logo

Informační systém Money S5 chrání receptury v Lena Chemical

Podnikový informační systém Money S5 potvrdil svoji význačnou pozici na českém trhu ERP systémy pro střední společnosti. Řešení od společnosti CÍGLER SOFTWARE implementovala v září 2008 Lena Chemical, která s jeho pomocí optimalizovala své veškeré výrobní procesy.

Těžištěm nového systému jsou výrobní moduly, zajišťující maximální bezpečnost při nakládání s utajenými výrobními postupy chráněnými užitným vzorem.

Lena Chemical byla založena v roce 1994 a od té doby se věnuje vývoji a výrobě složitých polymerových látek, určených na povrchové vrstvy, zejména nátěry podlah a jiných ploch. Nejdůležitějším prvkem implementace se stal modul Výroba, který v sobě zahrnul řadu neobyčejných funkcí. Z důvodu maximálního utajení například zaměstnanci nepracují s jednotlivými chemikáliemi pod technickým názvem, ale v používaných recepturách jsou uvedena pouze kódová označení. Samotné podrobně zpracované výrobní postupy jsou uloženy v databázi Money S5 a přístup k nim je sofistikovaně zabezpečen proti průmyslové špionáži.

Konkurenční výhodu poskytla společnosti Lena Chemical možnost přímo v Money S5 spravovat pokročilou evidenci nabídek a objednávek zákazníků a koordinovat individuální přístup ke každému z nich zvlášť. Do budoucna se také připravuje rozšíření o zakázkově připravovaný modul Výkaznictví ADR, který řeší způsob manipulace a nakládání s nebezpečnými látkami podle platné legislativy. Systém Money S5 se už dnes stal základním informačním portálem společnosti, který v sobě integruje všechny výrobní a marketingové procesy.

Další články k tématům - Money S5 - Cigler - software - ERP - Money

Článek ze dne 31. října 2008 - pátek

Další články od CÍGLER SOFTWARE a.s.