logo

Novell uvádí SUSE Linux Enterprise Real Time 10

Společnost Novell oznámila dostupnost produktu SUSE Linux Enterprise Real Time 10, nejnovější verze svého open source operačního systému podnikové třídy, který je určen pro vysoce výkonné, časově citlivé a kriticky důležité aplikace provozované v reálném čase.

Se systémem SUSE Linux Enterprise Real Time 10 mohou finanční organizace rychleji reagovat na měnící se podmínky na trhu a nové informace, dosáhnou větší spolehlivosti a předvídatelnosti aplikací a mohou identifikovat a eliminovat výkonově problematická místa. To jim umožní rozšířit okruh příležitostí pro generování zisku, zkvalitnit služby poskytované jejich zákazníkům a zároveň snížit náklady na počítačovou infrastrukturu.

Společnosti, které chtějí uspět na současných silně konkurenčních globálních trzích, musí být schopny rychle reagovat a poskytovat vynikající produkty a služby," řekl Roger Levy, senior viceprezident a ředitel Open Platform Solutions ve společnosti Novell. "Společnosti, které pomocí technologie jako SUSE Linux Enterprise Real Time 10 zkvalitní odezvu a dostupnost svých kritických služeb, budou schopny lépe soutěžit na trhu a zvyšovat své tržby."

Technologie systému pracujícího v reálném čase umožňuje zákazníkům segmentovat části procesorového času pro prioritnější, kriticky důležité úlohy. Potom zaručuje, že je nepřeruší jiné systémové procesy a úkoly. To znamená, že tyto pracovní úlohy mají předvídatelný výkon v časově kritických prostředích. SUSE Linux Enterprise Real Time 10 je jediný open source operační systém podnikové třídy na současném trhu, který zaručuje provoz aplikací v reálném čase.

Mezi vylepšení systému SUSE Linux Enterprise Real Time 10 patří nejnovější robustní technologie, jež snižují systémovou latenci a zvyšují předvídatelnost, například tzv. CPU shielding, přebírání priorit, spící zámky procesů (sleeping spinlocks), procesy přerušení, časovače s vysokým rozlišením a nejnovější technologie OpenFabrics Enterprise Distribution pro komoditní vysokorychlostní propojovací software OFED 1.2.5. Zákazníci tak získávají časovou výhodu proti konkurentům, která jim umožňuje vydělat víc peněz, nebo se vyhnout finančním ztrátám. Mohou také zvýšit dostupnost svých kriticky důležitých aplikací a zajistit plnění plánované a smluvně garantované úrovně služeb – a to při nižších nákladech na hardware.

Podpora partnerů pro SUSE Linux Enterprise Real Time 10

Na optimalizaci svých řešení pro SUSE Linux Enterprise Real Time spolupracují s Novellem přední poskytovatelé produktů pro zpracování datových kanálů, middlewaru pro posílání zpráv a javových aplikací fungujících v reálném čase. Jejich cílem je zajistit, aby zákazníci dosáhli nejlepšího možného výkonu a komfortu aplikací provozovaných v reálném čase.

Prezident a generální ředitel společnosti Concurrent Gary Trimm řekl : "SUSE Linux Enterprise Real Time 10 je plně vybaven pro ladicí a analytické nástroje Concurrent NightStar, takže umožňuje zákazníkům bez narušování v reálném čase sledovat chování aplikací v systému SUSE Linux Enterprise Real Time, identifikovat neprůchodná místa a optimalizovat výkon. Pomocí produktů NightStar a SUSE Linux Enterprise Real Time mohou zákazníci snadno a rychle identifikovat oblasti pro vylepšení svých obchodních aplikací a simulací. Těší nás, že u systému SUSE Linux Enterprise Real Time pokračuje naše partnerství se společností Novell. Společné úsilí obou společností je zaměřeno na obsluhu tohoto důležitého trhu."

Viceprezidentka Client Software Group společnosti Sun Microsystems Laurie Tolson řekla : "Sun a Novell spolupracují na portování a optimalizaci platformy Sun Java Real-Time System pro SUSE Linux Enterprise Real Time, což umožní vývojářům získat dočasnou kontrolu nad spouštěním javových aplikací pod Linuxem. Kromě toho očekáváme, že tato spolupráce rozšíří výhody technologie Real-Time Specification for Java (RTSJ) na mainstreamovou distribuci Linuxu a odpoví na rostoucí poptávku po předvídatelných, standardizovaných počítačových systémech v různých průmyslových odvětvích včetně leteckého průmyslu, finančních služeb, průmyslové automatizace, telekomunikací a vědeckého výzkumu."

Viceprezident společnosti TIBCO pro marketing produktů Jeff Kristick řekl : "Jako přední poskytovatel softwaru na posílání zpráv, který odpovídá kritickým nárokům těch nejnáročnějších zákazníků, je TIBCO přesvědčeno, že SUSE Linux Enterprise Real Time výborně doplňuje naše produkty jako TIBCO Rendezvous a TIBCO Enterprise Message Service. V současné době spolupracujeme s Novellem na zajištění podpory a na certifikaci našeho softwaru pro SUSE Linux Enterprise Real Time, abychom byli schopni dodávat vysoce spolehlivou, flexibilní a výkonnou platformu posílání zpráv."

Prezident a zakladatel společnosti 29West Inc. Mark Mahowald řekl : "29West nabízí rychlé, účinné a nenáročné systémy streamingu a perzistentního posílání zpráv, které jsou specificky určeny pro finanční průmysl s vysokými požadavky na propustnost a nízkou latenci. 29West a Novell spolupracují na zajištění nejlepšího fungování produktové řady Ultra Messaging v systému SUSE Linux Enterprise Real Time. Těšíme se na další vylepšení, která naši společní zákazníci jistě ocení."

Článek ze dne 6. prosince 2007 - čtvrtek

Další články od Novell-Praha, s.r.o.

Další ISO certifikace pro Novell

Novell Open Enterprise Server 11: spolehlivé síťové, souborové a tiskové služby

Novell získal důležité certifikace

Nové autorizované školicí středisko NATP na Ekonomické fakultě VŠB Technické univerzity Ostrava

Microsoft a SUSE obnovily smlouvu o interoperabilitě

Novell Sentinel a Sentinel Log Manager mezi nejlepšími

SUSE upevňuje pozice na linuxovém trhu

Novell Identity Manager 4 Standard Edition: zabezpečený podni s náklady pod kontrolou

Fúze Attachmate a Novell je dokončena

SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications s podporou všech SW řešení SAP

Novell ZENworks 11: ucelené řešení pro správu koncových bodů

Nové produkty Novell pro inteligentní správu úloh

Novell Vibe: sociální platforma nové generace pro spolupráci

SUSE Linux Enterprise Server 10 a 11: k dispozici v rámci služby Amazon Web Services

SUSE Appliance Toolkit s podporou Amazon EC2

Novell představuje strategii a produktový plán pro inteligentní správu pracovních úloh

Novell obhájil certifikaci ISO 9001:2008

Aktualizace SUSE Linux Enterprise 10 Service Pack 3

Novell uvádí řešení správy shody, které integruje identity z prostředí SAP i jiných aplikací

Novell uvádí PlateSpin Recon 3.6

Novell uvádí nejvyspělejší řešení řízení shody s předpisy

SUSE Linux Enterprise Real Time nyní certifikován a podporován na hardwaru a middlewaru IBM

ZENworks Configuration Management s aktualizací SP1 rozšiřuje škálovatelnost a podporované platformy

Novell si prvním novým produktem PlateSpin od akvizice upevňuje vedoucí pozici na trhu podnikových datových center

Micro-Star International bude dodávat levné mini notebooky s předinstalovaným systémem SUSE Linux Enterprise Desktop

Novell optimalizuje systém SUSE Linux Enterprise Performance pro prostředí VMware

Ministerstvo vnitra a Novell podepsaly smlouvu o strategické spolupráci

Projekt openSUSE oznamuje dostupnost distribuce openSUSE 11.0

Novell otevřel v Praze celosvětové centrum technické podpory

Novell oznamuje finanční výsledky za druhé fiskální čtvrtletí roku 2008

Novell v aktualizaci Service Pack 2 přináší vylepšení systému SUSE Linux Enterprise 10

HP a Novell oznamují migrační program pro zákazníky řešení HP Identity Center

Novell uvádí rozsáhlé integrované portfolio řešení správy identit a zabezpečení pro podnikové aplikace SAP

Novell rozšiřuje linuxová řešení pro správu

Novell snižuje provozní náklady na Linux na platformě IBM System z

Novell rozšiřuje funkce svých řešení pro správu identit a zabezpečení

Novell oznamuje vývojové plány pro SUSE Linux Enterprise 11

Novell a SAP prohlubují spolupráci

Novell oznamuje finanční výsledky za první fiskální čtvrtletí roku 2008

Novell koupí předního dodavatele řešení pro správu datových center PlateSpin

Novell uvádí řešení pro normu zpracování platebních karet

Novell umožňuje snadno začít s Linuxem na mainframu IBM System z

Nové posily týmu v Novell

Novell uvedením produktu ZENworks Endpoint Security Management rozšiřuje možnosti šifrování

Novell oznamuje finanční výsledky za čtvrté fiskální čtvrtletí

Novell uvádí SUSE Linux Enterprise Real Time 10