logo

SUSE Linux Enterprise Server 10 a 11: k dispozici v rámci služby Amazon Web Services

Společnost Novell oznamuje, že služba Amazon Web Services (AWS) začala nabízet instance typu On Demand, Reserved a Spot se systémem SUSE Linux Enterprise Server. Služba Amazon EC2 se systémem SUSE Linux Enterprise Server je okamžitě k dispozici ve všech regionech a zónách dostupnosti.

Mezi podporované instance patří také nedávno oznámené instance typu Micro. Uživatelé po celém světě mohou nyní podle potřeby využívat přístup k podnikovému Linuxu s většinou certifikovaných aplikací. To vše navíc za nejnižšími náklady na vlastnictví v historii.

Amazon EC2 se systémem SUSE Linux Enterprise Server 10 a 11 od společnosti Novell je osvědčená platforma pro vývojové, testovací a produkční úlohy. Novell a AWS společně poskytují firmám, vývojářům a nezávislým výrobcům softwaru všech velikostí jednoduchou možnost nákupu kvalitních služeb. Uživatelé si tento produkt mohou koupit přímo na Amazon EC2, aniž by museli kupovat od Novellu samostatné předplatné operačního systému.

Každá instance služby Amazon EC2 se systémem SUSE Linux Enterprise Server zahrnuje údržbu, která automaticky instaluje nové bezpečnostní záplaty, opravy chyb i nové vlastnosti a zaručuje špičkový výkon. Zákazníci mají navíc možnost koupit si prioritní podporu operačního systému přímo od Novellu. Podporu k problémům souvisejícím s infrastrukturou bude zákazníkům poskytovat přímo AWS.

SUSE Linux Enterprise Server v rámci služby Amazon EC2 nabízí levný, průběžně hrazený model bez dlouhodobých závazků a minimálních poplatků. Cena standardní malé instance On Demand systému SUSE Linux Enterprise Server v infrastruktuře Amazon EC2 je 0,115 dolaru na hodinu a lze ji škálovat až na instanci High Memory 4X-Large On Demand za 2,10 dolaru na hodinu.

Nedávno vydaná sada nástrojů SUSE Appliance Toolkit 1.1 obsahuje rovněž podporu pro vytváření instalačních snímků pro Amazon EC2 (AMI). SUSE Studio, nejúspěšnější nástroj pro vytváření webových zařízení s více než 85000 registrovanými uživateli, nabídne podporu vytváření snímků pro Amazon EC2 později v roce 2010.

Další články k tématům - Amazon - AWS - bezpečnost - Demand - EC2 - instance - Linux - podpora - SUSE

Článek ze dne 27. října 2010 - středa

Další články od Novell-Praha, s.r.o.