logo Mediatel s.r.o.

mStránky umožňují vytvořit si zdarma vlastní mobilní web

Společnost MEDIATEL představuje novou službu mstranky.cz pro jednoduché vytváření a provozování webových stránek optimalizovaných pro mobilní telefony.

Uživatel si tak může prostřednictvím jednoduchého webového rozhraní sám vytvořit vlastní web nebo mobilní blog s texty, obrázky, libovolnou strukturou a řadou další funkcí. Technologie mStránek umí automaticky rozpoznat typ mobilního telefonu uživatele, takže automaticky přizpůsobí prohlížený obsah displeji daného telefonu. Kromě neomezeného prostoru pro svůj vlastní mobilní web získávají uživatelé také doménu .mobi a speciální funkce mobilního webu pro zavolání nebo zaslání dotazu přímo z telefonu.

"Prostřednictvím jednoduchého nástroje nyní dáváme každému možnost, vytvořit si vlastní mobilní web. Věříme zároveň, že tím pomůžeme nastartovat mobilní internet v České republice, protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů u nás je technicky připravena používat webové stránky v mobilu, jenže až doposud chyběly webové stránky pro mobily", říká Petr Voplakal, ředitel pro rozvoj a strategii společnosti MEDIATEL, a dodává : "Díky desítkám různých typů přístrojů a jejich webových prohlížečů má vývoj mobilních stránek svá úskalí, která však mStránky řeší za tvůrce webu. Ten se tak může zaměřit na jejich obsah a strukturu. Malý displej a specifické ovládání mobilu vyžaduje mnohem jednoduší navigaci stránek i přizpůsobený obsah. Pouhé plošné automatizované přeformátování standardního webu často nepřináší uživateli uspokojivou zkušenost. mStránky však umožňují jednoduše během několika minut vytvořit si web optimalizovaný pro miliony mobilních uživatelů".

Mobilní web vytvořený pomocí mStránek lze prostřednictvím technologie RSS kanálů propojit se standardním webem. Jde tak snadno publikovat aktuality na "standardní" i mobilní web z jednoho místa. Tvůrci osobních stránek zase ocení možnost propojení se službou Twitter. Uživatelé služeb mStránek si sami mohou vybrat doménu 3. řádu v rámci domény mstranky.mobi, kterou mají k dispozici zdarma.

Doména .mobi je určena výhradně pro web optimalizovaný pro mobilní telefony. Dle studie AKQA’s Research & Insights by 86% uživatelů chtělo předem poznat, že daný web resp. webová adresa je optimalizovaná pro mobilní telefon, a že tedy mohou očekávat web, který jim bude na mobilu fungovat (nebudou tudíž muset platit stahování stovek kB na jednu stránku). Přesně to splňuje jakýkoliv web na mstranky.mobi, a to beze zbytku.

Služba mStránky je pro soukromé uživatele zdarma. Je samozřejmě možné, zřídit si firemní mobilní stránky, tato služba je však zpoplatněna. Placená verze mStránek nabízí kromě neomezeného prostoru, webového editoru a domény .mobi i některé funkce navíc a obsahuje také možnost zdarma inzerovat daný mobilní web ve Zlatých stránkách (v tištěném katalogu, na internetu i v mobilu). Brzy by měla být k dispozici také nabídka mobilní bannerové reklamy, která přivede uživatele na mobilní stránky z portálů jednotlivých operátorů. Mezi další připravované funkce mStránek patří například propojení s Facebook a SMS službami.

"Snažíme se v rámci editoru mStránek nabídnout takové funkce, které vytvoří web pro širokou masu mobilních uživatelů", říká Tomáš Zeman, jednatel společnosti Wirenode, která je dodavatelem technologie mStránek, a dále dodává : "Na platformě mobilního webu pracujeme téměř dva roky a naše zkušenosti ukazují, že například jen určité barevné kombinace a formátování je podporované a smysluplně použitelné napříč nejpoužívanějšími telefony. Mobilní web je samostatné médium, a chceme mStránky společně se společností Mediatel dále rozvíjet". Řešení Wirenode, které tvoří jádro mStránek bylo oceněno sdružením TUESDAY Business Network v rámci Mobile Award 2007 jako nejlepší mobilní řešení roku.

Další články k tématům - Mediatel - mStranky - zdarma - Petr Voplakal - Tomáš Zeman - Wirenode

Článek Mediatel s.r.o. ze dne úterý 21. října 2008

Další články od Mediatel s.r.o.

Ověření řemeslníci na internetu

Nové Zlaté stránky s podporou pro mobilní zařízení

Zlaté stránky pro Prahu

Zdravotnický průvodce: nová aplikace pro chytré telefony

Mediatel členem skupiny FCR Media

NočníStránky.cz: web a mobilní aplikace pro milovníky nočního života

Chci taxi: nová aplikace pro chytré telefony s OS Android

Adaffix: mobilní aplikace od Zlatestranky.cz zobrazí identitu neznámého volajícího

ZlateStranky.cz představují nové služby pro online marketing

zlatytrezor.cz: v soutěži se hraje o 100 mobilů iPhone 4

mobilni.zlate.sranky.cz: zdarma i pro iPad

Získejte zdarma web, který vydělává

Internet 123 pro malé a střední firmy od Mediatelu

ZlatéStránky.cz pro telefony s OS Android

Ocenění Yellow Pages Association pro MEDIATEL

Aplikace Augmented reality Zlatých Stránek nyní i pro iPhone

Zlaté Stránky.cz využívají jako první na trhu technologii Augmented reality

Ben Legg přichází z Googlu do European Directories, mateřské společnosti Mediatelu

Skype a ZlatéStránky.cz nabízejí bezplatné volání do firem

Zlaté Stránky s aplikací pro iPhone

ZlatéStránky.cz přináší nový standard v hledání kontaktů on-line

Databáze firem ze Zlatých stránek je součástí slovenských Google map

Kontakty ze Zlatých stránek vyhledáte pomocí SMS

Představujeme komerční nabídku služby Volej zdarma

Služba Volej zdarma i na portálu Inform.cz

Zlaté stránky nabízí volání zdarma

mStránky umožňují vytvořit si zdarma vlastní mobilní web

Zákazníci Vodafonu mají Zlaté stránky v mobilu zdarma

Kimberli Lewis se stává prezidentkou EADP

Začíná distribuce Zlatých stránek pro Prahu

Mediatel Zlaté stránky získal mezinárodní ocenění International Award for Excellence

Nyní Zlaté stránky do domu i přes SMS

Výdejní místa pro distribuci Zlatých stránek byla omezena

Hledá se místní hrdina Středočeského kraje

Zlaté stránky pro všechny

Pardubický a Královehradecký Benefit

Zlaté stránky pro všechny

Organizační změna ve společnosti Mediatel spol. s r. o., Slovenská republika

Zlaté stránky pomáhají nadaci Naše dítě

Zlaté stránky byly oceněny titulem Superznačka 2006