logo

SUSE upevňuje pozice na linuxovém trhu

SUSE - nová obchodní jednotka společnosti Attachmate Group, se bude plně věnovat rozvoji a podpoře SUSE Linux Enterprise i open source distribuce openSUSE. SUSE bude poskytovat kvalitní technologie spojené s odpovídajícími službami a přinášet inovace do segmentu open source.

SUSE se zaměří na vývoj, prodej a podporu portfolia inovativních řešení postavených na distribuci SUSE Linux Enterprise, vysoce interoperabilní platformy pro provoz klíčových podnikových systémů ve fyzických, virtuálních i cloudových prostředích. Na inovace open source a poskytování nejvyšší možné kvality zákaznické podpory bude dohlížet Nils Brauckmann, zkušený manažer, který se v oblasti IT pohybuje již dvacet let a disponuje zkušenostmi jak z Attachmate, tak ze společnosti Novell.

Finanční prognózy vypracované společností IDC předpovídají, že objem prodeje v oblasti linuxových operačních systémů přesáhne v roce 2012 hranici miliardy USD. V roce 2014 by pak měl dosáhnout hodnoty 1,4 miliardy USD.

"Díky provozování SUSE ve formě samostatné obchodní jednotky zaměřené na linuxový trh můžeme uspíšit dodávku našich vysoce hodnotných linuxových řešení. Ta společnostem a podnikům pomáhají navýšit jejich růst, snížit náklady, omezit složitost IT a urychlit tempo inovací," řekl Nils Brauckmann, prezident a generální ředitel společnosti SUSE. "Úspěch nám zaručí špičkoví odborníci, spolehliví partneři a nejmodernější technologie. V současné době naše úsilí soustředíme na vytvoření nejlepší distribuce SUSE Linux Enterprise pro fyzická, virtuální i cloudová prostředí."

Nils Brauckmann, který je v oblasti technologického průmyslu zkušeným lídrem, vstoupil do společnosti Attachmate poprvé v roce 1994. Od té doby zastával různé vedoucí pozice od prodeje přes marketing po podpůrné organizace v oblasti EMEA. Brauckmann také pracoval na několika mezifunkčních a mezinárodních manažerských pozicích pro společnosti Siemens Nixdorf a Novell. Osvojil si zásadní zkušenosti s řízením rychle se rozvíjejících podniků a je ideálním vedoucím pracovníkem pro řízení rozvoje a implementace linuxových řešení pro stále se zvyšující potřeby zákazníků.

"Jsem nadšen skutečností, že mohu tuto společnost a celý tým okolo SUSE vést při poskytování komplexních linuxových řešení, která pomáhají odstraňovat skutečné problémy IT průmyslu. V případě SUSE soustředíme veškeré naše úsilí na produkty a služby, které jsou pro naše zákazníky a partnery klíčové. Uznáváme a ceníme si hodnoty projektu a komunity openSUSE, které budeme i nadále silně podporovat," řekl Brauckmann. "Náš dlouholetý vztah k open source komunitám je nedílnou součástí našeho ekosystému. Naše přítomnost v těchto komunitách našim zákazníkům umožní těžit z vysoké hodnoty Linuxu a zároveň podpoří vzájemnou spolupráci, díky níž se Linux stal základem tolika moderních IT prostředí."

Brauckmann a jeho tým zkušených manažerů budou SUSE řídit z nového sídla v německém Norimberku. Prostřednictvím divize Open Platform Solutions původní společnosti Novell budou zodpovídat za neustálý vývoj a marketing řešení založených na distribuci SUSE Linux Enterprise. Brauckmann bude konkrétně řídit prodeje SUSE, marketing, vývoj, technickou podporu, konzultační a školící služby navazující na potřeby a požadavky zákazníků. Bude zapáleně hájit zapojování open source řešení do podnikové sféry a podporovat aktivity openSUSE komunity.

Tým vedení společnosti SUSE tvoří:

"SUSE dále prohlubuje záměr skupiny Attachmate: poskytovat řešení, která jsou z hlediska budoucnosti našich zákazníků strategicky významná. SUSE má dlouhou tradici v oblasti inovací, vysoké kvality produktů a oddanosti úspěchu zákazníků, což je plně v souladu s hodnotami společnosti Attachmate," řekl Jeff Hawn, předseda správní rady a CEO společnosti Attachmate Group. "Díky přidělení potřebných prostředků značce SUSE zajišťujeme našim týmům pružnost a flexibilitu, které jsou v podpoře rapidně rostoucího podnikového linuxového trhu klíčové. Věřím, že s Nilsem Brauckmannem a jeho talentovaným týmem v čele společnosti nejen naplníme, ale dokonce překročíme očekávání našich zákazníků, a plně rozvineme sílu značky SUSE."

SUSE je předním poskytovatelem podnikových řešení Linuxu, která zvyšují flexibilitu, snižují náklady a složitost řízení v dynamických IT prostředích. S produkty soustředěnými okolo SUSE Linux Enterprise, maximálně interoperabilní platformy pro náročné nasazení, SUSE umožňuje organizacím poskytovat bezproblémové výpočetní služby napříč fyzickými, virtuálními i cloudovými prostředími. Díky skvělým produktům a široké síti partnerů mohou řešení SUSE sloužit tisícům organizací po celém světě.

Článek ze dne 27. května 2011 - pátek

Další články od Novell-Praha, s.r.o.