logo

Novell uvádí řešení správy shody, které integruje identity z prostředí SAP i jiných aplikací

Společnost Novell oznámila rozšíření platformy Novell Compliance Management pro prostředí SAP. Jedná se o finančně efektivní řešení správy přístupu a bezpečnostních výzev napříč řešeními SAP i non-SAP systémy.

Pomocí funkcí Novellu pro přidělování uživatelských oprávnění mohou zákazníci integrovat informace o identitách a zabezpečení ze svých řešení SAP s jinými podnikovými aplikacemi a ušetřit čas ztracený jinak ručními úkony v souvislosti se zajištěním shody IT. Novell Compliance Management Platform verze 1.0 byla nedávno certifikována společností SAP pro integraci s aplikací SAP BusinessObjectsTM Access Control.

Novell Compliance Management Platform a SAP BusinessObjects Access Control společně poskytují naprostý přehled o podnikových systémech, kontrolu nad síťovými prostředky, aplikacemi ERP a dalšími kritickými podnikovými aplikacemi. Toto integrované řešení pomůže organizacím nasadit komplexní systém správy identit, který vyhovuje platným předpisům, a vyřešit všechny otázky shody v podniku. Díky integraci řešení Novell Compliance Management Platform a SAP BusinessObjects Access Control mohou podniky zajistit přidělování uživatelských účtů v souladu se zákonnými požadavky prakticky v jakémkoli prostředí.

Nabídka společnosti Novell pomůže zákazníkům aplikací SAP splnit bezpečnostní požadavky a vládní předpisy vytvořením jednotného přehledu o činnosti uživatelů napříč všemi aplikacemi v podniku. Zákazníci aplikace SAP ERP a řešení SAP BusinessObjects pro podnikové řízení, rizika a shodu (GRC) mohou nyní uplatňovat bezpečnostní pravidla napříč systémy SAP i non-SAP a potom ověřit konzistentní vynucování těchto zásad. To jim ušetří čas a peníze, neboť nebude docházet k duplicitní práci a omezí se riziko chyby.

"Zákonné požadavky jsou v současnosti jednou z největších starostí vrcholových manažerů. Správa přístupu uživatelů a schopnost prokázat dodržování podnikových předpisů napříč různými systémy v podniku představuje značné procesní a IT výzvy," řekl Jim Ebzery, senior viceprezident a ředitel společnosti Novell. "Novell Compliance Management Platform využívá silnou stránku SAPu v ověřování uživatelů a spojuje ji s naší odborností v přidělování přístupových oprávnění. Tvoří tak integrovaný přístup, který pomůže našim zákazníkům účinně vyřešit tyto výzvy."

"Vzhledem k rostoucím bezpečnostním hrozbám a přísnějšímu regulačnímu dohledu potřebují firmy hladkou integraci jejich řešení správy podnikového řízení, rizik a shody napříč celým prostředím IT," řekl Brian Parker, ředitel společnosti Deloitte & Touche LLP. "Komplexní pojetí včetně technologické automatizace spolu s efektivním řízením pomáhá efektivněji dohlížet na zabezpečení a ochranu cenných dat."

Rozšíření platformy Novell Compliance Management pro prostředí SAP spojuje produkty Novellu pro přidělování uživatelských oprávnění, řízení přístupu a monitorování zabezpečení do jediného komplexního řešení, které se integruje s produktem SAP BusinessObjects Access Control. Certifikovaná Novell Compliance Management Platform 1.0 podporuje přidělování uživatelských oprávnění v souladu s nastavenými pravidly, neboť se s produktem SAP BusinessObjects Access Control integruje prostřednictvím webových služeb.

"Novell Compliance Management Platform doplňuje otevřenou strategii SAPu pro řízení, rizika a shodu IT," řekl Sanjay Poonen, senior viceprezident a ředitel Performance Optimization Applications, SAP BusinessObjects Division. „Společně dokážeme nabídnout našim zákazníkům novou úroveň důvěry, že mají ty správné kontrolní mechanismy, aby se k citlivým podnikovým informacím dostali pouze oprávnění zaměstnanci."

Novell Compliance Management Platform doplňuje řešení GRC SAPu o integraci informací o identitách, přístupu a zabezpečení a její technologie správy událostí poskytuje v reálném čase komplexní přehled o všech událostech v podniku. Tato těsná integrace usnadňuje implementaci a vytváří podmínky, aby se dodržování podnikových zásad stalo automatickým IT postupem.

Rozšíření platformy Novell Compliance Management pro prostředí SAP je druhým výsledkem partnerství společností Novell a SAP. SAP doporučuje SUSE Linux Enterprise Server jako preferovanou platformu pro zákazníky, kteří chtějí nasadit aplikace SAP na Linuxu. Novell nabízí službu podpory SUSE Linux Enterprise Server Priority Support pro aplikace SAP, která poskytuje zákazníkům jediný bod přístupu k podpoře pro operační systém i aplikace. Optimalizuje řešení incidentů podpory, snižuje komplikovanost a snižuje celkové náklady na provoz řešení SAP v operačním systému Linux.

Článek ze dne 15. července 2009 - středa

Další články od Novell-Praha, s.r.o.

Aktualizace SUSE Linux Enterprise 10 Service Pack 3

Novell uvádí řešení správy shody, které integruje identity z prostředí SAP i jiných aplikací

Novell uvádí PlateSpin Recon 3.6