logo

Kimberli Lewis se stává prezidentkou EADP

Kimberli Lewis, CEO společností Mediatel CZ a Mediatel SK, byla v průběhu výročního kongresu v Aténách tento týden zvolena do funkce prezidentky European Association of Directory and Data Base Publishers (EADP).

EADP, která byla založena v roce 1966, sdružuje 186 členů ze 40 zemí a je hlavní asociací podporující a zastupující práva vydavatelů a dodavatelů databází v Evropě. EADP hraje významnou roli ve formování Evropské legislativy ovlivňující obchod s adresáři a databázemi. Sídlo asociace je v Bruselu.

Kimberli Lewis nastupuje do funkce po panu Nikki Futterovi z Rakouska. V radě EADP je aktivní od roku 1996, kde fungovala na různých pozicích jako jsou například Chief Financial Officer nebo člen Lobbying Committee. Paní Lewis je první ženou, která byla do této funkce zvolena od založení EADP v roce 1966. „Je to pro mě velká pocta být zvolena. Ačkoli teď budu zastupovat všechny členy a členské země, je pro mě velmi významné, že díky mému zvolení mohu posílit zároveň i pozici České a Slovenské republiky. Těším se na dvouletou spolupráci s kolegy a společníky z Bruselu“, uvádí ke svému jmenování Kimberli Lewis.

Prezidenta EADP volí rada 186 členů a členských zemí. Kimberli Lewis zůstane i nadále v pozici CEO společností Mediatel CZ a Mediatel SK, jež jsou kromě vydavatelů Zlatých stránek, Místních Infostránek a GoPages i vlastníky publikací TravelGuide.CZ nebo INFORM CZ.

Článek ze dne 29. září 2008 - pondělí

Další články od Mediatel s.r.o.