logo

LG KB770 je druhý LG mobil s příjmem digitální televize zdarma

Již druhý mobilní telefon, na němž lze bezplatně sledovat vysílání digitální televize, si v těchto dnech mohou zákazníci koupit v českých obchodech. Nový přístroj s označením LG KB770, který využívá technologii DVB-T, se začne prodávat u operátora T-Mobile, v nákupním řetězci Electro World a dalších místech. Cena se pohybuje kolem deseti tisíc korun včetně DPH.

Na rychle rostoucí pokrytí českého území digitálním televizním vysíláním (DVB-T) reagovala společnost LG Electronics již v červenci letošního roku. Tehdy jako první firma uvedla na zdejším trhu mobilní telefon s touto technologií, a to LG HB620T.

Nyní si zájemci mohou koupit novinku LG KB770Hlavní výhodou pozemního digitálního vysílání v mobilním telefonu je skutečnost, že za sledování divák neplatí žádné poplatky a není spojeno se službami mobilních operátorů. "Podařilo se nám umístit technologii, kterou lidé znají z domácích set-top-boxů, do mobilního telefonu," přiblížil hlavní ideu Švestka.

Na přístroji LG KB770, jehož rozměry a nízká váha odpovídají běžným mobilním telefonům, může divák koukat na oblíbené seriály, sportovní utkání nebo zpravodajské pořady všude tam, kde je dostupný signál pozemního digitálního vysílání.

Na výběr má ze všech volně šířených televizních kanálů - ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 Sport, Nova, Prima, Óčko, Public TV, Z1 a další. Díky využití panevropského standardu DVB-T lze toto zařízení použít jako mobilní televizi bez poplatků i v zahraničí.

Mobilní telefon LG KB770 je plnohodnotné mobilní zařízení s mnohými multimediálními funkcemi. Ovládání je intuitivní díky celodotykové obrazovce, TFT displej vyniká 262 tisíc barvami. Podporuje rychlý internet EDGE a HSDPA (až 7,2 Mbit/sec.). Samozřejmostí je slot na microSD kartu. S osobním počítačem a dalšími zařízeními telefon komunikuje prostřednictvím Bluetooth nebo USB kabelu.

Společnost LG Electronics nyní v České republice jedná s dalšími obchodními partnery o uvedení LG KB770 do jejich prodejních sítí.

Pozn. Dostupnost DVB-T signálu a nabídka stanic závisí na místě příjmu; při používání přístroje nutno respektovat zákon č. 345 / 2005 Sb., o rozhlasových a TV poplatcích, v aktuálním znění.

Další články k tématům - digitální - DVB-T - KB770 - LG - microSD - mobilní - telefon - televize - TFT - TV - USB

Článek ze dne 25. listopadu 2008 - úterý

Další články od LG Electronics CZ s.r.o.