logo

Služba Volej zdarma i na portálu Inform.cz

Inform.cz umožňuje nyní volat zdarma na všechny kontakty ze svého portálu. Během listopadu, kdy byl spuštěn pilotní provoz této služby na Zlatých stránkách, překročila celková návštěvnost zlatestranky.cz 700 tis. uživatelů.

Po startu pilotního provozu služby Volej zdarma! na zlatestranky.cz, nabízející kontakty firem i domácností běžným uživatelům, rozšiřuje společnost MEDIATEL pilotní provoz této služby také na portál inform.cz . INFORM CZ je poskytovatel B2B databáze firem, která patří mezi nejrozsáhlejší na českém trhu.

První předběžné výsledky NetMonitoru za listopad ukazují, že Zlaté stránky dosáhly celkové užívanosti 722 tis. reálných uživatelů, což je zatím nejvíce v historii a v porovnání např. s letošním zářím to představuje nárůst o třetinu.

"Kromě služby Volej zdarma!, jejíž dopad na přímou návštěvnost se projevil zejména v druhé polovině měsíce, nám řadu nových uživatelů přivedla pokračující cílená reklama i vyhledávače", komentoval první výsledky Petr Voplakal, ředitel pro rozvoj mobilních a hlasových služeb společnosti Mediatel a dodává: "Lze předpokládat, že služba Volej zdarma! dále posílí přední pozici portálu Inform.cz mezi B2B katalogy."

Služba bude na Inform.cz fungovat naprosto totožně, jako v případě Zlatých stránek on-line - uživatel portálu inform.cz vybere hledaný kontakt a klikne u něj na odkaz "volej zdarma". Poté u tohoto kontaktu zadá číslo svého mobilu nebo své pevné linky. Počítačový systém automaticky zavolá uživateli a zároveň na jím vybraný kontakt z databáze Inform. Následně propojí obě zvolená telefonní čísla a aktivuje volbu volání. V tomto případě se jedná o příchozí hovor nejen pro volaného, ale i pro uživatele a proto zmíněný telefonát probíhá zcela zdarma pro obě strany. Náklady za toto volání nese společnost INFORM CZ, respektive Mediatel.

Pokud je uživatel např. v zahraničí, kde jsou zpoplatněny i příchozí hovory na mobil, nebo právě nemá telefon při sobě, může využít volání přímo přes počítač pomocí služby VoIP (Voice over IP = Volání přes internet ).

Mediatel využívá pro tuto službu technologii společnosti eStara, která poskytuje podobná řešení pro přední e-commerce a katalogové společnosti na světě, jako například Amazon, francouzské Pages Jaunes, British Telecom a Yell ve Velké Británii a Španělsku.

INFORM CZ je 100 % dceřinou společností Mediatel. Již více než 18 let patří k předním poskytovatelům B2B databází českých i slovenských firem v tištěné i elektronické podobě a poptávkového portálu. Od roku 1990 vydává adresář B2B firem v knižní podobě a na CD, od roku 1998 navíc poskytuje databázi i v internetové podobě na portále inform.cz. Internetová databáze umožňuje snadné a rychlé vyhledávání firemních profilů včetně detailních informací o firmách, jako například rozdělení činnosti, ekonomické údaje, oborové zatřídění, certifikace a další. Dále vydává unikátní katalog exportních firem Czech Exporters, který je distribuován do celého světa.

Další články k tématům - B2B - inform - kontakty - Mediatel - služby - Volej - zdarma - Petr Voplakal

Článek ze dne 5. prosince 2008 - pátek

Další články od Mediatel s.r.o.