logo

Check Point 61000: nejrychlejší dostupná bezpečnostní brána

Check Point Software představil v NASDAQ Marketside Studiu na Times Sqare v New Yorku nový bezpečnostní systém Check Point 61000, který nabízí škálovatelnou výkonnost pro datová centra a poskytovatele telekomunikačních a cloudových služeb.

Nový bezpečnostní systém Check Point 61000 zajišťuje datová centra budoucnosti a přináší zákazníkům škálovatelnou ochranu na platformě připravené pro výkon přesahující 1 Tb/s. Systém 61000 je již v prodeji.

Multi-blade hardwarová platforma je schopna bezprecedentního výkonu více než 1 Tb/s v samostatném firewallu, v letošním roce přináší výkonnost 200 Gb/s. Nový systém podporuje 70 milionů souběžných připojení a 600000 relací za sekundu - přináší tak do oblasti bezpečnosti v multi-transakčním prostředí bezkonkurenční výkon.

Check Point také představil R75.20, nejnovější verzi softwaru své architektury softwarových bladů (Software Blade Architecture), nové zařízení pro datová centra Check Point 21400 a SecurityPower, nový ukazatel bezpečnostního výkonu. Tato nová metrika umožňuje zákazníkům odhadnout jejich bezpečnostní potřeby a porovnat je s hodnocením jednotlivých bezpečnostních řešení v jednotkách SecurityPower (SPU) - zlepší tak přesnost měření výkonnosti zařízení v případě útoku a během každodenních operací.

Check Point 61000 se může pochlubit hodnocením SecurityPower až 14600 SPU. Poskytovaný výkon odpovídá přibližně 150-ti dnešním typickým podnikovým zařízením a je 12x vyšší, než jaký mají nejvýkonnější zařízení dnes dostupná na trhu.

"Pokud jde o ochranu těch nejnáročnějších síťových prostředí, bezpečnost a výkon jsou dva kritické faktory, které nesmí být ohroženy. Zařízení 61000 je navrženo od základu tak, aby podporovalo jedinečné požadavky datových center a poskytovatelů služeb. Kombinuje pokročilé bezpečnostní technologie pro řízení přístupu k síti a chrání před sofistikovanými útoky, hrozbami založenými na webovém prostředí nebo před infikovanými mobilními zařízeními. Zároveň poskytuje bleskově rychlý bezpečnostní výkon", uvedl Gil Shwed, zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Check Point Software Technologies. "Zvyšujeme laťku v zabezpečení datových center budoucnosti. Naši zákazníci nyní těží z multi-hardwarové a multi-softwarové bladové bezpečnostní brány, která může růst spolu s dalšími hardwarovými a softwarovými inovacemi a je určena ke zvýšení síťové bezpečnosti."

Check Point 61000 přináší na trh platformu pro 3D Security, která umožňuje firmám ochranu před stále větším počtem kombinovaných hrozeb ve vysokorychlostním prostředí. Nové zařízení je modulární systém, který může obsahovat až 12 modulů bezpečnostní brány s propustností více než 1 Tb/s. Propustnost 61000 dosahuje na úroveň 200 Gb/s u jedné instance firewallu a dosahuje v současnosti nejvyššího dostupného výkonu v oblasti Intrusion Prevention (IPS) s hodnotou 85 Gb/s se základním profilem, popřípadě 40 Gb/s u kombinace doporučeného bezpečnostního profilu a reálného provozu. Zařízení 61000 mohou zákazníci snadno optimalizovat a sjednotit tak libovolný počet bezpečnostních ochran z Check Point architektury softwarových bladů, jako například Firewall, VPN, IPS, URL Filtering, Antivirus a Application Control do jediného integrovaného řešení.

Check Point 61000 - hlavní funkce a výhody:

"Poprvé v historii dáváme velkým datovým centrům a poskytovatelům služeb výkon a rozšiřitelnost potřebnou pro zabezpečení datových center budoucnosti. Jsme nadšeni, že můžeme představit zvýšení úrovně výkonu a i nadále budeme zvyšovat laťku v oblasti bezpečnosti", uzavřel Shwed.

Další články k tématům - 3D - 61000 - Antivirus - Blade - cloud - ClusterXL - Filtering - firewall - IPS - IPv4 - IPv6 - NASDAQ - platforma - R7520 - Routing - SecurityPower - SmartCenter - SPU - SyncXL - URL - VPN - Gil Shwed

Článek ze dne 10. srpna 2011 - středa

Další články od Check Point Software Technologies s.r.o.