logo

Novell ZENworks 11: ucelené řešení pro správu koncových bodů

Společnost Novell oznamuje dostupnost produktu Novell ZENworks 11, prvního komplexního řešení pro správu koncových zařízení. ZENworks 11 na jediné platformě integruje čtyři produkty - ZENworks Configuration Management, ZENworks Asset Management, ZENworks Patch Management a ZENworks Endpoint Security Management.

Tato integrace nyní poskytuje administrátorům IT jediné ucelené řešení pro správu zařízení a zabezpečení koncových zařízení, aktualizace aplikací, a sledování licencí na software. To vše navíc ve fyzických, virtuálních i cloudových prostředích. ZENworks 11 zároveň splňuje krátkodobé potřeby, jako je například migrace na operační systém Windows 7.

"S tisíci zaměstnanců na více než 40 místech potřebujeme finančně efektivní způsob, jak spravovat téměř 3000 koncových zařízení rozptýlených po celém městě - od hasičů po policii a vše mezitím," řekl Paul Pedron, senior specialista síťových systémů města Fresno, což je páté největší město Kalifornie. "Bez ohledu na to, zda uživatelé pracují uvnitř nebo mimo naši síť, chceme, aby měli k dispozici konzistentní, bezpečný a spolehlivý pracovní prostor. ZENworks 11 nám umožňuje používat pro každý městský odbor jiné zásady. Jsme tak schopni poskytovat uživatelům přístup k aplikacím, které potřebují, a zároveň udržovat jejich data a zařízení bezpečná."

Windows i Linux pohromadě

Řešení ZENworks 11, vybavené funkcemi správy založenými na identitách a novými funkcemi rozlišování polohy, umožňuje administrátorům spravovat zařízení na základě toho, kdo je používá a kde se daná zařízení nacházejí. Pomáhá tak dosáhnout vyšší úrovně produktivity a zabezpečení. Mezi další vlastnosti řešení ZENworks 11 patří možnost nakonfigurovat správu napájení systému Windows, provádět vzdálenou správu napájení prostřednictvím technologie Intel vPro nebo spravovat a aktualizovat zařízení se systémy Windows a Linux z jediné konzole.

"ZENworks 11 staví na mnohaletých zkušenostech společnosti Novell se správou a přináší první skutečně ucelené řešení správy a zabezpečení koncových zařízení napříč fyzickými, virtuálními a cloudovými prostředími, které je založeno na identitách," řekl Jim Ebzery, senior viceprezident a ředitel společnosti Novell pro zabezpečení, správu a operační platformy. "Ať už organizace potřebuje migrovat na Windows 7, nebo spravovat vzdálené pobočky, ZENworks 11 umožňuje spravovat uživatele, minimalizovat přerušení provozu a zlepšovat úroveň služby. Řešení ZENworks 11 jako základ naší strategie WorkloadIQ je od základu navrženo pro růst a postupný vývoj v závislosti na vývoji trhu inteligentní správy pracovních úloh."

Řešení Novell ZENworks 11 je již k dispozici.

Další články k tématům - cloud - Linux - vPro - WorkloadIQ - zabezpečení - ZENworks - Paul Pedron - Jim Ebzery

Článek ze dne 20. ledna 2011 - čtvrtek

Další články od Novell-Praha, s.r.o.