logo

Stříbrný pohár z Le Mans putuje do Brna

Výprava brněnského inline klubu Black Ice, jehož významným sponzorem je společnost CÍGLER SOFTWARE a.s., dosáhla o tomto víkendu cenného úspěchu v závodě 24 hodin Le Mans, když tým žen vybojoval senzační 2. místo ve své kategorii.

Devítičlenný tým najel dohromady více než 700 km a průměrnou rychlostí 29,5 km/h si dojel pro místo na stupních vítězů. S jedinou výjimkou porazil nejen všechny soupeřky, ale i převážnou většinu z šesti stovek mužských a smíšených týmů. Tým Black Ice mužů, který jel pouze v osmičlenné sestavě, získal v nejsilnější kategorii výborné 12. místo, když ujel celkem 760 km průměrnou rychlostí 31,7 km/h.

Závody na inline bruslích se na legendárním závodním okruhu konaly již podeváté a týmy z České i Slovenské republiky patří k tradičním účastníkům. Samotným závodům předchází dvouhodinová projížďka ulicemi města, následují rozjížďky, které určí pořadí na startu. Více než šest tisíc účastníků z celého světa dokáže vytvořit jedinečnou atmosféru, letos se na startu objevily např. týmy z Finska nebo Japonska. Účast Francouzů, Němců, Švýcarů, Holanďanů, Italů a dalších evropských „bruslařských zemí" je samozřejmostí.

Okruh měří něco málo přes 4 kilometry a jede se štafetovým způsobem, na trati se střídají jezdci desetičlenných týmů. Startuje se v sobotu v 16 hodin a končí ve stejném čase v neděli odpoledne. O průběhu i výsledcích závodu pravidelně informuje francouzská televize a tisk.

Oba naše úspěšné týmy sestavil a vedl bývalý reprezentant v cyklistice Michal Hrazdíra, který rovněž jel v týmu mužů Black Ice. Po závodě o tom řekl: "Nejsme ve Francii poprvé, věřili jsme v úspěch a musím všechny členy výpravy pochválit za to, že odvedli na trati svoje maximum. Výsledky jsou o to cennější, že oba týmy jely v nekompletní sestavě, protože pravidla umožňují až 10 členů, a každý chybějící jezdec se v tak dlouhém závodě zákonitě projeví. Jen těžko se dá popsat, jak je tento závod náročný a jsem opravdu rád, že se naše holky dostaly na bednu. Všichni jsme jim to moc přáli a věřím, že to bude nejen pro ně velká motivace do dalšího sportovního života. Nic podobného se zatím nedá u nás zažít a tento sport má před sebou velkou perspektivu. Zároveň děkuji všem sponzorům, ke kterým patří i společnost CÍGLER SOFTWARE, a.s., bez kterých by naše účast na podobných závodech nebyla možná."

Článek ze dne 4. července 2008 - pátek

Další články od CÍGLER SOFTWARE a.s.