logo

Společnost LG získala ocenění Nejlepší z nejlepších v rámci cen red dot Design Awards 2007

Společnost LG získala ocenění ve dvaceti devíti kategoriích včetně ceny "Nejlepší z nejlepších" za telefon LG PRADA s dotykovým displejem, který vzbudil celosvětový rozruch. Letošní ocenění tak zcela zastínily úspěch z loňského roku, kdy získala celkem dvacet ocenění.

"Společnost LG prokázala designérskou zdatnost, které se v posledních několika letech dostalo uznání této prestižní designérské organizace. Díky tomuto impulsu posílíme naše odhodlání vytvářet emotivní design našich produktů," uvedl Sang Young Shin, ředitel firemního designérského centra společnosti LG Electronics.

Telefon LG PRADA (LG-KE850), první telefon s dotykovým uživatelským rozhraním na displeji a držitel ceny "Nejlepší z nejlepších" byl vytvořen ve spolupráci společnosti LG Electronics a proslulého módního domu PRADA. LG PRADA je ztělesněním dokonalé vyváženosti přední technologie v oblasti mobilních komunikací značky LG a nepřekonatelných designérských schopností značky PRADA.

Mezi další oceněné produkty značky LG patří oba typy telefonu SHINE, americká chladnička "Art DIOS", LCD TV, plazmová televize, všechny tři modely monitoru Fantasy, MP3 přehrávač s dotykovou obrazovkou a řada dalších.

Cena red dot Design Award je společně s cenou iF Design Award jednou z nejprestižnějších cen v oblasti průmyslového designu v Evropě. Slavnostní předávání cen se uskuteční 25. června 2007 v divadle Essen Aalto v německém Essenu. Oceněné produkty budou vystaveny na zvláštní výstavě s názvem "Design na scéně - vítězové ceny red dot Award: Produktový design 2007" od 26. června do 23. července 2007 v muzeum Red Dot Desing Museum v Essenu. V muzeum Red Dot Design Museum se nachází největší stálá expozice současného designu na světě.

V loňském roce společnost LG překonala na cenách red dot Design Awards rekordy v odvětví ve dvaceti kategoriích a v jedenácti kategoriích na prestižních cenách iF Design Awards. Mezi produkty, které společnost přivedly na samotný vrchol, patřil nástěnný projektor, notebook se širokoúhlou obrazovkou a procesorem dual-core a nejlépe se prodávající telefon LG Chocolate. Nástěnný projektor a notebook se širokoúhlou obrazovkou a procesorem dual-core si vedly obzvlášť dobře, když na cenách red dot 2006 získaly ocenění "Nejlepší z nejlepších". Společnost na cenách red dot desing Award rovněž získala ocenění "Designérský tým roku 2006" za svou pozornost řízení designu. Bylo to teprve podruhé, co trofej "Radius Trophy" získala na cenách red dot asijská společnost.

O ceně red dot Design Award

Díky více než 6000 účastníků v různých kategoriích je cena red dot Design Award jednou z nepřednějších a největších designérských soutěží na světě. Od roku 1955 centrum Essen Design Zentrum Nordrhein Westfalen každoročně uděluje ocenění za mimořádnou kvalitu designu a skládá oficiální poctu oceněným produktům na zvláštní výstavě.

Článek ze dne 29. března 2007 - čtvrtek

Další články od LG Electronics CZ s.r.o.