logo

Doporučeno NSS: ocenění pro firewally příští generace od Check Point

Společnost Check Point Software Technologies dokončila testování laboratořemi NSS. V testu bylo dosaženo 100 % úspěšnosti firewallu, softwarového bladu Identity Awareness a uplatňování kontrolních testů výkonnosti. Jako první tak získal Check Point ocenění "Doporučeno NSS" pro firewally příští generace (NGFW).

"Firewally byly a stále jsou základním stavebním kamenem síťového zabezpečení. S nástupem nástrojů Web 2.0 a dalších nových obchodních možností se ale nyní od firewallu vyžadují stále další a další funkce," říká Rick Moy, prezident NSS Labs. "V našem testování jsme používali stejné metody a postupy k narušení firewallu, které by použili dnešní hackeři. NSS test firewallů příští generace je jedinečný, žádná jiná společnost nenabízí podobný test na stejně vysoké úrovni.. Firmám nabízí důslednou a především nezávislou analýzu."

Laboratoře NSS, přední společnost v oblasti nezávislého výzkumu a testování bezpečnostních produktů, jsou na trhu známé právě díky nejobsáhlejšímu nezávislému testování. NSS provádí výzkumy a analýzy v reálných podmínkách pro firmy, vládní agentury a organizace všech velikostí. Laboratoře NSS testovaly Check Point Power-1 11065 podle metodologie pro firewally příští generace a vystavily ho 1179 aktivním exploitům v nejrůznějších typech provozu, při různé zátěži a napříč různými protokoly.

Závěrečná zpráva laboratoří NSS uvádí: "Správa rozhraní Check Point je dobře navržená a intuitivní. Multi-gigabitovým prostředím, která vyžadují bezpečnostní aktualizaci aktuálního firewallu, nabízí Check Point Power-1 11065 vynikající ochranu a bezkonkurenční tříleté náklady na vlastnictví (TCO)."

Závěrečná zpráva NSS o Firewallu příští generace Check Point zmiňuje především tyto bezpečnostní přednosti:

"S nástupem sociálních sítí a Web 2.0 aplikací se značně změnilo používání internetu v kancelářích. K dosažení potřebné úrovně zabezpečení v současném firemním prostředí již správcům IT nestačí pouhé blokování určitých portů nebo protokolů. Místo toho mohou využít granulární správy aplikací a zajistit si tak lepší přehlednost i ochranu bez toho, aniž by jakkoli narušili chod firmy," říká Oded Gonda viceprezident pro řešení síťového zabezpečení, Check Point Software Technologies. "Výsledky laboratoří NSS potvrdily naše vedoucí postavení na poli firewallů příští generace a upevnily naši schopnost neustále poskytovat inovativní, vysoce výkonná a především důvěryhodná síťová zabezpečení na trhu."

Nejnovější řešení společnosti Check Point R75 založené na architektuře softwarových bladů umožňuje společnostem využívat snadný přístup k Application Control, Identity Awareness a IPS, s multigigabitovou rychlostí, a to vše v jednom řešení. Výsledky laboratoří NSS poukazují na schopnost společnosti Check Point poskytovat zákazníkům kombinaci robustní bezpečnostní technologie, zapojení uživatelů a široké správy aplikací - vše, co potřebují firmy k využívání nástrojů Web 2.0, aniž by byla ohrožená firemní bezpečnost. Kromě toho mohou zákazníci využívat bezkonkurenční knihovnu aplikací, díky Check Point AppWiki, největší světové knihovně aplikací, která obsahuje více než 100000 widgetů pro Web 2.0 a internetových aplikací pro sociální sítě.

"Pod vlivem útoků jako například Aurora, Koobface nebo Stuxnet se změnil způsob uvažování o bezpečnosti. Zatímco se v průběhu několika posledních let hrozby drasticky vyvíjely, my jsme se vždy soustředili na zajištění internetové bezpečnosti a zajištění kontinuity podnikání. Naším cílem je i nadále poskytovat zákazníkům takové nástroje a řešení, které je zcela ochrání před novými hrozbami," uzavírá Gonda.

Další články k tématům - AppWiki - Aurora - bezpečnost - firewall - Koobface - NGFW - NSS - R75 - Stuxnet - SSH - TCO - testování - Rick Moy - Oded Gonda

Článek ze dne 18. dubna 2011 - pondělí

Další články od Check Point Software Technologies s.r.o.