logo

Office 2013 běží na strojích s ARM procesory i mobilních telefonech s Windows Phone 8

Microsoft představuje beta verzi své nejnovější verze balíku aplikací pro práci s dokumenty Microsoft Office 2013, které jsou jiné - přizpůsobené i pro chytré telefony a jdou naproti cloudu i dotykovému ovládání.

"Office 2013 jsou určeny především pro nový operační systém Windows 8, pro který jsou i přizpůsobeny, mění svůj design, jsou určeny i pro mobilní telefony a vycházejí vstříc trendům jako je cloud nebo dotykové ovládání", říká o novince Kateřina Vrchotová, lektorka na oblast MS Office Počítačové školy Gopas.

Největší novinky

"Microsoft Office 2013 přinášejí na první pohled viditelné novinky, ale i změny, které běžný uživatel na první pohled neuvidí, ale které zásadně ovlivní jeho práci s programy. Například to, že Microsoft Office 2013 běží na strojích s ARM procesory, ale i na mobilních telefonech se systémem Windows Phone 8", shrnuje největší novinku Kateřina Vrchotová z Počítačové školy Gopas.

Novinky v designu

Co se týče designu, tak je tentokrát inovovaný a dává podnět k vášnivým diskusím. Jedni chválí, že Microsoft má poprvé smysl pro design a druzí jen nevěřícně kroutí hlavou. Jednotlivé programy mají ikony v základní barvě, ale bez odstínů a efektů.

Nové ikony jsou graficky výrazně jednodušší než v předchozích verzích. Podobně je na tom i pozadí dílčích aplikací. Pozadí je vždy bílé, tlačítka jsou méně barevná a bez kontrastu. V programech jsou pak dostupné nové funkce a někdy i celé nové možnosti ovládání jednotlivých funkcí programů.

Propojení s cloudem

"Velmi výrazné je i propojení všech programů Microsoft Office 2013 s jejich online verzí a na cloudové prostředí Microsoftu SkyDrive. Velké překvapení pro uživatele bude ukládání v jednotlivých programech, protože na prvním místě je vždy uvedená SkyDrive a teprve potom lokální počítač", popisuje obrat ke cloudu Kateřina Vrchotová z Gopasu.

Jednotlivé programy jsou uzpůsobeny pro dotykové ovládání, které přináší možnost práce pomocí gest na dotykových displejích. Pro dotek bude sloužit také nový terčový ovladač.

"Neposlední novinkou je zabudování komunikátoru Skype přímo do programů, což se nejvíce projeví v Outlooku a usnadní komplexní komunikaci", doplňuje Kateřina Vrchotová.

Jedná se však zatím o beta verzi, preview, ve kterém se může ještě do vydání ostré verze dost věcí změnit.

Další články k tématům - ARM - cloud - Office - Skype - SmartPhone - telefon - Kateřina Vrchotová

Článek ze dne 20. září 2012 - čtvrtek

Další články od GOPAS, a.s.

Nabídka zaměstnání