logo

Novell Vibe: sociální platforma nové generace pro spolupráci

Novell oznamuje dostupnost betaverze své sociální platformy nové generace pro spolupráci Novell Vibe. Je k dispozici jako cloudová služba i jako řešení pro instalaci do podnikových systémů. Novell Vibe usnadní lidem spolupráci a pomůže jim lépe a rychleji dosahovat pracovních výsledků.

V obou formátech je nyní Novell Vibe k dispozici jako betaverze, takže zájemci mají otevřený přístup ke cloudové službě a zároveň mají možnost vyzkoušet si nové vlastnosti pomocí interně instalovaného softwaru. Novell Vibe umožňuje podnikům využívat nejnovější technologie spolupráce ke zvýšení produktivity svých pracovníků, aniž by to bylo na úkor zabezpečení vyžadovaného v současném podnikovém prostředí.

"Podnikoví uživatelé si zvykli na hodnotu sociálních sítí a výměny zpráv ve svém soukromém životě a přenášejí je na pracoviště - k velkému zděšení ředitelů IT, kteří nemají kontrolu nebo přehled o sdílených informacích," řekl Michael Fauscette, viceprezident skupiny Software Business Solutions ve společnosti IDC. "Podniky požadují řešení, která pomohou jejich zaměstnancům při práci, ale nevytvoří bezpečnostní problémy. Novell Vibe dává ředitelům IT potřebnou rovnováhu mezi produktivitou pracovníků a ochranou podnikového majetku a znalostí."

Novell Vibe je nová platforma pro spolupráci, která nabízí to nejlepší z podnikových sociálních sítí a řešení týmové spolupráce - dříve samostatné produkty Novell Pulse a Novell Teaming. Pomáhá tak uživatelům sledovat aktuální informace, dostat se k nápadům, snadno kontaktovat kolegy, zákazníky a partnery a spolupracovat s nimi. Pomocí platformy Vibe mohou uživatelé zvát odborníky do skupin a pracovních prostorů, rychleji dokončovat týmové projekty, rychleji přijímat rozhodnutí a sledovat všechny pracovní informace na jednom místě. Zákazníci si mohou vybrat produkt, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám - Novell Vibe Cloud nebo Novell Vibe OnPrem. Funkčnost produktů Novell Vibe Cloud a Novell Vibe OnPrem se sice postupem času velice sblíží, ale dnes každou z těchto verzí odlišuje několik výrazných vlastností.

"Spojením pracovních prostorů týmů a sociálních nástrojů pro spolupráci v reálném čase s ovládacími prvky podnikové třídy dává Novell Vibe našim uživatelům více toho, co chtějí a potřebují," řekl James Sims, ředitel informatiky společnosti Save Mart Supermarkets. "Používáme Novell Teaming, nyní Novell Vibe OnPrem, už několik let a zaznamenali jsme nárůst efektivity týmů díky spolupráci a možnosti pohotověji využívat informací majetek. Víme ale, že díky flexibilitě, rychlosti a skutečné spolupráci v reálném čase, již nabízí Novell Vibe Cloud, můžeme jít ještě dál. Novell Vibe Cloud testujeme uvnitř i vně naší organizace a líbí se nám, jak umožňuje lidem lépe spolupracovat v reálném čase, což nám pomůže rychleji dokončovat projekty a efektivně plnit cíle."

Novell Vibe Cloud

U produktu Novell Vibe Cloud je kladen důraz na rychlost, jednoduchost, spolupráci online a bezpečnou spolupráci mezi organizacemi. Od brainstormingu až po vypracování obchodní strategie, více než 7500 alfa uživatelů nachází nové způsoby, jak shromažďovat informace, tvořit a spolupracovat.

Novell Vibe Cloud zahrnuje následující funkce :

Novell Vibe OnPrem

Pomocí řešení Novell Vibe OnPrem mohou uživatelé vytvářet přizpůsobitelné týmové prostory, formuláře a pracovní postupy. Zákazníci produktu Novell Vibe OnPrem mají osvědčenou aplikaci pro spolupráci, uchovávání znalostí a správu obsahu uvnitř firemní sítě i mimo ni.

Novell Vibe OnPrem zahrnuje následující funkce :

"Nové nástroje na posílání zpráv a spolupráci v sociální síti mění to, jak lidé pracují," řekla Colleen O’Keefe, senior viceprezidentka a ředitelka pro řešení spolupráce ve společnosti Novell. "Ať se jedná o interní podnikovou instalaci nebo cloudovou službu, Novell Vibe tyto nástroje spojuje s intuitivním porozuměním potřebám podnikové spolupráce. Jednoduše lidem umožňuje rychle a bezpečně spolupracovat."

Novell Vibe OnPrem 3 bude k dispozici koncem roku 2010, Novell Vibe Cloud na něj pak naváže v prvním pololetí roku 2011. Novell prezentoval řešení Novell Vibe na konferenci Enterprise 2.0, která se konala minulý týden v Santa Clara Convention Center.

Článek ze dne 29. listopadu 2010 - pondělí

Další články od Novell-Praha, s.r.o.