logo

Check Point R75.20: nejnovější verze Softwarových Bladů

Check Point Software Technologies představuje Check Point R75.20, nejnovější verzi softwaru své přední architektury softwarových bladů (Software Blade Architecture). Nový R75.20 zvyšuje bezpečnost s integrovaným filtrováním URL, SSL inspekcí a rozšířenou technologií Data Loss Prevention.

Nová verze softwarového bladu R75.20 navazuje na vizi Check Point 3D Security, definující bezpečnost jako podnikový proces, který kombinuje bezpečnostní politiku, lidský faktor a nástroje na prosazování bezpečnosti pro silnější ochranu všech úrovní bezpečnosti.

R75.20 - hlavní vlastnosti:

Check Point také představil další novinky, včetně Check Point 61000, nejrychlejší dostupné bezpečnostní brány, a Check Point 21400, nového zařízení pro datová centra. Navíc Check Point uvedl SecurityPower, nový ukazatel bezpečnostního výkonu. Tato nová metrika umožňuje zákazníkům odhadnout jejich bezpečnostní potřeby a porovnat je s hodnocením jednotlivých bezpečnostních řešení v jednotkách SecurityPower (SPU) - zlepší tak přesnost měření výkonnosti zařízení v případě útoku a během každodenních operací.

"Internet se dramaticky vyvinul a spolu s ním také malware, nutící podniky jít nad rámec tradičních metod zabezpečení internetu", řekla Dorit Dor, viceprezidentka pro produkty společnosti Check Point Software Technologies. "Naše řešení filtrování URL přináší jedinečný přístup ke kontrole webů prostřednictvím integrace 
s Application Control. Organizace mají nyní možnost kontrolovat přístup k miliónům webových stránek, aplikací a widgetů pomocí jediné, unifikované politiky. Poprvé v oblasti internetové bezpečnosti mají společnosti dostatečně rozsáhlé řešení pro kompletní kontrolu webů."

Nové integrované řešení s technologií filtrování URL poskytuje zákazníkům komplexní přístup ke kontrole webů a využívá unikátní technologii Check Point UserCheck. Ta upozorňuje a vzdělává zaměstnance ve firemní politice a zároveň jim v případě potřeby umožňuje přístup k webovým stránkám a internetovým aplikacím. Zabezpečení webu dnes znamená víc než hlídání přístupu k stránkám jako Facebook, YouTube nebo Yahoo!. Organizace chtějí poskytovat zaměstnancům přístup pro pracovní účely a zároveň kontrolovat využití webů pro účely soukromé, z důvodu bezpečnosti, propustnosti a produktivity. S integrovaným řešením Check Point mohou společnosti snadno řídit přístup k jednotlivým URL, stejně jako k aplikacím a widgetům umístěným na stránkách - jako jsou například hry, instant messaging nebo streamovaná média - ty mohou vystavit podnikovou síť malwaru, nebo bránit produktivitě.

"Ve spojení s technologií filtrování URL, Application Control a firewallu vidíme skutečný přínos. Výrazně zvyšuje schopnosti již tak robustního řešení filtrování a politik", řekl Dan Siff, ředitel zabezpečení informací v Colby College. "Kromě posílení kontroly webu pomohla architektura Check Point Software Blade snížit výpadky sítě, její složitost a zároveň snížit celkové náklady na vlastnictví."

R75.20 umožňuje zákazníkům využívat komplexní technologie SSL kontroly společnosti Check Point pro prosazení podnikových politik i přes zabezpečené spojení jako je Gmail, eBay či PayPal. Pomocí této nové funkce mohou zákazníci lépe prosazovat podnikové zásady zabezpečení a přitom chránit osobní údaje zaměstnanců na webech, jako je on-line bankovnictví či zdravotnictví. Check Point technologie SSL kontroly je k dispozici napříč všemi softwarovými blady, včetně DLP, IPS, Application Control, Antivirus a Anti-malware a filtrování URL (URL Filtering).

Ucelené řešení bezpečnosti dat je důležitým faktorem pro ochranu zásadních firemních informací. Zatímco tradiční DLP řešení pouze sleduje externí obsah, R75.20 rozšiřuje schopnosti Check Point DLP softwarového bladu a umožňuje nyní prostřednictvím propojení s Microsoft Exchange kontrolu a řízení citlivých e-mailů mezi interními útvary. Jsou tak zajištěny citlivé informace, jako například osobní záznamy zaměstnanců či informace o firemním duševním vlastnictví, které mají být přístupné pouze určeným osobám nebo oddělením.

"V Check Pointu neustále slyšíme, že je potřeba větší ochrany před vyvíjejícími se hrozbami, ovšem bez narůstající složitosti. Snažíme se proto dodávat nejmodernější bezpečnostní řešení, která mohou být nasazena jednoduchým a efektivním způsobem. Organizace, směřující k další generaci firewallu, jednoduše vytvoří bezpečnostní plán pomocí jediného, unifikovaného řešení", uzavírá Dor.

Cena a dostupnost

R75.20 je již v prodeji a může být použit na libovolné bezpečnostní bráně Check Point. Pro stávající zákazníky je R75.20 k dispozici jako bezplatný upgrade. Ceny za jednotlivé softwarové blady začínají na 1500 USD a jsou k dispozici prostřednictvím celosvětové sítě prodejců Check Point.

Článek ze dne 10. srpna 2011 - středa

Další články od Check Point Software Technologies s.r.o.