logo

Money S3 je IT produktem roku 2012

Nová verze účetního programu Money S3 s označením 13.000, vybavená přehlednějším uživatelským rozhraním a dalšími vylepšeními, získala prestižní ocenění IT produkt roku 2012.

Hlavní výhodou nového Money S3 je moderní pás karet určený pro ovládání programu, se kterým se setkáváme od roku 2007 nejen v kancelářském balíku Microsoft Office. Výrazně zrychluje práci s aplikací, zvyšuje přehlednost a zkracuje tak i čas nutný pro zaučení nových uživatelů.

Společnost CÍGLER SOFTWARE se při vývoji nového uživatelského rozhraní inspirovala právě zde, s programy Word či Excel ostatně umí pracovat drtivá většina uživatelů PC a není proto důvod je učit jinému stylu práce. Rozsah změn ale výrazně převyšuje prosté vylepšení vzhledu.

"Nešlo nám jen o doplnění Money S3 o pás karet a moderní vizáž", dodává Libor Dvořák, šéf projektu Money S3. "Za novým rozhraním stojí tisíce hodin práce. Namátkou vyjmenuji dva velké dotazníkové průzkumy, dvě ohniskové skupiny (tedy výzkum naživo s účetními), podrobnou analýzu počtu hlavních operací s programem a desítky menších, lokálních průzkumů, práci grafiků a analytiků… to vše s cílem zjednodušit, zpříjemnit a zrychlit našim uživatelům práci. A nesmíme ani zapomínat na práci našich vlastních uživatelů z řad tzv. betatesterů, která přinesla další porci námětů a vylepšení."

Ačkoliv je nový vzhled nejnápadnější změnou nového Money S3, tato verze je přelomová i v jiných oblastech. Příkladem je fulltextové vyhledávání nikoliv jen nad daty, ale i ve funkcích programu, čímž se Money S3 významně odlišilo od konkurence. Pokud uživatel neví, kde v programu například vystaví výkaz Intrastat, který používá jen párkrát do roka, zadá tento termín do vyhledávacího pole - a program pak již sám okamžitě najde příslušnou funkci.

Ocenění IT produkt roku uděluje odborná komise časopisu Computer World za významné softwarové počiny. Podle Martina Cíglera, ředitele společnosti CÍGLER SOFTWARE, je nové Money S3 skutečně zlomovým bodem na tuzemském trhu: "Základy většiny současných českých účetních programů vznikaly ve druhé polovině devadesátých let a od té doby si s sebou pořád nesou tehdejší technologie a standardy uživatelského rozhraní,“ vysvětluje Martin Cígler. „Dnešní doba se změnila, máme tu Windows 8 či nové Office se svým ‚sexy vzhledem‘, objevily se dotykové aplikace. Čeští výrobci účetních programů však až dodnes zůstávali konzervativní, ačkoli k tomu vlastně nebyl důvod. Po dvou měsících od zveřejnění víme, že nejen u nových, ale zejména u našich stávajících uživatelů se přehlednější a rychlejší rozhraní setkalo s velmi dobrým přijetím. Naše společnost vždy udávala směr vývoje softwaru pro živnostníky a malé společnosti a úspěch nového Money S3 tuto roli jen potvrzuje."

Další články k tématům - Money - ocenění - průzkum - výzkum - Libor Dvořák - Martin Cígler

Článek ze dne 13. listopadu 2012 - úterý

Další články od CÍGLER SOFTWARE a.s.