logo

Migrace na Windows 7: e-learning Novinky a další uživatelské kurzy Gopas

Počítačová škola Gopas cítí potřebu profesionálního ošetření přechodu uživatelů na nový OS Windows 7, a proto připravila řadu uživatelských kurzů zabývajících se vždy specifiky přechodu z konkrétní starší verze na nejnovější operační systém Windows 7.

Gopas vedle nových klasických kurzů také vyvinul i výukový e-learningový kurz Novinky ve Windows 7, ve kterém se může každý seznámit s novými funkcemi systému Windows 7 - a to aniž by si jej musel instalovat na svůj počítač.

Počítačová škola GOPAS registruje neustálé zvyšování podílu Windows 7 mezi počítačovými OS. Společnost Gartner nabádá k obezřetnosti a k dobré přípravě přechodu na stále se rozšiřující Windows 7.

Analytici společnosti Gartner dále upozorňují firemní sektor na dodatečné náklady, které vyvolá přechod na Windows 7. Jedná se o vyšší náklady na kvalifikované odborníky zajišťující přechod, jichž lze očekávat v letech 2011 až 2012 nedostatek. Podle analytiků bude muset většina firem zajistit mimořádný rozpočet nebo uvolnit finance z jiných projektů tak, aby mohly přechod na nový systém uskutečnit včas.

Podle posledních statistik mají "Sedmičky" již téměř 15 % světového trhu. Jejich předchůdce Windows Vista stále ještě drží 18 %. Vistám i starším Windows XP, které s 65 % jsou ještě nejrozšířenějším operačním systémem však celkový podíl rychle klesá.

"Jednoznačně očekáváme, že v dohledné době nahradí Windows 7 zatím vládnoucí Windows XP a už brzy předskočí Visty. Je jen otázkou času, jak rychle to bude. Pro firmy bude zlomový rok 2011, ale připravovat by se měly už teď," radí Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas.

"Pro výukový kurz jsme zvolili technologii Adobe Flash, aby si jej mohl spustit úplně každý ze svého prohlížeče," říká Jan Dvořák. "Vývoj kurzu, který měli na starost naši specialisté, probíhal v programu StoryBoard, který jsme vyvinuli právě pro tvorbu podobných výukových kurzů. Studium tohoto kurzu není nijak zpoplatněno ani omezeno," dodává Jan Dvořák.

Další články k tématům - Adobe - e-learning - Flash - kurzy - novinky - přechod - StoryBoard - škola - Vista - výuka - Windows - XP - Jan Dvořák

Článek ze dne 15. října 2010 - pátek

Další články od GOPAS, a.s.

Nabídka zaměstnání