logo

LG v ČR uvádí jako první mobil s DVB-T

První mobilní telefon s digitální televizí zdarma na českém trhu představila společnost LG Electronics. Model LG HB620T využívá pozemní digitální vysílání DVB-T, které je zcela nezávislé na mobilních operátorech. Novinka od LG se začne prodávat od začátku srpna v síti Vodafone za cenu kolem sedmi tisíc korun včetně DPH.

Tento model firma LG již několik týdnů úspěšně nabízí v Německu, kde si získal sympatie především sportovních fanoušků. Tamní prodeje dosáhly před zahájením fotbalového Eura desítek tisíc kusů. "Jsme první firma, které se povedlo přijít s reálným business modelem mobilního telefonu s televizí," uvedl Ki Ju Song, generální ředitel LG Electronics CZ. Na českém trhu není pro přístroj LG HB620T konkurence. "V tuto chvíli jsme jediní," řekl Song.

Většina spotřebitelů se při diskusích o televizi v mobilu setkala zatím jen s technologií DVB-H. Za mobilní televizi DVB-H musí zákazník platit a v České republice je dosud ve stádiu testování. Standard DVB-T má oproti této variantě několik výhod. Je dostupný ihned, nevyžaduje investice od mobilních operátorů a pro majitele příslušného telefonu je zdarma. Například na již zmíněném německém trhu se DVB-T rozhodly preferovat O2, T-Mobile a Vodafone.

LG vyrábí přístroje podporující oba způsoby šíření televizního signálu. "V České republice prodáváme model s DVB-T, v jiných zemích s přijímačem DVB-H," řekl Song.

LG HB620T je plnohodnotný mobilní telefon. Kompaktní tělo skrývá 2MPix. fotoaparát s funkcí nahrávání videí. Hudbu ve formátu MP3 přehrává i z externí microSD karty. Internetový prohlížeč, e-mailový klient a podpora rychlého Internetu EDGE a HSDPA zaručuje snadnou práci v on-line světě. S okolními zařízeními telefon komunikuje prostřednictvím Bluetooth nebo USB kabelu.

Divize mobilních telefonů (Mobile Communications) ve druhém čtvrtletí meziročně globálně vzrostla o 34 %, obrat dosáhl téměř čtyř miliard dolarů. LG Electronics má cíl stát se do roku 2010 jedním ze tří celosvětově největších výrobců spotřební elektroniky.

Za rekordní výsledky firma vděčí modelům jako LG Prada (luxusní přístroj s celodotykovou obrazovkou), LG Viewty (5MPix. fotoaparát a přímé přehrávání DivX souborů) nebo KF600 (první telefon na světě s dotykovým a standardním displejem).

Článek ze dne 5. srpna 2008 - úterý

Další články od LG Electronics CZ s.r.o.