logo

Data Loss Prevention mění detekci ztráty dat na účinnou prevenci

Check Point Software Technologies Ltd. předsavuje své nové bezpečnostní řešení Data Loss Prevention (DLP), které pomáhá podnikům změnit detekci ztráty dat na účinnou prevenci, a to za pomoci preventivní ochrany citlivých informací.

Check Point DLP nabízí podrobné definice politik, které lze sjednotit se stávajícími datovými procesy ve firmě a zároveň vzdělává koncové uživatele o těchto procesech při jejich uplatňování. Kromě monitorovacího vyhledávače, který zaručuje vysokou přesnost při zjišťování možného narušení dat, přináší Check Point do oblasti DLP i lidský faktor a umožňuje uživatelům reagovat na případné bezpečnostní incidenty v reálném čase.

"Prevence před ztrátou dat je univerzálním podnikovým problémem a nám všem se může neopatrností stát, že odešleme email s citlivými informacemi nesprávnému příjemci. Poprvé v historii bezpečnosti přichází Check Point s řešením úniku dat i tohoto typu," říká Daniel Šafář, Country Manager společnosti Check Point pro region CZ+. "Díky kombinaci inovativních technologií s ověřovacím řešením UserCheck umožňuje Check Point DLP prosazovat firemní bezpečnostní politiky, vzdělávat uživatele a vyloučit úmyslné i neúmyslné ztráty dat."

S Check Point DLP mají firmy možnost aktivovat technologii UserCheck, která upozorní uživatele vyskakovacím oknem nebo emailem v případě, že mohou být data v ohrožení. Zaměstnanci jsou tak vyzváni k rychlému napravení incidentu ještě před tím, než dojde k úniku dat. Unikátní ověřovací funkce Check Pointu tak vzdělává uživatele o firemních datových politikách na jejich vlastních incidentech a zároveň minimalizuje zpřístupnění citlivých dat zaměstnancům IT oddělení.

Soubory, které jsou odesílány nebo nahrávány na web, jsou zpracovány novou technologií - MultiSpect™ - vyhledávačem, který kontroluje všechna přenášená data a s vysokou přesností sleduje vzájemné vztahy uživatelů, datových typů a procesů. Řešení Check Point DLP nabízí společnostem dosažení okamžité prevence i bez najímání nákladných bezpečnostních konzultantů za pomoci více než 250 osvědčených předdefinovaných politik, které zabraňují personálně identifikovatelným informacím a interním datům v jejich úniku.

"V minulosti jsme hledali DLP řešení a našli jich na trhu mnoho. Všechna ale byla extrémně složitá a náročná na implementaci," říká Etienne Greeff, ředitel profesionálních služeb ve společnosti MIS CDS, nezávislé bezpečnostní poradenské firmě. "Check Point DLP odstraňuje bezpečnostní složitosti spojené s prevencí ztráty dat. Byli jsme schopni snadno použít přizpůsobitelné a předdefinované politiky na naše podnikové potřeby a vše bylo plně nasazeno za méně než tři hodiny."

"Miluji řešení Check Point DLP. Uživatelské rozhraní je jednoduše ovladatelné a je snadné pochopit, jaké typy dat jsou v nebezpečí," říká Kevin Capp, technologický ředitel pro město Castle Rock. "Je to úleva vědět, že zde máme řešení, které nám dává kompletní bezpečnostní pohled na to, co se děje s našimi daty."

Vlastnosti a výhody řešení Check Point DLP :

Řešení Check Point DLP lze nasadit na běžné servery, k dispozici je také dedikované zařízení DLP-1 pro snadné zapojení do sítě formou "plug-and-play".

"Check Point DLP přichází s novým způsobem prevence ztráty dat, protože kombinuje unikátní technologii se zapojením samotných uživatelů. Jsme rádi, že poskytujeme řešení, které změní DLP oblast od složitých nástrojů k jednoduchým a od pasivního zjišťování na skutečnou aktivní prevenci," uzavírá Daniel Šafář.

Check Point DLP je k dispozici od dubna 2010 a je možné jej zakoupit prostřednictvím celosvětové sítě prodejců Check Point.

Článek ze dne 16. dubna 2010 - pátek

Další články od Check Point Software Technologies s.r.o.

Check Point mezi lídry ochrany mobilních dat

Mobile Access Software Blade: bezpečný přístup k firemním datům z mobilních zařízení

Konference ITBN Budapešť: Enro Rubik předal ocenění za nejlepší mezinárodní inovaci pro Check Point Abra

IT produkt roku 2010 za DLP Software Blade řešení pro Check Point

R71: nové školicí a certifikační programy Check Point

Check Point Endpoint Security má ocenění VB100 RAP

Certifikace EAL4+ pro Check Point Endpoint Security Media Encryption

Security Gateway Virtual Edition, nové bezpečnostní brány od Check Point

Check Point zjednodušuje správu zabezpečení pro více domén

Series 80: nová bezpečnostní brána od Check Point pro firemní pobočky

Web 2.0: Bezpečnost na pracovišti

Řešení Check Point IPS chrání před zranitelností parseru databázového serveru ToolTalk

USB flash disk Check Point Abra je IT produktem roku 2010 v ČR

Jan Jánský a Peter Vrábel, nové posily týmu Check Point pro ČR a Slovensko

Tuning antiviru a filtrace URL od Check Point

Data Loss Prevention mění detekci ztráty dat na účinnou prevenci

SmartEvent, nový softwarový blade od Check Point pro správu bezpečnostních událostí

Bezplatná verze Check Point ZoneAlarm Pro 2010 a Identity Guard Basis Protection

Počet nechráněných koncových stanic v podnicích vrostl

Check Point Abra, šifrovaný USB disk mění způsob práce mobilních uživatelů

Až 35 % uživatelů Facebooku se může stát obětí phishingu

Operace Aurora, útokům na Internet Explorer bylo možné včas předejít

Check Point Endpoint Security zajišťuje šifrování disku pro Mac OS X Snow Leopard

Checkpoint objevil chybu webového serveru Microsoft IIS