logo GRiT, s.r.o.

Marek Stanovský

Vedoucí obchodu divize eBusiness společnosti GRiT

Marek Stanovský - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

E-shopům se skladovým systémem LOKiA WMS otevírá integrace s Foxdeli nové možnosti. Mohou např. personalizovat transakční e-maily, informovat zákazníka o aktuálním stavu doručování nebo se připomenout, pokud zásilka čeká na vyzvednutí.

Odpadnou tak nepříjemné situace, kdy nespokojený zákazník volá na zákaznickou podporu, ale e-shop není schopen reagovat, protože o zásilce na cestě k zákazníkovi nemá žádné další informace.

Lubomír Veselý

Generální ředitel společnosti GRiT

Lubomír Veselý - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Mým hlavním cílem na pozici nového generálního ředitele bude dokončit již probíhající změnu společnosti. Míříme k tomu stát se zákaznicky orientovanou firmou a tvořit vlastní řešení pro automatizaci dodavatelsko-odběratelského řetězce.

Dalším cílem pak bude rozšířit působení firmy do dalších zemí Evropy.

Dalibor Damborský

Jednatel společnosti GRiT

Dalibor Damborský - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Svůj odchod z pozice generálního ředitele vnímám jako přirozený posun firmy. Lubomír byl jako obchodní ředitel v úzkém kontaktu s klienty a trhem, a proto věřím, že GRiT posune správným směrem.

Obzvláště v dnešní době, kdy je trh s cloudovými nástroji velmi dynamický, jde o důležitý krok.

Miroslav Králík

Delivery manager společnosti GRiT

Miroslav Králík - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Máme klienta, který díky zavedení systému pro řízené skladování WMS zrychlil vyskladnění denních objednávek z původních 12 hodin na dvě hodiny.

Ušetřil tak jedno pracovní místo, navíc nemusí shánět brigádníky do skladu během sezónních špiček. Investice se klientovi vrátila za dva měsíce.

Kateřina Líbalová

Produktová manažerka iNVOiCE FLOW společnosti GRiT

Kateřina Líbalová - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Software s umělou inteligencí si přitom může dovolit i menší firma. Náklady na implementaci našeho řešení iNVOiCE FLOW se pohybují v nižších desítkách tisíc korun, následný provoz pak stojí pár tisícovek měsíčně.

Obecně podobná řešení doporučujeme firmám, které zpracovávají přibližně 100 a více přijatých faktur za měsíc nebo mají složitý schvalovací proces. Pak je návratnost investice velmi rychlá.

Automatické zpracování faktur nejvíce pomůže firmám podnikajícím ve stavebnictví, výrobě, IT, zdravotnictví nebo například v e-commerce a dalších odvětvích velkoobchodu a maloobchodu, kde vzniká hodně přijatých faktur.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti GRiT

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Albert portál je šitý na míru malým dodavatelům, kterým stačí bezpapírová výměna účetních dokladů pouze s Albertem. Je to jednoduché internetové rozhraní, které bych přirovnal k e-mailu. V internetovém prohlížeči si dodavatelé otevřou portál, přihlásí se a fakturují nebo řeší objednávky.

Nic neinstalují, nepotřebují žádný software nebo službu. Zároveň nic neplatí, veškeré náklady nese Albert.

Zuzana Lazarová

Marketingová ředitelka společnosti GRiT

Zuzana Lazarová - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Při zpracování faktur v nedigitální firmě musí fakturant či fakturantka fyzicky předávat doklady svému nadřízenému, případně je skenovat, posílat e-mailem, a následně odnést na poštu a poslat do účetní kanceláře. To je časově náročné a navíc se zaměstnanci vystavují kontaktu s mnoha lidmi. V běžné firmě musí fakturanti či fakturantky vzít každou fakturu do ruky, zkontrolovat ji, nechat schválit a přepsat do podnikového systému.

Digitalizace tohle odbourává - v digitalizované firmě většinu těchto úkolů převezme robot, člověk u monitoru jeho práci jenom zběžně kontroluje. Od některých firem dnes víme, že už si ruční práci s papírovými doklady v době pandemie a při práci na home office ani nedokáží představit.

Ladislav Chovítek

Marketingový manažer divize eBusiness společnosti GRiT

Ladislav Chovítek - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Automatizace výměny dokladů šetří náklady, umožňuje rychleji odbavovat více zakázek a omezuje papírové doklady, což mimo jiné umožňuje poslat zaměstnance na home office.

Firmy, které tyto systémy používají, měly velkou výhodu už při prvním březnovém lockdownu.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti GRiT

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Skvělým příkladem je zpracování faktury, kdy informační systém může fakturu automaticky porovnat s příjemkou a zkontrolovat, zda dodavatel fakturuje správné plnění. Stejně tak lze proti objednávce ověřit, zda je na faktuře očekávaná cena. Pokud vše sedí, je doklad automaticky zpracovaný a fakturant nebo účetní do procesu vstupují pouze v případě, kdy automatická kontrola najde rozdíly.

Aby měl odběratel z EDI co největší užitek, musí se do systému zapojit co nejvíce jeho dodavatelů, zejména pak ti největší. S tímto umíme našim klientům pomoci a bereme to jako důležitou součást zavádění EDI. Budeme rádi, pokud se nám u Pilulky podaří zapojit 100% dodavatelů a firma tak nadobro skoncuje s e-mailovými nebo papírovými objednávkami a fakturami. Věříme totiž, že právě v tom je budoucnost obchodní komunikace.

Tomáš Kormaňák

Produktový manažer společnosti GRiT

Tomáš Kormaňák - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Firmy se před přechodem na cloudový nástroj musí přesvědčit, zda umožňuje propojení s dalšími systémy, které používají. Pokud je cloudový vývojář solidní, nabídne jim s propojením pomocnou ruku. U nás například poskytujeme takzvané API rozhraní, které umožňuje propojení našeho nástroje s ostatními systémy klienta. Zabezpečení cloudových služeb odpovídá tomu nejlepšímu, co dnešní kyberbezpečnost nabízí.

Provozovatelé serverů do ní investují až miliony dolarů a provádí pravidelně simulace kyberútoků, protože únik dat by pro ně představoval fatální ránu. Solidní cloudovou službu navíc poznáte podle platných bezpečnostních certifikátů - například ISO 27001.

Lubomír Veselý

Vedoucí obchodního oddělení společnosti GRiT

Lubomír Veselý - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Přechod na cloudový nástroj je obecně méně nákladný než přechod na tzv. on-premise systém - tedy software, který je instalován přímo ve firmě. Cloudová služba například nevyžaduje nákup nového hardwaru. Firmy za ni platí formou měsíčního paušálu, takže nemusí investovat velkou částku najednou.

Úspora nákladů je naopak jeden z hlavních důvodů, proč si firmy cloudové nástroje pořizují, protože zrychlují a zefektivňují práci.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti GRiT

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Implementace nového systému ORiON EDI, který v elektronicky strukturovaných zprávách posílá a přijímá objednávky, dodací listy a faktury, byla hotová za dva měsíce.

Její součástí bylo i zapojení dodavatelů PPG Group - všechny jsme kontaktovali a předali jim přesné pokyny, jak EDI aktivovat nebo na něj přejít. Klient v tomto ohledu nemusel nic řešit.

Kateřina Líbalová

Produktová manažerka iNVOiCE FLOW společnosti GRiT

Kateřina Líbalová - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Pokud nyní někdo ze zaměstnanců připravuje objednávku, rovnou ji vytvoří v novém systému. Ten ji automaticky pošle přidělenému schvalovateli a po jeho souhlasu dodavateli, který poskytne plnění a posílá fakturu. iNVOiCE FLOW z ní vytěží údaje, takže je fakturanti nemusí ručně přepisovat. Poté fakturu spáruje s objednávkou.

Pokud oba dokumenty sedí buď na korunu přesně, nebo v rámci nastavené tolerance, fakturu už neposílá na schvalovatele. Jestliže objeví nesrovnalost, ihned o ní informuje. V obou případech tandem softwarů celý schvalovací proces výrazně urychlí. Novou službu lze používat i samostatně bez napojení na iNVOiCE FLOW.

Tomáš Kormaňák

Produktový manažer společnosti GRiT

Tomáš Kormaňák - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Integrace systémů nejvíc pomůže těm uživatelům FlexiBee, kteří cítí, že jim skladové možnosti v základním systému přestávají stačit. Díky propojení s LOKiA WMS se jim otevírají zcela nové možnosti skladového hospodářství. Mohou evidovat přesné pozice zboží na skladě, naskladňovat a vyskladňovat zboží pomocí mobilních čteček nebo například optimalizovat trasy skladníků.

Tím výrazně zvýší efektivitu práce a sníží chybovost. Navíc stále pracují v lehkém a intuitivním cloudovém systému.

Kateřina Líbalová

Produktová manažerka iNVOiCE FLOW společnosti GRiT

Kateřina Líbalová - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Pro klienty s menším počtem faktur je hlavní přidanou hodnotou přehled nad schvalovacím procesem, který má v jejich případě obvykle více úrovní. Dalším příkladem může být více poboček, a tedy přítomnost schvalovatelů v různých městech.

Náš systém neslouží jen k automatickému příjmu a zpracování faktur, usnadňuje také jejich schvalovací proces.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti GRiT

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Příklad Henkelu může být vzorem i pro ostatní dodavatele Lidlu, kteří by s řetězcem rádi komunikovali pomocí EDI. Takový dodavatel se musí nejprve domluvit s Lidlem na registraci do Self EDI Portalu, pak je již proces velmi rychlý.

Například otestování správnosti dokladů je často otázkou jen pár hodin a důležitý je také přehled, který díky portálu nad celým zapojením máte. Jestliže by takový dodavatel potřeboval pomoci s nastavením, jsme samozřejmě k dispozici.

Tomáš Kormaňák

Produktový manažer společnosti GRiT

Tomáš Kormaňák - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

E-shopům výrazně stoupla poptávka a některé jsou v podobné situaci jako před Vánoci. Sklady nestíhají a do toho mají méně zaměstnanců, protože někteří zůstali v karanténě nebo doma s dětmi.

Těmto firmám aktivně nabízíme cloudový systém řízeného skladu, který automatizuje příjem i výdej objednávek nebo zrychluje proces vychystání objednávky. Malým firmám ho nasadíme za pár dní, takže se z nepříjemné situace dostanou ještě včas.

Dalibor Damborský

Jednatel společnosti GRiT

Dalibor Damborský - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Pandemie odhalila bolesti lokálních systémů a podnikatelé zjistili, že dnešní stav lze řešit pomocí vzdáleného přístupu k firemním zdrojům a informacím. Dostupné cloudové technologie a služby jsou proto skvělou příležitostí pro změnu a pro mnohé i existenční nutností.

Vzdáleně pracující týmy tímto získávají výhodu. Stěhujeme se z fyzického světa do digitálního a firmy na to musí reagovat.

Dalibor Damborský

Jednatel společnosti GRiT

Dalibor Damborský - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Rohlik.cz se zaměřuje na nabídku kvalitních lokálních potravin, jejich producenti však často EDI nepoužívají. Jsme připraveni podpořit tyto dodavatele našimi technologiemi, stejně jako aktuálně podporujeme 550 českých dodavatelů společnosti Rohlik.cz

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti GRiT

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

EDI usnadňuje zaměstancům Rohlik.cz práci nejen v účtárně, ale i ve skladu. Struktura EDI dodacího listu je vytvořená tak, aby podporovala skladové procesy. Obsahuje všechny nejnutnější informace včetně expirací a šarží tak, aby jim skladník rozuměl.

Současně umožňuje automatickou přípravu skladového příjmu. Firma díky tomu šetří čas a snižuje chybovost.

Tomáš Kormaňák

Produktový manažer společnosti GRiT

Tomáš Kormaňák - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Například při obchodní schůzce můžete rovnou přes mobil zadat požadavek na vychystání objednaného zboží. Zpráva ihned dorazí do vašeho skladu a kdokoliv z pracovníků vezme čtečku a připraví objednávku. Díky službě LOKiA WMS tak máte 100% jistotu, že kolegové velmi rychle expedovali správné zboží.

Implementace verze pro malé firmy stojí jen 45 tisíc Kč, což je výrazně méně než u jiných skladových systémů. LOKiA WMS následně funguje jako cloudová služba - firmy platí měsíční poplatek.

Dalibor Damborský

Jednatel společnosti GRiT

Dalibor Damborský - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Začínali jsme v roce 1992 v malé kanceláři. Dnes máme přes dva tisíce klientů a patříme k předním českým dodavatelům cloudových služeb. Celou dobu houževnatě pracujeme na našich produktech ke spokojenosti našich klientů.

Odhodlání a úplné nasazení patří do naší DNA, proto chceme tuto hodnotu mít v názvu - právě houževnatost se anglicky řekne grit. GRiT se prioritně zaměří na rozvoj vlastních produktů a odklání se od implementací systémů jiných výrobců.

Dalibor Damborský

Jednatel společnosti CCV Informační systémy

Dalibor Damborský - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Obě pozice vznikly nově. Jako firma jsme dospěli a čekají nás nové výzvy, které si vyžadují specializované řízení. Proto jsme vytvořili pozice COO a CSO. Naše pozice jsou rovnoprávné, při hlasování máme každý jeden hlas.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Technologická služba ORION Invoice Flow je výjimečná tím, že automatizuje zpracování faktur v různých formátech bez nároků na obsluhu.

Služba sjednocuje všechny potřebné nástroje, aby uživatelé mohli plně využívat přínosy digitalizace účetnictví vždy v souladu s legislativou a bez ohledu na formáty dokladů.

Tomáš Kormaňák

Produktový manažer společnosti CCV Informační systémy

Tomáš Kormaňák - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Pro Aktin jsme premiérově nasadili modul pro automatizovanou agregaci dopravních služeb s partnerskou aplikací Balíkobot.

Náročnému předávání požadavků tak pomohlo odstranění zbytečných papírů, prodlev a chyb v přepisování informací pro dopravce.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Služba umožňuje našim zákazníkům 100 % všech faktur zpracovat do systému automaticky v elektronickém formátu a u zbožových faktur až 90% všech faktur lze zpracovat procesem likvidace vůči objednávce plně automaticky bez zásahu lidské ruky. Obsluha pak u 10% faktur řeší pouze neshody. ORION Invoice Flow je napojené na další chytré služby centra ORION. Jednou z nich možnost financování faktur pro zhodnocení pracovního kapitálu vázaného v přijatých fakturách.

Služba přináší nejen automatizované pořízení faktur, evidenci a kontrolu, ale díky elektronickému workflow zkracuje schvalování faktur ze dnů na minuty. Bez ručního přepisování a chyb je následně automaticky načte do podnikového systému a zároveň archivuje po zákonem stanovenou dobu.

Tomáš Kormaňák

Produktový manažer společnosti CCV Informační systémy

Tomáš Kormaňák - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Po prvotním nasazení LOKIA WMS, které proběhlo během pár týdnů od zavedení skladové adresace polepením pozic čárovými kódy až po proškolení uživatelů, jsme nyní ve fázi nasazení Microsoft Dynamics 365 a jejich vzájemného propojení.

Skladový systém LOKIA WMS dává skladníkům i manažerům společnosti Vylen přehledné informace na grafické mapě v reálném čase o tom, kde se zboží nachází. Zároveň řídí, eviduje a vyhodnocuje skladové pohyby a omezuje tak i chybovost logistiky.

Lubomír Veselý

Vedoucí obchodního oddělení společnosti CCV Informační systémy

Lubomír Veselý - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Power BI analytický nástroj dokáže vyhodnotit a zobrazit v podobě tabulek a grafů data z CRM i ERP systému a slouží tak vedoucím pracovníkům jako podklad ke správným rozhodnutím.

Oblastí, které dokáže efektivně pokrýt Microsoft Dynamics 365 je mnoho, a společnost ISAN Radiátory je ukázkovým příkladem společnosti, která se nebrání novinkám a rozvoji, které bezpochyby vedou i k rozvoji péče o zákazníka a usnadnění práce zaměstnanců.

Tomáš Kormaňák

Produktový manažer společnosti CCV Informační systémy

Tomáš Kormaňák - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Použitý skladový systém LOKIA WMS je cloudové řešení realizované formou služby. Jeho úspěšné vzdálené nasazení tak představuje další krok k zjednodušení celého procesu implementace a užívání, a ukazuje cestu, kterou se může spolupráce mezi dodavatelem a zákazníkem v případě potřeby vydat.

Kromě úspory času a nákladů pro obě strany to znamená i odstranění případné bariéry, kterou může při rozhodování o spolupráci představovat vzájemná vzdálenost.

Tomáš Kormaňák

Produktový manažer společnosti CCV Informační systémy

Tomáš Kormaňák - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Zkušenosti ukazují, že do určité doby může firma vystačit se zbožíznalstvím svých skladníků, toleruje určitou chybovost vychystávání, dokud se nerozhodne míru reklamací výrazně snížit.

Přínosem zavedení skladového softwaru je eliminování chyb, ale zejména zrychlení práce skladníků o desítky procent.

Ladislav Chovítek

Marketingový manažer divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

Ladislav Chovítek - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Řešeními pro tuzemskou i slovenskou e-commerce se intenzitvně zabýváme mnoho a za tu dobu jsme pomohli vytvořit řadu zajímavých zákaznických příběhů. Ať už jde o skladové řešení formou služby LOKIA WMS nebo elektronickou výměnu dat (EDI), ve které máme aktuálně největší zkušenosti díky spolupráci s velkými hráči jako Mall.cz a Alza.cz, ale i malými e-shopy.

Na našem stánku budou k dispozici odborníci na skladování, logistiku a EDI komunikaci, ale také dobrá káva, na kterou vás s radostí zveme.

Roman Fuchs

Ředitel divize Business Solutions společnosti CCV Informační systémy

Roman Fuchs - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Systém je dostupný ze všech typů mobilních zařízení. Pro uživatele obsahuje řadu aplikačních vylepšení, které představují ještě přehlednější zpracování, kvalitní manažerské analýzy a v neposlední řadě zrychluje provádění každodenních úkolů.

Tomáš Kormaňák

Produktový manažer společnosti CCV Informační systémy

Tomáš Kormaňák - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

LOKIA WMS umožňuje řídit komplexní skladové procesy jednodušeji než ostatní WMS systémy nebo skladové moduly ERP systémů. Přínosy na zrychlení logistiky procesů a odstranění chybovosti se dostavují okamžitě.

Měsíční úspory u pilotních zákazníků již v prvních měsících po zavedení služby dosahovaly ve finančním vyjádření částky 100 tisíc korun.

Dalibor Damborský

Jednatel společnosti CCV Informační systémy

Dalibor Damborský - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Naše práce s technologiemi nás baví, jsme tím posedlí a dává nám to smysl. Není to jen způsob obživy, je to i zdroj radosti. Jsme tak trochu jako mimoni. Pracujeme pro klienty, které osobně známe a doručujeme jim užitek. To nás drží v realitě.

Nejsme dokonalí, ale odpovědní, pracovití a pokorní. A tak nás naši klienti doporučují dál.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Řešení ORION EDI od CCV Informační systémy ale Nestlé Česko nevyužívá jenom na výměnu strukturovaných dat z objednávek, faktur a dalších dokladů. V roce 2015 se společnost zaměřila na vydané faktury a díky projektu elektronické fakturace archivuje nyní 100% těchto daňových dokladů elektronicky pomocí konsolidačního centra ORION.

Všechny podoby vydaných daňových dokladů - faktura, dobropis, vrubopis, aj. jsou zároveň zpracovány dle platné legislativy.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

U všech tradičních obchodníků a také v nových segmentech byla a stále je cena jedním ze základních požadavků. Proto s ní naši klienti mohou v EDI komunikaci dokladů pracovat již od roku 2002. Dlouhodobě se nám však nedařilo toto prosadit plošně na česko-slovenském trhu. Potěšilo nás tedy, když se stejným požadavkem přišlo na půdu ECR také Makro C&C a za využití společných zkušeností členů ECR na našem trhu vzniklo rozšíření, založené na bázi mezinárodního standardu EDIFACT a lokální verze oborového subsetu.

Vznikla tak modifikovaná verze, kterou Makro C&C pod hlavičkou ECR uvolnilo pro celý trh. Jedná se tedy o unifikovaný technický popis ve světě běžného řešení, jež mohou nyní využívat všechny subjekty zasílající a přijímající objednávky v rámci elektronické výměny dat v obchodním styku EDI v České republice a na Slovensku.

Roman Fuchs

Ředitel divize Business Solutions společnosti CCV Informační systémy

Roman Fuchs - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

CCV WatchDog je modulární služba s možností přizpůsobení dozorové služby konkrétním potřebám podpory zákazníka. Tato stavebnice disponuje množstvím předem připravených funkcí, které je možné sestavit do scénářů konkrétních úkolů.

Dozorčí služby jsou napojeny na pracoviště podpory CCV a jsou schopny nejen monitorování procesů, ale i automatického zásahu v případě určitých typů problémů, které rychle odhalí a může odstranit bez zásahu člověka.

Michal Pavlorek

E-commerce ředitel společnosti eD‘ system Czech

Michal Pavlorek - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Jako zákaznicky orientovaná firma se chceme k našim zákazníkům chovat zcela osobně, přestože jich je skutečně velké množství. S pomocí CRM systému máme možnost lépe naplnit jejich očekávání. Víme, o jaké produkty se zajímají a které komunikační kanály upřednostňují. Díky tomu jsme jim připraveni nabídnout formou personalizovaných webů nebo relevantního oslovení ve správnou chvíli přesně cílenou a prakticky neodmítnutelnou nabídku.

Cíl je přitom jediný - spokojený zákazník. Integrujeme CRM se stávajícími systémy a rozšiřujeme řadou inovativních nadstavbových řešení, proto jsme jako dodavatele vybrali CCV Informační systémy.

Martin Vokřál

Ředitel divize Customer Services společnosti CCV Informační systémy

Martin Vokřál - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Využitím Microsoft Dynamics CRM a propojením s best of breed softwarem je možné vytvořit mimořádně přesná data, na základě kterých lze nejen vyhodnocovat obchodní potenciál jednotlivých zákazníků a efektivně ho využít, ale učit se z měřitelných výsledků a zlepšovat obchodní a marketingové procesy.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Kombinace tradičního EDI u nadnárodního subjektu s proprietárním českým formátem elektronických faktur ISDOC, implementovaném do ERP od tuzemského dodavatele, je velmi pěknou ukázkou jednoduchosti a efektivity současné elektronické komunikace.

Česká pobočka společnosti Henkel se tak stala po segmentu retailu, lepidel, stavební techniky průkopníkem v zavádění EDI i v dalším oboru - profesionální vlasové kosmetiky.

Martin Vokřál

Ředitel divize Customer Services společnosti CCV Informační systémy

Martin Vokřál - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Budování vztahů se zákazníky je pro výrobní firmy tohoto typu zcela klíčové, a proto jsme rádi, že zde CRM systém pomáhá detailnímu porozumění individuálních zákaznických požadavků.

To pak v konečném důsledku vede k lepšímu zacílení široké nabídky vyráběných produktů.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

EDI je pro svou jednoduchost a okamžité přínosy dnes již zcela jednoznačným trendem v celé řadě oblastí obchodu. Je proto logické, že ani tradiční maloobchod nemohl zůstat stranou.

Kromě společnosti ROSA market totiž evidujeme poptávku po zavedení EDI i od dalších nezávislých maloobchodních sítí.

Václav Kameníček

Ředitel divize Inovace a mobilní řešení společnosti CCV Informační systémy

Václav Kameníček - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Naším cílem je rozvíjet CCV Instantní sklad tak, aby dokázal zefektivnit skladové hospodářství co nejrychleji od okamžiku nasazení, a to bez ohledu na tržní segment. Nové funkce, jako například řízení vychystávání podle priorit včetně optimalizace tras pro vyskladňování zboží nebo přehledná vizualizace stavu zásob proto posouvají snadnou nastavitelnost systému zase o kus dále.

Instantní sklad, který je dostupný formou služby (SaaS - Software as a Service) na cloudové platformě Microsoft Azure oslovuje nové zákazníky i díky nedávným inovacím.

Dalibor Damborský

Jednatel společnosti CCV Informační systémy

Dalibor Damborský - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Hledali jsme partnera, s nímž budeme schopni zdigitalizovat faktoring. Nepochybuji, že spojení dlouhodobého technologického know-how a dravého mládí v oblasti provozního financování umožní oběma firmám další úspěšný rozvoj.

Václav Kameníček

Ředitel divize Inovace a mobilní řešení společnosti CCV Informační systémy

Václav Kameníček - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Zákazníky jsme dokázali oslovit nabídkou standardizovaného řešení pro řízení skladů formou služby, kdy jediné, co potřebují, je připojení k internetu. Jedná se o logickou reakci na požadavky zákazníků, kteří cloudová řešení využívají pro jejich výhody stále častěji. S řešeními formou služby máme více než 15leté zkušenosti, a proto chceme nadále rozšiřovat paletu cloudových služeb, nově s využitím Microsoft Azure.

Samotné datové úložiště má přitom skutečně špičkové parametry. Instantní sklad dokáže růst se zákazníkem tak, jak odpovídá jeho aktuálním potřebám. Tato skutečnost se pak jednoznačně odráží v optimalizaci nákladů na provoz systému.

Dalibor Damborský

Jednatel společnosti CCV Informační systémy

Dalibor Damborský - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Roman Fuchs se osvědčil zejména svým zákaznicky orientovaným přístupem a spolu s bohatými zkušenostmi v oblasti logistických a dalších podnikových řešení má ty správné předpoklady pro vedení i další růst divize Business Solutions.

Dalibor Damborský

Jednatel společnosti CCV Informační systémy

Dalibor Damborský - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Nově založená divize CCV Customer Services je reakcí na zvyšující se poptávku po kompletním zastřešení služeb z oblasti péče o zákazníky. Dodávaná řešení nejsou omezena pouze na samotné CRM systémy, ale jejich součástí je i další přidaná hodnota.

Klienti chtějí pomoc s nastavením kampaní. Potřebují analyzovat data až do sociálních sítí a budovat spokojenost svých zákazníků. Chybí jim na to vhodné nástroje.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Inspiraci jsme při vzniku ORION EDI 2016 čerpali v první řadě u našich zákazníků. Zejména díky jejich podnětům a přáním je v nové verzi tolik rozšiřujících funkcí a inovací. Práce s elektronickými doklady je navíc nyní nejen bezpečnější, ale také komplexnější a výrazně efektivnější.

Zejména velcí zákazníci nejenže požadují maximální úroveň zabezpečení přenášených informací, ale sami ji i pravidelně testují. Těší mě proto, že jsme v těchto testech vždy plně obstáli.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Naším cílem je postarat se nejen o precizní technické zpracování informací, ale poskytnout jim i nejvyšší možný stupeň ochrany a tuto jistotu předat dál i našim partnerům. Naši tvorbu, implementaci a provozování internetových služeb v oblasti elektronické výměny dokumentů (EDI), zpracování elektronických dokumentů a elektronické obchodování jsme proto nechali po důkladné přípravě certifikovat světově uznávanou akreditační společností TÜV SÜD.

ISO 27001 je vysoce respektovaný standard informační bezpečnosti a není bez zajímavosti, že jeho držitelé také plní zároveň veškeré bezpečnostní požadavky kybernetického zákona.

Ľubomír Miškolci

Jednatel společnosti CCV Informačné systémy

Ľubomír Miškolci - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Ve své nové roli bych rád navázal na úspěšný rozvoj posledních let, kdy se CCV Informačné systémy plně etablovala jako jeden z předních EDI poskytovatelů na slovenském trhu a získala si důvěru již několika stovek zákazníků, kterým pomáhá přecházet na bezpapírové obchodní a logistické procesy.

Posilujeme také o novou linku zákaznické podpory pro slovenské zákazníky. Jednoznačně nadále vnímám velký potenciál pokračování růstu firmy, zejména pokud se týká elektronické výměny dokladů. Stále platí, že v oblasti elektronické fakturace mezi podnikovými systémy jsou na Slovensku velké rezervy.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

S rostoucím podílem obchodních a logistických dokladů zajišťovaných prostřednictvím elektronické výměny dat dochází k násobení výhod, které EDI přináší. Konkrétně v případě elektronického dodacího listu je jednoznačným přínosem odstranění manuálních zásahů v rámci příjmu zboží.

Výsledkem je pak rychlejší získání přesnějších a detailních informací o příjmu. To ovlivňuje nejen samotný příjem zboží. Umožňuje připravit si skladové pozice před samotným příjmem, ale pomáhá také při následném zpracování faktur a zefektivňuje kontrolu věcného plnění.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Jsem velmi rád, že Alza svým přístupem k elektronizaci dokladů ukazuje cestu také dalším partnerům na trhu, kteří široké možnosti a výhody využití EDI teprve objevují. Krok správným směrem jsou pak také úvahy o zavedení dalších EDI zpráv jako například ORDRSP, tedy potvrzení objednávky, ve které dodavatel zákazníkovi v odpovědi na jeho objednávku sděluje, jaké zboží dodá, jaké nikoli, případně zda došlo k nějakým změnám.

EDI je společná řeč mezi systémy. Nenapadá mě jediný obchodní či logistický proces, který by standard EDI nedokázal pokrýt, a to jich evidujeme více než sto. Počínaje výměnou dat o obchodních protistranách přes informace o zboží, nabídky a poptávky, nákup a prodej, logistiku, přepravu, opravné daňové doklady nebo vratky až po platební informace.

Záleží čistě na tom, které konkrétní procesy potřebuje daná firma řešit a elektronicky provázat.

Vladimír Horák

Ředitel divize Business Solutions společnosti CCV Informační systémy

Vladimír Horák - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Automatizace EDI dokladů do NAV umožňuje významné zrychlení jejich toku mezi partnery a také zrychlení likvidace přijatých faktur s přímými dopady na snížení pracnosti, časové náročnosti a chybovosti v celém řetězci dokladů.

Pokud uživatel vygeneruje nákupní objednávku na dodavatele, který má nastavenou EDI komunikaci, je po potvrzení její úplnosti a správnosti zapsána do fronty zpráv k odeslání a následně odeslána dodavateli. Přitom dochází k dekódování zprávy do souboru a odeslání s pomocí EDI poskytovatele prostřednictvím zabezpečených VAN sítí.

Dalibor Damborský

Jednatel společnosti CCV Informační systémy

Dalibor Damborský - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Věříme, že Vladimír Horák ve své nové roli úspěšně naváže na naše dosavadní úspěchy a dále posílí náš klientsky orientovaný přístup.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Trendem současnosti je mnohem silnější zaměření odběratelů na kmenová data než dříve. Pokud jsou tato data vadná či neúplná, přenášejí se následně chyby i do veškerých dalších logistických či účetních operací. Platí přitom, že většina chyb vzniká na základě manuálního předávání údajů vzniklých v oddělených systémech dodavatele a odběratele.

Správný elektronický přenos údajů o zboží mezi subjekty nákupního řetězce je proto považován za významný pozitivní krok k odstranění chybovosti, časovým a finančním úsporám. A v neposlední řadě představuje efektivní podporu k plnému elektronickému oběhu obchodních dokladů.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

ORION Instantní platba je zcela novou doplňkovou službou řešení ORION EDI. Využívá skutečnosti, že naše konsolidační centrum ORION každý měsíc přenese více než dva miliony dokladů tisícům obchodujících protistran.

Po aktivaci této služby stačí kliknout na vybranou pohledávku a zajistit si tak příslušné finanční prostředky až o několik měsíců dříve, což může být například pro další růst mladé a rychle se rozvíjející firmy zcela klíčové.

Takové firmy přitom v drtivé většině případů na klasický bankovní faktoring s celou řadou překážek a omezení nedosáhnou.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Elektronická výměna obchodních dokladů EDI zažívá v poslední době takový rozvoj, že se o ní začínají zajímat i společnosti z dosud méně penetrovaných oborů. Jako tuzemský lídr mezi poskytovateli EDI služeb si uvědomujeme vyšší potřebu vzdělávat tyto nové uživatele k efektivním způsobům nakládání s elektronickými dokumenty, proto jsme se rozhodli dále posílit i náš marketingový tým.

Pevně věřím, že se Ladislav Chovítek zasadí o další růst služeb našeho konsolidačního centra Orion pro elektronickou výměnu dokladů, které každodenně slouží tisícům obchodujících protistran.

Vlastimil Braun

Jednatel společnosti COMPAS automatizace

Vlastimil Braun - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.

Projekt probíhal v úzké spolupráci realizačního týmu a uživatelů na naší straně. Díky tomu jsme měli možnost rovnou ovlivňovat probíhající vývoj. Systém je tak po ukončení realizace uživatelsky přívětivý a přizpůsobený k efektivnímu využívání.

Nasazení CRM nám umožňuje lépe budovat a řídit vztah s našimi zákazníky, koordinovaně komunikovat, znát jejich priority a udržovat individuální přístup, což bylo před nasazením nového systému, i přes naši maximální snahu, jen těžko realizovatelné. Navíc nyní rovněž můžeme lépe plánovat, a to nejen v oblasti zákaznických projektů.

Dalibor Damborský

Jednatel společnosti CCV Informační systémy

Dalibor Damborský - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Cílem jmenování Marka Procházky do pozice Business Development Managera je podpořit rozvoj v oblasti podnikových informačních systémů při zachování kontinuity s jeho předchozím působením v oblasti logistiky.

Václav Kameníček

Ředitel divize Inovace a mobilní řešení společnosti CCV Informační systémy

Václav Kameníček - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

IT služby se neustále vyvíjejí, proto je pro nás velmi důležité reagovat na požadavky a přání zákazníků a přicházet s novými možnostmi. Příkladem může být nová služba Instantní sklad, díky které jsme schopni za velmi příznivých podmínek menším a středním firmám dopřát některé výhody dostupné dosud jen ve velmi robustních systémech pro řízení skladů.

Dalibor Damborský

Jednatel společnosti CCV Informační systémy

Dalibor Damborský - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Chceme nadále poskytovat jen takové služby, které našim zákazníkům pomáhají a přinášejí jim větší pohodu, výkon a samozřejmě i vyšší zisk. Náš růst tak není náhodný. Rosteme společně s úspěchy našich zákazníků.

Dalibor Damborský

Jednatel společnosti CCV Informační systémy

Dalibor Damborský - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Máme za sebou řadu rozsáhlých a na míru realizovaných projektů řízení skladů (WMS). Proto jsme rádi, že jsme rozšířili naše portfolio logistických řešení o CCV Instantní sklad jako chytré řešení skladové evidence.

Rádi bychom tím vyšli vstříc firmám, které nemají tak rozsáhlé potřeby v oblasti řízení skladového hospodářství, avšak chtějí si udržet přehled a pořádek ve skladu.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Mám velkou radost, že poptávka po elektronické komunikaci EDI roste nejen v tradičních oblastech, jako je moderní maloobchod, ale rozšiřuje se také do nových segmentů. Není tedy náhoda, že personálně posilujeme na manažerských postech, ale rozšířili jsme tým konzultantů, softwarových inženýrů i centrum služeb.

Celkově jsme naši divizi rozšířili o téměř desítku nových kolegů tak, abychom mohli i nadále zajišťovat odpovídající úroveň služeb.

Marek Procházka

Ředitel divize CCV Business Solutions společnosti CCV Informační systémy

Marek Procházka - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Vzhledem ke skutečnosti, že se na problematiku řízení skladů dlouhodobě zaměřujeme a také specializujeme v rámci partnerské sítě Microsoftu, vnímáme novou verzi Microsoft Dynamics AX jako velkou příležitost k posilování výkonnosti logistických procesů firem.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Za rozšířením EDI je možno vidět více faktorů. Vzhledem k momentální ekonomické situaci jsou hmatatelné zejména efekty při zrychlení dodavatelsko odběratelských procesů. Kromě již běžné objednávky a faktury se odběratelé snaží motivovat partnery k zavádění dalších zpráv, jako je právě avízo o dodání zboží. U odběratelů jsou to pak nejčastěji zprávy avízo o příjmu zboží nebo vratka, které jsou stále častěji využívány.

Obdobně je to s notifikačními zprávami, které jsou často zásadní. Jsou to právě notifikační zprávy, které upozorňují na možné problémy při dodávkách zboží nebo fakturaci. Stále častěji se pak firmy mohou setkat také s obchodní námitkou prostřednictvím zprávy COMDIS. Evidujeme však rovněž takové zprávy, které zatím svůj potenciál ještě plně nevyužily, ale jejich přínos uživatelům může ukázat už rok 2014. Zmínit mohu katalog zboží a cen (PRICAT) nebo zprávu o stavu zásob (INVRPT).