logo

LG investuje do vlastní výroby solárních technologií

Společnost LG Electronics během příštích 5 let investuje 820 milionů dolarů do výroby solárních technologií ve své továrně v jihokorejském městě Gumi, ležícím 280 km jihovýchodně od Soulu.

Solární energie je jednou z klíčových strategií pro budoucí růst společnosti. Tato investice rozšíří výrobní kapacity na více než 1 gigawatt a měla by do roku 2015 přinést rozšíření prodeje o 2,4 miliardy dolarů.

LG dokončilo v Gumi výstavbu své první solární linky o kapacitě 120 MW na konci loňského roku. Ta vznikla úpravou montážní linky na plazmové displeje. LG oficiálně odstartovalo své podnikání v oblasti solárních technologií v tomto roce, když tato továrna spustila na plný provoz výrobu krystalických solárních buněk a modulů křemíkových desek. Produkce bude letos ještě rozšířena o další linku s kapacitou 120 MW, aby bylo dosaženo celkové kapacity 240 MW.

Na největším světovém veletrhu solárních technologií Intersolar počátkem června v Mnichově přitáhla LG pozornost prodejců solárních technologií svým oznámením, že má vyprodanou celou produkční kapacitu 120 MW pro rok 2010 a zaznamenala silnou poptávku i na rok 2011.

"Naším cílem je, aby se LG stalo rozhodujícím hráčem na trhu obnovitelné solární energie a naše továrna v Gumi je základním kamenem této vize," řekl viceprezident pro divizi solárních technologií LG Kwan-shik Cho. "V této snaze budou hrát rozhodující roli interní výzkum, know-how a síla značky LG," dodal.

Další články k tématům - energie - gigawatt - Gumi - Intersolar - solární - továrna - Kwan-shik Cho

Článek ze dne 13. července 2010 - úterý

Další články od LG Electronics CZ s.r.o.