logo

S cloudovým řešením blíže k zákazníkovi

Společnost Infinity patří již od roku 1992 mezi přední dodavatele ICT služeb v České republice. Kromě poskytování tradičních ICT projektů se začínáme stále více zabývat posouzením vhodnosti IT investic z pohledu životního prostředí a návratnosti investice prostřednictvím energetického auditu.

Pokud se zaměříme na on-line služby v prostředí dnes neustále zmiňovaného cloudu, můžeme i zde zákazníkům nabídnout dlouholeté zkušenosti s poskytováním služeb, které jsou známy především pod pojmy SaaS (Software-as-a-Service) a IaaS (Infrastructure-as-a-Service). Infinity již od roku 2006 poskytuje uvedené služby ve svém hostingovém centru v Pardubicích.

Microsoft a ostatní globální hráči mohutně investují do vybudování datových center, do kterých chtějí přilákat co nejvíce zákazníků. Ve většině případů však nabízejí pouze prefabrikované řešení podpořené masivními reklamními kampaněmi.

Pokud nepatříte mezi společnosti s několika tisíci uživateli, máte pouze malou šanci na vyjednání lepších podmínek, úpravu prostředí pro přesun vašich firemních aplikací a nastavení garantovaných úrovní specifických služeb. Naopak se musíte přizpůsobit hotovému konceptu.

Běžně používané aplikace typu mail, CRM jsou ve své on-line podobě dostatečné a přinášejí společnostem jasně viditelnou a hmatatelnou úsporu ve formě nákladů na hardware, licence, lidskou práci a energii. Na lámání chleba dojde až ve chvíli, kdy potřebujete rychlou reakci, provedení úprav nebo jen obnovu smazaných dat. S čím jste se dříve obraceli na pracovníky IT oddělení, teď řešíte s někým, kdo je vzdálený tisíce kilometrů a pouze deleguje vaše požadavky na další úrovně podpory.

A právě zde mohou lokální poskytovatelé cloudových řešení nabídnout přidanou hodnotu. Tyto společnosti mají z podstaty mnohem blíže k zákazníkovi, nabídnou mu úpravy prostředí podle individuálních požadavků s garantovými úrovněmi poskytovaných služeb včetně případných penalizací za neplnění parametrů služby. V neposlední řadě hraje pro lokální poskytovatele privátních cloudů i skutečnost, že data zákazníků jsou umístěna v České republice, a podléhají tak místní legislativě.

Infinity se může směle zařadit mezi průkopníky on-line služeb v České republice už v době, kdy slovo cloud nebylo tak často skloňováno jako dnes.

Cílem poskytovaných on-line služeb společnosti Infinity je stavět spokojeného zákazníka nad kvantitu služeb. Kvalita a dohled on-line služeb jsou v našem datovém centru garantovány nepřetržitým dozorem specialistů v režimu 24 × 7 a pravidelnou obměnou podpůrného hardwaru tak, aby reflektoval případný nárůst požadavků na množství a parametry poskytovaných služeb.

Další články k tématům - audit - cloud - CRM - IaaS - ICT - Pardubice - SaaS

Článek ze dne 1. dubna 2011 - pátek

Další články od Infinity a.s.