logo

Check Point získal mezinárodní certifikaci EAL4 pro produkt Full Disk Encryption

Check Point Software Technologies Ltd. získává pro produkt Check Point Endpoint Security Full Disk Encryption a Pointsec PC 6.3.1 mezinárodní certifikaci Common Criteria Evaluation Assurance Level 4 (EAL4) od nezávislé organizace National Information Assurance Partnership (NIAP).

Státní úřady, vládní agentury i podniky, pracující s utajovanými informacemi, jenž od svých systémů očekávají maximální úroveň zabezpečení zahrnující certifikaci EAL4, mohou nyní plně využít kompletní ochrany dat prostřednictvím řešení Check Point Full Disk Encryption.

Full Disk Encryption poskytuje nejvyšší úroveň zabezpečení dat pro notebooky a PC prostřednictvím kombinace Pre-Boot autentifikace a silných šifrovacích algoritmů, které zabezpečí data na celém disku. Řešení může být nasazeno nezávisle nebo jako součást Check Point Endpoint Security – prvního a jediného klienta, kombinujícího všechny kritické komponenty pro celkové zabezpečení koncových bodů.

EAL4 certifikace reprezentuje nejvyšší standard, jaký mohou současné šifrovací produkty získat, a znamená, že výrobek prošel dlouhým a přísným procesem hodnocení. Common Criteria již dříve přijala i Mezinárodní standardizační organizace (ISO) a používá EAL hodnocení jako globální standard. Certifikace EAL4 poskytuje záruku vládním agenturám i všem organizacím chránícím své kritické prostředky, že bezpečnostní řešení společnosti Check Point splňuje nebo překračuje přísná kritéria. Mnohé vládní agentury již nyní vyžadují, aby dodávaná řešení pro zabezpečení dat měla minimálně certifikaci EAL4.

"Informace na koncových zařízeních jsou vystavena možnosti krádeže či ztráty nejčastěji, takže k dosažení úplné ochrany je nezbytné, aby organizace do řešení zabezpečení koncových bodů zahrnuly i kompletní šifrování dat," říká David Řeháček, marketingový manažer společnosti Check Point. "Certifikace EAL4 nejen umožňuje vládním subjektům využívat přední řešení pro šifrování dat od společnosti Check Point, ale zároveň objektivně potvrzuje správnost celkového designu a funkčnost řešení pro zabezpečení koncových bodů. Full Disk Encryption zajišťuje neustálou ochranu citlivých údajů, splnění zákonných požadavků a nedotknutelnost dobré pověsti organizace."

Kromě Full Disk Encryption pro operační systémy Windows, Mac OS X a Linux, nabízí Check Point zákazníkům ochranu portů a výměnných médií prostřednictvím funkcionality Check Point Media Encryption a šifrování dat pro mobilní telefony skrze Pointsec Mobile. Šifrovací produkty Check Point lze snadno a rychle nasadit, jsou vhodné pro organizace každé velikosti, osvědčily se v mnoha průmyslových a vládních instalacích na celém světě a podporují nejširší řadu platforem.

Certifikace EAL4 pro Full Disk Encryption se jako poslední zařadila vedle mnoha průmyslových standardů, které produkty Check Point již důsledně dodržují.

"S pomocí produktů Check Point mohou zákazníci využívat to nejlepší bezpečnostní řešení v oboru, což potvrzuje schopnost Check Pointu neustále a důsledně plnit přísné průmyslové certifikace," uzavírá David Řeháček.

Další články k tématům - certifikace - Disk - EAL4 - Encryption - Full - Check - Point - šifrování - zabezpečení - David Řeháček

Článek ze dne 14. prosince 2009 - pondělí

Další články od Check Point Software Technologies s.r.o.