logo

Ben Legg přichází z Googlu do European Directories, mateřské společnosti Mediatelu

Společnost European Directories jmenovala Bena Legga na pozici provozního ředitele. Ben Legg přichází ze společnosti Google, kde byl provozním ředitelem pro Evropu.

Ve své funkci bude Ben Legg mimo jiné přímo zodpovědný za tři země včetně České republiky a Slovenska, které ve skupině European Directories zastřešuje Mediatel, provozovatel Zlatých Stránek.

Před nástupem do Googlu pracoval Ben Legg ve společnosti Coca-Cola nejdříve na pozici obchodního ředitele v Polsku, poté jako viceprezident pro obchod v Indii. V European Directories převezme přímou zodpovědnost za tři země, ve kterých společnost působí, a to za Českou republiku, Slovensko a Polsko.

Dále bude mít na starosti iniciativy celé skupiny směřující k transformaci společnosti dříve orientované na tištěné produkty na multimediální firmu poskytující kontakty.

"Těší mě, že jsem byl vybrán na pozici provozního ředitele společnosti European Directories," řekl Ben Legg. "Služby zaměřené na vyhledávání místních kontaktů mají v souvislosti s možnostmi internetu velký prostor pro další rozvoj. European Directories má významný potenciál pro růst díky kombinaci silných lokálních značek, rozsáhlého inzertního pokrytí a kvalitního obchodního týmu."

European Directories nabízí produkty pro vyhledávání lokálních kontaktů na osmi evropských trzích zahrnujících Nizozemí, Finsko, Dánsko, Švédsko, Rakousko, Českou republiku, Slovensko a Polsko. Společnost nabízí svým více než 700000 zákazníků z řad malých a středních firem řadu multimediálních řešení na základě místních inzertních potřeb.

"Jsem velmi rád, že mohu přivítat Bena do našeho manažerského týmu," řekl Cornel Riklin, výkonný ředitel skupiny. "Přichází s velmi zajímavými zkušenostmi a nemám pochyb, že pomůže urychlit náš transformační proces a rovněž přinese jasné vedení do klíčových oblastí našeho podnikání."

Svoji profesní kariéru začínal Ben Legg u strategické konzultační firmy McKinsey a v britské armádě, kde se jako důstojník zúčastnil pomocných operací během obléhání Sarajeva, které ukončilo bosenskou občanskou válku v roce 1995.

Další články k tématům - Directories - European - Ben Legg - Cornel Riklin

Článek ze dne 2. prosince 2009 - středa

Další články od Mediatel s.r.o.