpad je vyrobena z velmi odolného tvrzeného skla a je orámovaná a vyztužená páskem ze slitiny Liquidmetal, jehož účelem je zpevnění těla přístroje a rovněž pohlcování otřesů a vibrací.

Mobilní telefon LG GD900 Crystal ale neupoutá pouze elegancí a unikátním vzhledem, ale i pokročilými ovládacími funkcemi. Crystal Touchpad je možno používat buď stejným způsobem jako klávesnici notebooku nebo s pomocí funkce Gesture Shortcut, která přináší dotykovou navigaci v novém hávu. Gesture Shortcut snižuje množství kroků při přepínání zpracování více úloh.

Uživatel se například může uprostřed psaní emailové zprávy okamžitě přepnout do webového prohlížeče, a to pouze tak, že na klávesnici Crystal Touchpad nakreslí prstem obrys určitého znaku. Podrobněji jsou tyto možnosti popsány na následující stránce tohoto dokumentu.

Dále je model LG GD900 Crystal vybaven 3D uživatelským rozhraním S class, určeném pro prémiové mobilní telefony LG, a nadstandardní čipovou sadou vyhrazenou zpracování multimediálního a grafického obsahu.

Telefon LG GD900 Crystal je rovněž vybaven fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů a automatickým zaostřením, fotografie zobrazuje na třípalcovém WVGA LCD dotykovém displeji s vysokým rozlišením. Novinka od LG rovněž nabízí MP3 přehrávač, a protože má rozšiřující slot pro paměťovou kartu, může pojmout až 32 GB hudby, fotografií nebo jiných dat. Samozřejmostí z pohledu LG je wi-fi a bezpečná vysokorychlostní konektivita k jiným zařízením prostřednictvím Bluetooth 2.1.

Telefon se bude dodávat v atraktivním chromovém nebo titanovém provedení. Obě tyto úpravy ještě více podtrhují decentní eleganci průhledné klávesnice. Na vybrané trhy v Evropě, Asii a dalších zemích na světě se telefon dostane už v červnu. Tento mimořádný telefon bude k dispozici i českým a slovenským zákazníkům, a to zřejmě v průběhu července. Doporučená maloobchodní cena se bude pohybovat kolem 12 tisíc korun, resp. 450 EUR.

Další články k tématům - Crystal - dotykovou - GD900 - klávesnice - LG - průhledný - telefon - Touchpad

Článek ze dne 3. června 2009 - středa

Další články od LG Electronics CZ s.r.o.