logo itpoint.cz

Michal Lukáš

Head of Presales společnosti Kaspersky Lab pro střední a východní Evropu

Michal Lukáš - KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIClogo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLICLinkedIn

Tato vylepšení přináší malým a středním firmám specifickou užitnou hodnotu. Pomáhá IT manažerům zlepšit jejich odborné znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti a získat základní dovednosti při analýze incidentů. Můžou se dozvědět víc o různých typech hrozeb v reálném světě pomocí jednoduchého a názorného nástroje a připravit se na zvládání složitějších bezpečnostních problémů a řešení.

Všechny informace se zobrazují v konzoli pro on-line správu Kaspersky Endpoint Security Cloud.

Erich Syrovátka

Ředitel společnosti INTERNET CZ

Erich Syrovátka - FORPSIlogo FORPSILinkedIn

Cloudové platformy jsou stále častěji využívány nejen pro vývoj, ale také v produkčním prostředí nových projektů. Vývojáři preferují při své orientaci na aspekty projektu připravená řešení. Případná konfigurace a správa služby by znamenala režii navíc.

Odpovídáme na tyto potřeby doplněním naší nabídky cloudových služeb o databázové systémy s automatizovaným vytvářením, možností zálohování a širokou škálovatelností.

FORPSI Cloud DBaaS nabízí dostatečně robustní řešení pro podnikové systémy a cenové modely zároveň umožňují využití i pro soukromé účely.

Miroslav Dvořák

Technický ředitel společnosti ESET

Miroslav Dvořák - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

Máme velkou radost, že jsme získali toto ocenění již podruhé. Být druhým rokem v žebříčku Top Player odráží naši snahu neustále inovovat a poskytovat komplexní portfolio, které chrání i před těmi nejpokročilejšími hrozbami.

Loňský rok jen dokázal, jak klíčová je kybernetická bezpečnost. Jsme rádi, že naše řešení obstojí i v těchto praktických testech.

Marina Titova

Vedoucí marketingu spotřebitelských produktů společnosti Kaspersky

Marina Titova - KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIClogo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLICLinkedIn

Z výsledků průzkumu je zřejmé, že lidé chtějí mít kontrolu nad svými daty a požadují jasné odpovědi na otázky, jak a kde jsou se jejich data spravují. To je věc, kterou ve společnosti Kaspersky bezvýhradně podporujeme a prosazujeme, když zdůrazňujeme význam transparentnosti v informačním prostoru.

Nedávno jsme přesunuli zpracování dat od našich klientů do Švýcarska a tato změna chování vůči zákazníkům pomůže našemu úsilí, aby byly postupy zpracování dat v budoucnu bezpečnější a transparentnější. Firmy by si měly být vědomy, jak škodlivé by pro pověst jejich značky bylo ignorovat tyto výzvy.

Richard Baar

CEO společnosti Daktela

Richard Baar - Daktela s.r.o.logo Daktela s.r.o.LinkedIn

Velmi si ceníme, že jsme získali pečeť kvality Czech Superbrands 2021. Navíc jsme na začátku letošního roku obdrželi také nominaci na ocenění IT produkt roku za náš systém pro Chytrou karanténu. To dobře symbolizuje posun Daktely do pozice jednoho z technologických leaderů na trhu kontaktních center v rámci střední Evropy.

V letošním roce plánujeme v rámci dalšího rozvoje společnosti mimo jiné otevřít pobočku v Budapešti a začít poskytovat dostupné omnichannel řešení i pro maďarské zákazníky.

Serguei Beloussov

Zakladatel a výkonný ředitel společnosti Acronis

Serguei Beloussov - Acronislogo AcronisLinkedIn

Letošní studie Cyber Protection Week jasně ilustruje fakt, že více řešení ještě neznamená vyšší úroveň ochrany, protože využívání individuálních nástrojů k řešení individuálních hrozeb je komplikované, neefektivní a nákladné.

Tato zjištění potvrzují naše přesvědčení, že východiskem je ucelená kybernetická ochrana integrující funkčnosti ochrany dat, kybernetické bezpečnosti a ochrany koncových bodů do jednoho řešení.

Marina Titova

Vedoucí marketingu spotřebitelských produktů společnosti Kaspersky

Marina Titova - KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIClogo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLICLinkedIn

Čísla z našeho průzkumu, kterého se zúčastnilo 15 tisíc respondentů, mluví jasně - za posledních 12 měsíců jsme zaznamenali významný růst počtu uživatelů, kteří jsou ochotni zaplatit výkupné za obnovení přístupu ke svým datům. Proto vždy radíme, aby uživatelé napadení ransomwarem neplatili, protože těmito platbami pouze podporují celý tento vyděračský systém.

Místo toho by měli investovat do kvalitní ochrany a zabezpečení zařízení a pravidelně zálohovat všechna data. Díky tomu klesne počet úspěšných útoků a také zájem zločinců o využívání ransomwaru, což povede k bezpečnějšímu internetu pro všechny.

Eva Kučmášová

Corporate Communications & Marketing Services Manager

Eva Kučmášová - Canon CZ s.r.o.logo Canon CZ s.r.o.LinkedIn

Jako lídr na trhu zobrazovací i fotografické techniky spolupracujeme s mnoha tvůrci, kteří se věnují interiérům. Ti se shodují, že poptávka po dekoracích, které by si klient nechal ušít na míru, stále stoupá. Dnes má Canon řešení, které přesně takovou poptávku dokáže uspokojit, chceme ho proto dostat ještě více do povědomí profesionálů z řad architektů, interiérových designerů nebo reklamních agentur, ale i široké veřejnosti.

UVgel kromě kvality vyniká také odolností tisku a pyšní se certifikáty zdravotní nezávadnosti. Ihned po vytištění jsou proto tapety vhodné pro instalaci mezi děti, které se často s novým školním prostředím a vybavením seznamují hodně zblízka.

Alexander Moiseev

Chief Business Officer společnosti Kaspersky Lab

Alexander Moiseev - KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIClogo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLICLinkedIn

Pro uživatele to znamená, že musí být velmi ostražití. I když si většina z nich zvykla na to, že o sobě na internetu sdílí různé informace, měli by se neustále ptát sami sebe, co je opravdu žádanou zveřejňovat a co ne. Při těchto úvahách je dobré představit si, jak by se dala taková data zneužít, pokud by se dostala do špatných rukou - od phishingu přes sociální inženýrství až po krádež uživatelského účtu.

Pokud k tomu dojde, je důležité být připraven a používat dobré zabezpečení na všech používaných zařízeních.

Dmitry Galov

Bezpečnostní expert společnosti Kaspersky Lab

Dmitry Galov - KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIClogo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLICLinkedIn

Nebylo by překvapením, kdyby útočníci začali využívat informace získané díky tomuto útoku při cílených phishingových kampaních, což znamená rozesílání škodlivých e-mailů, které zdánlivě pocházejí od důvěryhodného odesílatele, například z e-mailové adresy přítele z Facebooku.

Útočníci by se také mohli pokusit vydávat se za osobu, jejíž údaje byly zneužity.

Martin Jirkal

Vedoucí analytického oddělení pražské pobočy ESET

Martin Jirkal - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

Dropper je typ malware, který si uživatel nevědomky nainstaluje spolu s nějakou aplikací. Škodlivý kód poté rozbalí samotný, mohli bychom říct, náklad, v tomto případě bankovního trojského koně Cerberus. V detekcích vidíme jiný stejnojmenný malware, jde ale o stalkerware Cerberus, který slouží ke špehování digitálních aktivit.

Stejný název vznikl shodou okolností, jedná se o zcela jiný typ malware, obě detekce byly pojmenovány v jiných letech. Navíc různé analytické laboratoře mají vlastní metodiky pro pojmenování nových typů škodlivého kódu.

101